Akcelerace

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Monkofmeo
Příspěvky: 6
Registrován: 05 zář 2018, 17:56

Akcelerace

Příspěvek od Monkofmeo »

Ahoj,

chtěl jsem poprosit o radu ohledně Insignie 2CDTi.
Při prudkém sešlápnutí plynového pedálu vyletí otáčky, ale auto nezrychlí. Myslel jsem si, že je to problém turba(které mimochodem taky nefunguje jak by mělo), ale kamarád mi řekl, že by mohl byt problém se spojko, že prokluzuje. Má s tím prosím někdo nějaké zkušenosti? Případně jak nákladná by mohla být oprava?
Nejraději bych dal auto do kvalitního servisu, ale na servisy mám smůlu - každý to jen napíchne na diagnostiku a řekne, že je auto v pohodě a neřeší to. Nejraději bych vyměnil i turbo.
Děkuji za odpověď
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Akcelerace

Příspěvek od Sunman »

otáčky píšeš ti vyleteli, takže turbo zabralo
je to manuál alebo automat, 110k, 120k, 130k, 160k, 170k ?

ak je to manuál, neviem si predstaviť čo iné by to mohlo byť ako spojka. Netráp ju prudkými akceleráciami. Jazdi bez prudkých akcelerácií hlavne do kopca a na 4-ku, 5-ku. Možno si to sadne a ešte to vydrží 50t km.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Akcelerace

Příspěvek od mattonecz »

to prokluzuje spojka no. s turbem to nic nema spolecnyho. motor se toci jak ma ale nejde to na kola pac se to protaci ve spojce.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Akcelerace

Příspěvek od Colommbo »

Monkofmeo: Najdi si nějaký táhlejší kopec a při jízdě do něj třeba na čtyřku přidej víc plyn, jako bys chtěl zrychlit. Pokud se jen zvednou otáčky motoru, aniž by auto zrychlovalo, bude to jasné - klouže spojka.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Akcelerace

Příspěvek od Sunman »

presne ako píše colommbo. Ale hlavne to nerob ďaleko od domova, odťahovka je pomerne nákladná služba.
Monkofmeo
Příspěvky: 6
Registrován: 05 zář 2018, 17:56

Re: Akcelerace

Příspěvek od Monkofmeo »

Tak to nerad slysim.... a muzu se zeptat, jak nakladnou opravu v pripade vymeny spojky muzu ocekavat? Po pravde ja s tim autem uz moc nejezdim, ale manzelka rozvazi deti a nerad bych, aby se ji to nekde rozpadlo... mam radeji, kdyz je auto v cajku.
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Akcelerace

Příspěvek od sova »

podle toho, jak máš schopného a poctivého mechoše, já tenkrát měl nějakého šaška a chtěl za spojku s dvouhmotou 50tis. - neměl jsem jak odvézt auto ke svému mechošovi do Ovy, kterej by to udělal za půlku...

ještě se zeptám, kolik máš najeto? mě to umřelo ve 175tis.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Akcelerace

Příspěvek od Colommbo »

Měnit současně dvouhmotu není za každou cenu nutno, ač se to mnohdy doporučuje. Její schopnost pokračovat dál v práci by měl umět posoudit právě zkušený (a poctivý) mekánik, na měření opotřebení pružinového mechanismu (výchylky) existuje dokonce přípravek. Ten ale, samosebou, k dispozici každý mít nebude, pak je to o zkušenostech.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Motory“