Stěrače, ostřikovače

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od palecNR »

Dnes idem vyhadzovat stierace continental,jardaastra mal pravdu,strasny vyrobok,nedal som na jeho odporucanie a stierace som kupil,no hroza skoda penazy. Vydrzal som s nimi 3 mesiace.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od nulda »

Tak jsem udělal takový pokus. Koupil jsem ještě stěrače Heyner, dávají k nim náhradní gumičky a dal je do lišt stěračů Bosch. Stěrače stále vržou na kraji skla. Dal jsem tedy gumičky i lišty Heyner a ty vržou i dole. Tak mě mrzí, že jsem vyhodil ty originální lišty, asi by se daly prohodit gumičky a třeba by nevrzalo. Nezkoušel to někdo? Ten kdo má stěrače Valeo, jaké je číslo lišt pro naší Astru?
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 290
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od westler »

Nulda: Ještě za dob Astry H jsem to řešil přesně takto, koupil jsem gumičky z Golfu V číslo dílu 1K0955429B ( např. https://www.obautodily.cz/skoda-octavia ... 940cz2025/) a ty pasovaly jak do originálů tak do Bosch Aerotwin. Navíc v sadě jsou vždy oba náhradní plastové konce. Bohužel délka je 600mm takže na Káčko je toto nepoužitelné, jedině by někdo našel delší verzi této sady :mrgreen:

a propo - značka gumiček v sadě byla obvykle SWF

EDIT: tak se dívám že 700mm by měla mít verze 1K0955429C :idea:
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
OnMi
Příspěvky: 465
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od OnMi »

Gumicky ve steracich menim dlouha leta (uz od dob Vectry A). Zpravidla staci koupit jedny opravdu poradny sterace (raminka) a pak jen prehazovat gumicky. Originalni sterace na A-K jsem menil po par mesicich na zaruku, protoze skakaly a nestiraly. A ty vymenene jsem pak taky zahodil. Ani nove gumicky nepomohly. A tak jsem je vymenil za Bosch a je pokoj. Je ale pravda, ze na tu delku je uz konstrukce tech originalnich (a i Bosch) dost na hrane. Kovove pruzne listy jsou na konci spojene jen tou plastovou koncovou a maji snahu se kroutit. Napriklad Valeo to ma resene lepe. Kdy cely ram je z jednoho kusu nebo je nakonci spojeny kovovym "mostem". Samozrejme toto reseni je vyrobne drazsi a tak cost cutting oddeleni se snazi o max. "optimalizaci".

Jinak naposledy jsem jeste koupil delsi zadni raminko z Astry H na Astru K HB (viz predchozi strana).

Silikonove gumicky kupuji v parech na Ali a zatim vzdy spokojenost. Kupuji ted sady 700mm (Astra - predni), 650mm (SuperB - predni) do bezraminkovych + nejake 400mm do obycejnych raminkovych dozadu. Prehozeni uz mam nacvicene a je to otazka 10minut. Klasicka podzimni a jarni udrzba spolecne s koly. Cenove a kvalitativne bezkonkurencni reseni.
Škoda Enyaq Sportline iV 80 MY2023
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
ex Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Cinda »

můžeš sem hodit odkaz na Alika, na konkrétního prodejce? Taky jsem něco z Číny kupoval, a vždy to byla katastrofa.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od nulda »

Ty stěrače stírají bezvadně, nenechávají šmouhy, nic. Ale při dojezdu k A sloupku vržou. Tak nevím jestli nekoupit originály, nechat je dokud nebudou špatné a pak měnit gumičky, protože ty originály byly ok, jen vydržely rok. Nebo pokud tady někdo má někdy ty originál staré stěrače a chce se jich zbavit 🙂
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 290
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od westler »

Na originály jsem pěkně naštvanej - koupil jsem je loni v listopadu s tím že původní z výroby již místy občas vynechávaly. Nebylo to tak zlé (ostřikovač pomohl), tak jsem je hodil do kufru a vozil celou zimu a vyměnil je nakonec až s příchodem jara. Po 3-4 měsících začal vynechávat stěrač u řidiče v zorném poli. Bohužel se to rychle zhoršovalo a navíc začal poskakovat, tak jsem originály hodil do koše a koupil na doporučení z UK fóra Bosch Aerotwin a zatím dobrý. By mě zajímalo čím to bylo, jestli jim to leží na skladě a nikdo to nekupuje (gumičky tvrdnou stářím)?
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
OnMi
Příspěvky: 465
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od OnMi »

Tak ty posledni co jsou na aute jsou odsud
.

Sice tedy nejsou silikonove, ale jsou mekke akorat a stiraji dobre.

Problem tech originalnich znackovych, dodanych jako ND, byva hlavne jejich stari. Nez projdou vsemi levely supply chain, tak muzou byt i vice nez rok stare a to uz je znat. No pokud si chvili jeste polezely ve skladu (coz se sice dnes zpravidla moc nedeje) tak jsou dobre tak akorat do kose.

OnMi
Škoda Enyaq Sportline iV 80 MY2023
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
ex Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od nulda »

A v kterých lištách je máš?
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
OnMi
Příspěvky: 465
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od OnMi »

Bosch
Škoda Enyaq Sportline iV 80 MY2023
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
ex Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“