Automatické nouzové brzdění

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od fixxxer »

astrak píše:akoze astra uplne zastavi?

podla mojich info to nejde...
Nedalo mi, keď nikto doteraz nereagoval...
Astra vie zastaviť sama do rýchlosti 40 km/h ak detekuje vozidlo do ktorého by si inak napálil.
Ak je vozidlo vynavené iba kamerou v okne, tak vie núdzovo brzdiť do rýchlosti cca.85 km/h. Ale len znižuje rýchlost pred nárazom.
V kombinácii s radarom (adaptívny tempomat) vie núdzovo brzdiť v akejkoľvek rýchlosti vyššej ako je rýchlosť chôdze.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Reklama
 

tominomiki
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2016, 21:07

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od tominomiki »

Ma to uz niekto otestovane? Nakreslim auto na krabice a rozbehnem to proti nim... :-D
pete93
Příspěvky: 81
Registrován: 15 zář 2016, 17:55

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od pete93 »

Castejsi zkusenost z dalnice. System pri alarmu deaktivuje bezny tempomat (nemam adaptivni), coz pocitove mirne brzdi, brzdy samotne vsak nesepnou.
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od fixxxer »

Ja to otestované mám.
Pri jazde so zapnutým adaptívnym tempomatom nastal pred nami nejaký chaos, auto začalo výstrabe blikt ledkami na čelné sklo a potom začalo naplno brzdiť ešte skôr ako ja.
Veľmi dobrý zásah v danom momente a bezpečne sme eliminovali vzniknutú situáciu.
Zatiaľ nenastalo nežiadúce bezdenie.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od Mike »

pete93 píše:Castejsi zkusenost z dalnice. System pri alarmu deaktivuje bezny tempomat (nemam adaptivni), coz pocitove mirne brzdi, brzdy samotne vsak nesepnou.
Já taky několikráte otestoval na dálnici. Nemám adaptivní tempomat. Když se náhle a velmi přiblížíš k nějakému autu a nemáš dostatečný rozestup, rozsvítí se světelný signál, zvukový a auto ještě kopne do brzd, takže to cukne, je to takové upozornění, ale nebrzdí to samo, jen ten kopanec. Nevím do kolika km/h to funguje, ale jel jsem okolo dálničního limitu 130 km/h. Je to dobrý pomocník, ale život do rukou bych mu nesvěřil stejně jako vedení v pruzích. Jinak klasicky to hrozí při myškování ve městě mezi tramvajovými ostrůvky, kde na konci stojí řada zaparkovaných vozidel, nikdy mi to ale do brzd nezasáhlo, i když mám aktivní všechny stupně. Za mě to funguje dobře. Jistotu v zastavení ale nemám, myslím, že velmi záleží právě na rychlosti, jakou se přibližujete. Pokud popojíždíte a zapomenete se, tak v malé rychlosti určitě nezastaví a narazí. Tohle je jen u adaptivního tempomatu, jak tu někdo již psal.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od sova »

v létě se mi pak stalo, že to reagovalo na stín, třeba od mostu na dálnici, který podjíždíš, takže to vyplo tempomat (klasicky nastavený na 144 kmh)
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od palecNR »

Ja som isiel po okreske a auto predo mnou zacalo nudzovo brzdit,zablikala vystraha a ked som rychlejsie stupil na brzdu,co bola uz natlakovana, auto stalo skoro na mieste bez tohoto pomocnika by som zrejme napalil do auta predo mnou.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od majusenko »

jj, už sa mi takisto stalo, že som mal nohu na brzde a tá brzda bola fakt efektívnejšia. Môjmu brzdeniu tesne predchádzal "alarm" na prednom skle. Auto samé ale nebrzdilo. Natlakovanie bŕzd hodnotím veľmi pozitívne. Zvládol by som to aj bez neho, lebo to bola nízka rýchlosť, ale môže sa hodiť. Okrem toho predpokladám, že funguje aj v prípade, že autonómne brzdenie je vypnuté a je nastavený iba alarm.
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
matus22
Příspěvky: 29
Registrován: 07 říj 2016, 09:29

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od matus22 »

Stál som za autom pri vjazde na parkovisko cez rampu. Ked mu otvorilo rampu tak som chcel využiť situaciu aby som sa nemusel zdržovať znovu otváraním rampy, a tak som sa rozbehol za nim. Pri priblížení sa mi rozblikali diody na čelné sklo a auto samé zabrzdilo.
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: Automatické nouzové brzdění

Příspěvek od pelito »

caute, v piatok som skoro zobral zadok jednej slecne predo mnou. Situacia vyzerala asi tak, ze na semafore naskakovala oranzova, ktoru by som este bez problemov stihol prejst, ale tym ze svetla na semafore boli umiestnene trocha vyssie nad vozovkou a na sekundu dlhsie som sa pozrel hore tak som si nevsimol ze auto predo mnou brzdi. Nastastie sa nic nestalo, dokazal som sa este vyhnut doboku a brzdenie skoncilo asi v polovici auta predo mnou pri soferovych dverach, ta teta nechapala :lol: ide mi ale o to ze automaticke brzdenie vobec nezareagovalo, ziadne vystraha, brzdy, proste nic a to som k tomu auto isiel uplne priamo...prave v takomto momente by som od asistenta ocakaval podporu...je pravda ze som plyn zacal pridavat a zrychlovat kedze som cez krizovatku chcel prejst a teda som neisiel uplne konstantnou rychlostou ale neviem ci to mohlo sposobit ze brzdovy asistent nereagoval (v nastaveniach mam zapnute vystraha + brzda)...vase skusenosti?
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“