Brzdové destičky

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Modřina
Příspěvky: 34
Registrován: 02 dub 2020, 08:40

Brzdové destičky

Příspěvek od Modřina »

Ahoj kolegové. Tak jsem přišel na nutnost občasné kontroly pohyblivosti brzdových destiček. :idea: Začala mi pískat levá zadní brzda. Po zkušenostech z loňska jsem konstatoval, že píská plíšek, který je na jedné destičce z páru a signalizuje opotřebení obložení. Nebylo to tak. Destička s plíškem byla zatuhlá a nebyla moc obroušená, zato protilehlá, bez plíšku, už jela málem kov na kov. Naštěstí to bylo zachyceno hned na začátku...
Nyní: Astra J Sport Tourer, 1,6 CDTI - 81 kW, r.v. 2016

Astra H, 1,7 CDTI, caravan, 81 kW, COSMO
Astra G, 1,8 benzin, hatchback
Ex: Škodovky, VW, Honda Civic 2,2
Reklama
 

Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Brzdové destičky

Příspěvek od J@ck »

Mám podobnú skúsenosť - tiež mi začalo na diaľnici (pri rýchlosti 120km/h a vyššej) pískať ľavé zadné koleso no stačilo len jemne ťuknúť na brzdový pedál a pískanie prestalo. Z toho som vydedukoval, že asi budú zatuhlé doštičky - aj boli - hlavne boli zanesené tie vodiace pliešky. Všetko som vyčistil (obidve zadné brzdy), "zrazil" hranky na kotúči, očistil celý strmeň, namazal nanovo aj vodiace čapy a bolo po probléme. Ale pri kontrole bŕzd som zistil, že na ľavom zadnom kolese mám vonkajšiu doštičku opotrebovanú o polovicu viac ako vnútornú. Teraz robím "takéto generálne" prečistenie a premazanie bŕzd každý rok - keď je čas, je to otázka dvoch hodín kľudnej práce. Brzdy idú tak ľahúčko, že keď stojím na semafóroch na križovatke kde sú vyjazdené koľaje, tak musím niekedy stáť na brzde (alebo zatiahnúť ručnú), lebo sa auto zosúva do "koľají".
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Podvozek a řízení“