trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
mia
Příspěvky: 201
Registrován: 25 říj 2016, 11:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mia »

mattone vďaka
Reklama
 

Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Takže prispel by som tu teraz troskov skusenosti z mojim autom.
Včera som menil tie sviecky nove NGK 91970.
Už pohladovo konštrukčie su tie nove ine. Stare mali taky rozšireny prstenec pri špičke stredovej elektrody. Musim povedat že Sladas mal pravdu tie sviečky su največšia zmena aka sa udiala na mojom aute. Najprv som daval novy olej Liqqi Moly DX1 gen.2. Bolo citit zmenu k lepšiemu ale take slabe mikro trhanie sa este objavovalo. Potom som bol na novy soft proti trhaniu. Ten bol tiež velmi prospešny. Mikro trhanie už bolo menej časte ale sem tam sa ešte trošku objavilo. negativna skusenost z novym softom nastala pri nižšich a strednych otačkach auto dost stratilo na vykone. Včera som dal tie nove sviečky a stalo sa niečo neskutočne. Spravil som asi Viac než 100 km. Prve 20 km mi ešte asi trikrat maličko škublo a potom už to išlo super. SUPEER myslim že dalšie km žiadne ani maličke škubnutie. Motor beži perfektne. Ide plynule do otačok,ma hladky priebeh. A co ma najviac prekvapilo že sa ovela zlepšil tah v tych strednych a nizkych otačkach,ked mi to dodrbali novym softom. Myslim si že novy soft je ladeny ku novym sviečkam,preto sa mi to teraz tak pekne zladilo.
Dakujem velmi pekne Sladasovi že mi otvoril oči a presvečil ma na nove sviečky.
Auto ide teraz velmi dobre. Asi tak som si to aj predstavoval že ma ist.
Skvor som si myslel že ked z tym nedam rady tak pojdem na načipovanie,ale myslim že už to nemam za potreby.
Bol som prekvapeny aj z toho že stare sviečky neboli zasrane karbonom. Boli pekne tehlovej farby,co som bol rad. A to podotykam že fičim na 95 okt. benzíne sustavne. 98 oktanovy som skusil len asi dvakrat,žiadna zmena,tak som ostal pri 95-ke.
Pošlem Vam tu aj fotto tych starych sviečok ked sa mi to podari tu dat.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Tak tu su tie stare sviečky
Přílohy
36252553_2047479631953174_4831305228328370176_n.jpg
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
mahlpo
Příspěvky: 46
Registrován: 18 úno 2013, 18:34

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mahlpo »

Kolik máš na nich najeto? Pěkně přičouzený-hlavně je vidět, jak se rozpálil ten hrot dočervena. Dle mě teplota byla o dost vyšší než je standartní. Což si myslím, že by odpovídalo samozápalům, ale nejsem EXPERT :-) . Já měnil u forda po 60 000 km a takhle připečený teda svíčky nebyly...
Asi vědí, že do Turba se nehodily a tak je nahradili v Oplu jinými. Někdo tuším psal, že jsou pro vyšší teploty než ty původní.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Spíš je mi divná ta cihlová barva vysoko do závitu. Tam by už být neměla.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Basulak
Příspěvky: 11
Registrován: 22 kvě 2018, 19:43

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Basulak »

Dnes som bola v opli, auto mam rozobrate bude mi meneny polmotor.
Pytala som sa ci mi urobia potom aj sw update motora a odpovedou bolo ze nie, ze tento update je odporucany len pre urcite vozidla a moje cislo podvozku nevidia v systeme zeby nejaky potrebovalo...to je bezne? Ja ze mi to urobia bez problemu hlavne ked mi motor odisiel kvoli cukaniu...ako ste si o update softu zaziadali vy?
Pojdem skusit este ineho predajcu
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

To mas pravdu tie zavity by nemali asi byt tak priehrate daleko. Vyzera to z vysokej teploty,ale sfarbenie sviecok do tehlovej farby sa mi zda byt O.K. Myslel som si najprv nez som ich vybral ci nebudu cierne zakarbonovane,ale na prekvapenie som rad ze su pekne tehlovej farby a bez karbonu. Je na nich najazdenych 30 000 km.
to sfarbenie zavitu bude mozno aj tym ze pri tych vysokych tlakoch na maloobjemovych turbo motoroch vznikaju aj vysoke teploty. Mozno by mala byt lepsie dochladena hlava valcov. Pritom je pod plastovym vekom na hlave valcov este taka siva penova izolacia ktora este udrziava teplo v hlave. Rozmyslam nad tymci tam ta izolacia neje viac na skodu ako uzitok. Mozno je to len zvukova izolacia aby bol tichsi motor. Neviem ale keby tam nebola ta izolacia asi by bolo lepsie odvadzane teplo z hlavy. Hlava by sa trochu ochladzovala aj vzduchom z okolia motoroveho priestoru. Nuz neviem co z tou izolaciou.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
FrantaFF
Příspěvky: 35
Registrován: 28 lis 2017, 08:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od FrantaFF »

sw update je podle vin, takže když ho na Tvůj vin nemají, tak není nikde. Ta izolace je tam, aby se neroztekl ten černý plastový popundekl. Ty svíce jsou špatné, někde udělali soudruzi z ndr chybu.
Franta

Astra K HB 1,6cdti 81kw Dynamic 12/2017
ex Astra J 1,7cdti 81kw
Astra H 1,6 85kw
ex Astra G 1,6 76kw
ex Lada 2112 68 kw
ex Favorit 135
ex Škoda 120L
ex Lada 2103 1300
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Barva svicek je v pohode tak by to melo vypadat..jsem rad ze svicky pomohli..jinak taky trosku nechapu ze ten zavit je opalenej to mam i ja..jedine snad ze by ten zavit vycuhoval do spalovaciho prostoru ale to se mi nejak nezda..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Až budete někdo vyndávat svíčky, zkuste změřit délku závitu v hlavě.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“