Sajfiho Šedivka

Zde představujeme svoje Astry K a dáváme k dispozici svoje poznatky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2019, 06:49

Sajfiho Šedivka

Příspěvek od Sajfi »

Tak po dlouholetém užívání našeho stříbrného mazlíka Astra H Caravan 1.9 CDTI jsme dospěli k názoru, že je třeba obměnit vozový park. Astra K byla jasná volba, protože je prostě nádherná! Jelikož jsme si ale nějak nemohli vybrat ze skladových vozů. padla volba na Opel zertifizierte gebrauchtwagen z DE … :-)
No a tam jsme vybrali 2 roky starou Astru s nájezdem 27800 Km, víceméně v plné palbě (Matrixy a bezdotykové otervírání kufru hold musíme oželet .. :-( ) Hlavním kriteriem pro výběr byl motor 100 kW, "koule" a AGR sedačky, takže navigace, OnStar (ach jo, moc ho neužijem) a ostatní "fíčury" jsou příjemný bonus.
Tak se začínám z Astra H fóra pomalu stěhovat sem a posílám první fotku naší Šedivky … :-)
Přílohy
První foto
První foto
Astra K ST 1.6 CDTI 100 kw, MY17
ex Astra H Caravan 1.9 CDTI 88 kW, MY06 s panoramatickou střechou … :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Sajfiho Šedivka

Příspěvek od Mike »

Hezkej kámoš, gratuluji. Co máš za výbavu? Enjoy?
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Sajfiho Šedivka

Příspěvek od Sandal »

Vyzerá veľmi dobre ... jak fungláč.
Prajem veľa spokojnosti.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2019, 06:49

Re: Sajfiho Šedivka

Příspěvek od Sajfi »

Děkuju … :-) Opravdu vypadá jako funglovka, takže jsme maximálně spokojený (za těch 1000 Km co jsme s tím stihli najet). Už i manželka vzala na milost elektronické fíčury (hlavně hill assist :-) ) a jezdí víc s novou, než ze starou H Astrou, kterou stále ještě máme ...

Výbava je Dynamic (německá). Takže nevím, jestli to mají stejně jako my, každopádně je tam navíc asi tohle:
- parkovací senzory vepředu, vzadu + parkovací kamera
- elektronická ručka
- Intellilink 900 s Navi
- barevný infodisplay v budíkách
- OnStar (hihi)
- AGR sedačka řidiče i spolujezdce
- vyhřívané sedačky vepředu i vzadu + volant
- vzadu dělené sedačky 40/20/40
- origo zatmavená skla
- origo "koule"

Přikládám ještě nějaké fotky, teď už na českých papírech … :-)
Přílohy
2019-02-07 16.24.26.jpg
2019-02-07 16.24.48.jpg
2019-02-17 10.46.00.jpg
Astra K ST 1.6 CDTI 100 kw, MY17
ex Astra H Caravan 1.9 CDTI 88 kW, MY06 s panoramatickou střechou … :-)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 879
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Sajfiho Šedivka

Příspěvek od milosh »

Pěkný kočár. ALE, já si osobně nejsem jist, že bych místo háčka zvolil Astru K kombi, ta boční linka na kufru prostě není pěkná :) Nevybíral jsi i mezi jinými auty? Když předem mnou jede astra K v kombíku a nový Hyundai i30, často to ani nejde poznat. Bohužel, originalita už se vytrácí ve všech segmentech.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Sajfiho Šedivka

Příspěvek od mattonecz »

Nejhezčí sou ty zadní LEDky :-)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2019, 06:49

Re: Sajfiho Šedivka

Příspěvek od Sajfi »

No tak to mě se naopak Káčko líbilo od začátku. To auto má pro mě šmrnc. A navíc je v něm oproti Háčku (na který teda taky nedám dopustit) výrazně víc místa vzadu ...Takže to bylo ohledně výběru docela jasné, protože jsem chtěl Němce a koncernový auta mi připadaj sterilní a předražený. Ale jinak souhlasím s podobností i30, která se mi vlastně taky líbí, ale Korejce jsem nechtěl :-)
Astra K ST 1.6 CDTI 100 kw, MY17
ex Astra H Caravan 1.9 CDTI 88 kW, MY06 s panoramatickou střechou … :-)
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Sajfiho Šedivka

Příspěvek od Sandal »

..."jsem chtěl Němce a koncernový auta mi připadaj sterilní a předražený"...
Presne moja reč.
BMW, Mercedes, AUDI ... nie je moja šálka kávy.
Z VW by som ešte bral Golf, ale nevedia čo za to pýtať, len za to že je to asi pre niekoho imidžovka.
Takže z nemeckých mi zostal Opel.
Pôvodne som tiež chcel jazdenku, ale z ponúk som si akosi nevedel vybrať, takže funglovka. Nikdy som nemal nové auto, tak aspoň raz v živote si ho proste kúpim - sám si zabehnem, sám si ho opotrebujem. Nebudem na žiadneho predchodcu nadávať. Je to môj mazel ... síce mi už niejaký drbo dzigol dvermi - odlúpnutý lak z dverí, ale celkom som to zobral s humorom.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2019, 06:49

Re: Sajfiho Šedivka

Příspěvek od Sajfi »

Tak jsem absolvoval v BS Auto Praha svolávačku. Původně to byla ta ohledně 1,6 CDTI a brzdového válce, ale dělali na tom ještě další dvě. Přehrání software motoru (teploty výfukových plynů) a kontrola hadice od chladiče. Musím pochválit přístup servisu, bylo to za dva dny hotový a ještě to vevnitř vyluxovali … :-)

No a asi s tím souvisí i to, že už mi to při vymáčknutí spojky přestalo "lupat", tak doufám, že to vydrží …

Jinak jsme s novou Astrou najezdili cca. 2000 km a až na obvyklé stesky (parkovací senzory) naprostá spokojenost. Tak doufám, že tento pocit vydrží co nejdéle, nejlépe napořád … ;)
Astra K ST 1.6 CDTI 100 kw, MY17
ex Astra H Caravan 1.9 CDTI 88 kW, MY06 s panoramatickou střechou … :-)
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Auta členů a RECENZE“