Návod: Oprava plastových lišt madel dveří

Opel Astra J návody, opravy, rady, tipy.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kroup
Příspěvky: 32
Registrován: 03 lis 2015, 15:08

Návod: Oprava plastových lišt madel dveří

Příspěvek od kroup »

Už při koupi mojí Astry (tříleté auto) jsem měl prakticky zničené plastové lišty madel dveří. Neumím si vysvětlit, jak mohli vyrovit takhle mizerně nalakovaný díl. Barva šla na mnoha místech sloupnout jen nehtem. Po pěti letech mě to přestalo bavit a rozhodl jsem se plasty opravit.

Obrázek
Obrázek

Začneme vpředu. Předně je potřeba sundat vrchní lištu. Je jen nacvakaná, takže začít odspodu a opatrně vyloupat.

Obrázek

Spodní lišta je přišroubovaná na třech místech (torx 20).

Obrázek

Je pevně nacvakaná a je potřeba nacvaklým výstupkům trochu pomoct, aby se nepolámaly.

Obrázek

Pak už jen opatrně vytáhnout kolem páčky otevírání dveří a je to

Obrázek

Holé přední madlo.

Obrázek

Vzadu je sitace jednodušší. Nejdřív je potřeba vytáhnout plastový odkládací prostor v madle dveří. Vpředu má menší výstupky, na straně dveří je velký.

Obrázek

Pak už se ozdobná lišta volně vytáhne ven.

Obrázek

Holé zadní madlo.

Obrázek

Barva šla na spoustě míst snadno dolů jen houbičkou, doslova v cárech. Kde ještě držela jsem si pomohl vařící vodou a jemnou drátěnkou.
Po odstranění barvy.

Obrázek

Aby se na plast chytila nová barva a pro dočištění od staré barvy jsem všechny stříkané plochy přebrousil. Nejdřív P500, pak P800.

Obrázek

Použil jsem metalický autolak MoTip ve spreji. Stačila mi jedna plechovka barvy a jedna vrchního laku. Pro můj interiér (kód TACX https://www.opel-infos.de/modelle/astra_jst.html) je barva plastů TitanGrau. Nejbližší barvu spreje jsem našel "béžová capuccino", rozdíl je minimální.

Obrázek

A tady už je výsledek.

Obrázek
Astra J Sports Tourer, A20DTH, 2012
Předchozí: Astra G Caravan Njoy, Z16XE, 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: Oprava plastových lišt madel dveří

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No mi máme Astru 5 let a madla mám jako nová, no ale pěkný návod a skvěle odvedená práce :D :D .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Návod: Oprava plastových lišt madel dveří

Příspěvek od Sandal »

Celkom dobre vyzerajú madlá po očistení, pouvažoval by som dať ich späť bez nastriekania.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Návod: Oprava plastových lišt madel dveří

Příspěvek od J@ck »

kroup píše: 27 dub 2020, 11:43 Už při koupi mojí Astry (tříleté auto) jsem měl prakticky zničené plastové lišty madel dveří. Neumím si vysvětlit, jak mohli vyrobit takhle mizerně nalakovaný díl. Barva šla na mnoha místech sloupnout jen nehtem.
Nechcem to tu spamovať, ale tie madla niekto musel čistiť nejakým agresívnym chemickým prostriedkom (technický benzín, acetón, nejaké rozpúšťadlo, ...). :twisted:
Ja mám Astru 6 rokov a madlá sú bez jediného škrábanca či náznaku nejakého maličkého poškodenia či náznaku lúpania farby - čiže myslím si, že vyrobené boli bezchybne, len predchádzajúci vlastník "znalý špeciálneho čistenia plastových dielov" to trošku prehnal s chémiou.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Uživatelský avatar
kroup
Příspěvky: 32
Registrován: 03 lis 2015, 15:08

Re: Návod: Oprava plastových lišt madel dveří

Příspěvek od kroup »

Sandal: Taky mě to napadlo, ale přece jenom někde jsem musel barvu obrousit a povrch už by nebyl tak hezký. Navíc ta stříbrná je hezčí :)
J@ck: Netuším jak k tomu došlo, ale je pravda že od té doby co jsem to koupil se to nezhoršilo. Vždycky jsem si myslel, že nechal třeba dlouho auto na přímém slunci nebo tak. Ale z toho obroušení je vidět, že pod vrstvou barvy je jen holý lesklý plast, žádný základ ani zdrsnění. Ta barva takhle nemá naději držet.
Astra J Sports Tourer, A20DTH, 2012
Předchozí: Astra G Caravan Njoy, Z16XE, 2003
Uživatelský avatar
kroup
Příspěvky: 32
Registrován: 03 lis 2015, 15:08

Re: Návod: Oprava plastových lišt madel dveří

Příspěvek od kroup »

Astra - R@SAG: Díky. Mimochodem, takhle to vypadá zpátky v autě:

Obrázek

Obrázek
Astra J Sports Tourer, A20DTH, 2012
Předchozí: Astra G Caravan Njoy, Z16XE, 2003
xzar
Příspěvky: 59
Registrován: 01 dub 2020, 00:40

Re: Návod: Oprava plastových lišt madel dveří

Příspěvek od xzar »

Klobou dolů , vypadá to jako nové.
Astra ST 2015 100kW DTH Cosmo
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Návod: Oprava plastových lišt madel dveří

Příspěvek od Marek L »

Pěkná práce.
Já potvrzuji taky loupání. Už po čtyřech letech. U mě to jde dost lehce poškodit, zavadím sem tam nehtem a jde to hned dolů.
Žádnou chemií to nečistím. Asi slabší místo nebo lišty z noční směny :lol:
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Jak na to“