Vzduchový filtr

Opel Astra K návody, opravy, rady, tipy.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Vzduchový filtr

Příspěvek od morgoth »

Koukám že tohle téma jsme tu ještě neměli tak kdyby to někoho zajímalo - objednal jsem si vzduchový filtr s tím, že si ho sám vyměním. Výrobce prý předepisuje měnit po 60k km nebo 4 letech což mi přišlo docela dost (ten můj je po cca 30k celkem zanesený). Je to poměrně jednoduchá záležitost, pro nepříliš zručného člověka tak 20 minut práce, stačí křížový a plochý šroubovák viz https://www.youtube.com/watch?v=m74RSD7edZU . Uvidíme jestli to bude nějak poznat na chodu motoru, ale moc s tím nepočítám.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jmac74
Příspěvky: 16
Registrován: 24 čer 2018, 19:16
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od Jmac74 »

Ahoj.
Tak jsem dopřál svému oplíku také filtr dříve a to v 35tkm.
Oproti videu mám pro vás jednodužší postup. Práce na 5 minut.

1. Demontáž plastového propojení vzduchu. Nejprve vyjměte jeden plastový klip z příčky u pravého světla a vzpěry kapoty a to tak že středovou pojistku vycvakněte nahoru a vyjměte klip. Pak zasuňte přívod vzduchu v příčce směrem vpřed. Nyní snadno bez poškození vyjměte propojku. Není třeba odpojovat váhu vzduchu. Propojku k turbu ponechte také.
2. Nyní odšroubujte 4 x šroub jak je ve videu ale šrouby nevyndavejte úplně.
3. Pouze odklopte vrch airboxu
4. Vyjměte filtr tak jak na videu odjištěním pojistky a vysunutím.
5. Vyluxujte nečistoty z airboxu
6. Instalujte nový filtr
7. Zaklopte airbox
8. Zašroubujte 4 x křížový šroubek
9. Instalujte plastovou propojku přívodu vzduchu a zpět vysuňte přívod vzduchu v příčce tak, aby bylo možné zaklapnout klip do příčky a tak zajistit polohu přívodu vzduchu a i zajistit spojení. Nezapomeňte zacvaknout packu u airboxu.

A to je vše. Postup byl dělán u 1.6 turbo benzín.
Astra K 1.6 200 hp akt.
Vectra C 1.8 122 hp akt.
Vectra A 2.0 115 hp
Kadett E 1.6 75 hp
__________________
ScanMyOpelCAN
ObdLink
Torque
Kosakomet
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2020, 14:10

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od Kosakomet »

Ahoj, taky prispeji, dnes jsem vymenil vzduchovy filtr. Montaz je jednoducha, sundat propojku povolit 4 srouby u airboxu a vyklopit ho nahoru. Pote vycvaknout stary filtr a nasadit novy. Novy originalni lze koupit napr. www.doopla.cz. Ja mel airbox plny listi, kaminku,hliny no hruza. Filtr byl cerny jak bota. Mam najeto 92000 mel se menit podle servisni knizky na 60000 ale podle datumu na starem filtru je pravdepodobne originalni. Takze se na to v servisu vykaslali. Doporucuji vsem. Prace i s vysatim a vycistenim max. pul hodky. Jeste udelam kabinovy filtr, kde to bude trosku pracnejsi. Hoj vsem
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Jak na to“