Palivovy filter.

Opel Astra K návody, opravy, rady, tipy.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Palivovy filter.

Příspěvek od palecNR »

Caute. Chalani kde sa nachadza palivovy filter na astre K diesel?
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Palivovy filter.

Příspěvek od mfilip »

Tak pokud to ma stejne jako Insignia, tak se nachazi pobliz zadni napravy na prave strane (strana, kde je vicko nadrze).
Musis vlezt pod auto a pod oplastovanim, ktere musis alespon castecne odstranit, jej najdes.

Neboj se jej vymenit sam, postup urcite najdes na youtube, je to celkem jednoducha vec, byt se u ni clovek muze trochu potrisnit naftou.

Az filtr vymenis, nezapomen aspon 5x zapnout zapalovani, aby cerpadlo nasalo naftu z nadrze. Pak teprve nastartovat, ale i tak bude startovani dele trvat.
idealni by bylo, kdybys ihned nekam vyjel na byt kratkou projizdku nebo nechal bezet motor aspon 5 min, aby se opravdu cely filtr zaplnil naftou.
Ja po vymene nastartoval, zajel do garaze a po cca 10s jsem motor vypnul ... pak jsem pri dalsich 2startech druhy den musel dlouho tocit, nez motor naskocil.
Pak uz v pohode.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1781
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Palivovy filter.

Příspěvek od Colommbo »

To už se u nafťáků palivový filtr nemontuje klasicky do motorového prostoru...? :o
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Palivovy filter.

Příspěvek od mfilip »

Colommbo píše:To už se u nafťáků palivový filtr nemontuje klasicky do motorového prostoru...? :o
Tam je u dnesnich aut pomerne malo mista ... on je totiz filtr pomerne dost objemny, odhadem 0.5l ... uz to neni takovy maly filtrik jak u Feilicie 1.9D.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Palivovy filter.

Příspěvek od palecNR »

mfilip - :) :) Dakujem za cennu radu,hladal som ho v motorovom priestore nenasiel som ho.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
jerry7771
Příspěvky: 5
Registrován: 29 led 2019, 14:40

Re: Palivovy filter.

Příspěvek od jerry7771 »

Rád by som sa spýtal, či sa ti podarilo ten palivový filter aj vymeniť? Ja som bol bohužiaľ neúspešný. Filter má veľmi labilný držiak a pri pokusoch o odšroubovanie krytu som sa bál, že celý držiak filtra odtrhnem od nádrže... Na britských fórach som aj našiel, že Astry 1,6 CDTi majú výrobnú vadu pri montáži týchto filtrov a skutočne môže dôjsť až k poškodeniu držiaku a potom k nutnej výmene celej palivovej nádrže. Preto by som chcel vedieť, či sa tu nájde niekto, komu sa to podarilo doma vymeniť a ako postupoval. Za každú radu budem vďačný... V servisoch o tom probléme vedia a pri kvalite našich servisov a mechanikov sa obávam toho, že keď tam prídem s požiadavkou na výmenu palivového filtra, tak nejaký "zručný" mechanik radšej nebude riskovať odtrhnutie držiaku filtra a filter mi jednoducho nevymení. Servis si prácu samozrejme vyúčtuje...
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Palivovy filter.

Příspěvek od palecNR »

Nie,nevymenil som ho necham to na servis.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Palivovy filter.

Příspěvek od mfilip »

Ja mam s vymenami oleju a filtru takovou zkusenost, ze nikdo to neudela lepe, nez clovek sam. Pretazene srouby tak, ze nesly povolit, vsechno zcakana od oleju, nedostatecne vylity olej, naductovani mnozstvi oleje (a to jsem pominul astronomicke ceny oleju v servisech).

Nebal bych se toho, mam sice Insignii, ne Astru, ale pokud je to stejne, tak bych se toho nebal.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 879
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Palivovy filter.

Příspěvek od milosh »

A otázka zní kam lejete použitý olej, když to děláte doma / sami v garáži?
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Palivovy filter.

Příspěvek od mfilip »

Tak schvalne, co si myslis, ze s nim treba delam ja... Mam RD, par kol, obcas vrtam zelezo, obcas rezu zelezo a ve finale mam automaticky kotel s nucenym spalovanim.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Jak na to“