Nová kola - senzor tlaku.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
XMira
Příspěvky: 203
Registrován: 06 lis 2017, 13:53
Bydliště: CB

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od XMira »

Laky7777: Protože, my češi, to máme jako sport. Máme dobrej pocit z toho, že jsme vočurali nějaký pravidlo. I kdyby nás to mělo stát život. A Ty bys chtěl racionální uvažování :mrgreen:
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
prodáno: ASTRA 1.4 110kW AT MY2018
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od mattonecz »

za 160E za senzory si radsi koupim neco jinyho proste. kdybych si koupil nejaky normalni zimaky - jakoze alu a ne hnusnej plech, tak bych to chtel mit komplet a dal bych je tam, takhle mi to je jedno.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Vasek1980
Příspěvky: 8
Registrován: 13 úno 2019, 17:21

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od Vasek1980 »

Už se to rozjelo mimo, ale když už, tak také přispěju. Jeden místní barman jezdil 3 roky bez platné STK. 3x dostal pokutu a říkal, že to stejně vyšlo levněji jak STK, natož oprava jeho šrotu aby to STK prošlo. Ptal jsem se jednou známé, která je vedoucí místní pobočky Alianz, co v případě nehody. Ona mi, k mému údivu, řekla, že neplatná STK nemusí být důvodem pro neplnění. Pokud by v případě nehody policie napsala, že byla nehoda způsobena například špatným technickým stavem tak je padající, ale pokud by to bylo třeba nedodržení bezpečné vzdálenosti, vysoká rychlost či nedání přednosti, tak pojišťovna by normálně plnila.

Musí se vždy posuzovat v souvislostech.
Přeci nemůže platit, že mě někdo nabourá zezadu, když stojím na červené a já mám jiný rozměr pneumatik, že mi jeho pojišťovna nic nevyplatí. Pokud, ale nabourám já, protože nedobrzdím, tak jsem s jiným rozměrem pneu padající. Stejně tak se senzorem tlaku. Pokud nebude příčinou nehody špatný technický stav mého vozu a budu mít řádně nahuštěné pneu, tak mi pojišťovna nemůže plnění krátit. Pokud bych se bránil soudně, tak se k tomu vyjadřuje znalec, který potvrdí či vyvrátí souvislost s nehodou. Pokud chybějící senzory souvislost nemají, musí pojišťovna plnit.
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od Sandal »

Sám si si dal otázku ..
Vasek1980 píše:A ještě existuje možnost jezdit bez senzorů?
... sám si si odpovedal aj s vysvetlením.
Tak to má byť, palec hore :idea:
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od Laky7777 »

Hmm, takze STK je zbytocnost, TPMS je zbytocnost, predpisane pneumatiky su zbytocnost... Kto sa neriadi pravidla je frajer...

Kto bude oslavovat pana barmana (alebo hocikoho ineho) s neplatnou STK a rozpadnutym autom, ak nabura, lebo nedobrzdil alebo ho kvoli zlym pneu vynieslo v zakrute - hlavne ak by to bolo jeho auto a jeho rodina.
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od mfilip »

Souvislost s nehodou se zkouma:
https://www.rozhlas.cz/zelenavlna/motoz ... u--1266914

I zde mely napr. sjete pneu pricinou souvislost s nehodou, nebot se jedna o plneni z havarijniho pojisteni:
https://zpravy.aktualne.cz/finance/sjet ... 590604f2e/
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Vasek1980
Příspěvky: 8
Registrován: 13 úno 2019, 17:21

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od Vasek1980 »

Já jsem si sám neodpověděl. Nevěděl jsem jestli se bez toho dá jezdit, jestli mi třeba nebude auto pískat jako při nezapnutém pásu a podobně. Zajímala mě technická, nikoli právní stránka problému.

Neuznávám extrémy a anarchii, kdy by se mělo jezdit s vytlučeným DPF, odpojeným EGR, s prošlou STK apodob. Ale zase nemám rád tvrzení, že není homologace, krátce prošlá STK = pojišťovna neplní, v tomto má naštěstí poslední slovo nezávislý soud a né pojišťovna. Mám ještě naftového Focuse a ač mě DPF štve, tak tam je, mám motorku a z výfuků jsem si vyjmul homologační tlumivky. Co má dle mě smysl respektuju a co je dle mě kravina, tak to dodržovat nehodlám. Ač chápu, že povinost kontroly tlaku v pneu pro někoho smysl má, tak já si jej klidně ohlídám sám a stejně jako s otevřeným výfukem budu klidně a přiměřeně riskovat.
Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od Laky7777 »

Nefunkcny system TPMS znamena trvale svietiacu oranzovu kontrolku... a oznam pri kazdom nastartovani motora - teda minimalne
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od mattonecz »

Presne tak. Nic jinyho to neznamena.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Nová kola - senzor tlaku.

Příspěvek od Laky7777 »

No mne svietiace kontrolky, ktore upozornuju na nejaku chybu neskutocne vadia...
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“