Servisy a služby

Garančky, servisy, ceny a hodnocení servisů.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: Servisy a služby

Příspěvek od majusenko »

mattonecz píše:... na druhou stranu to muzes odecist i kdyz to koupis a pak to odepisovat, tusim.
Tu si nie som istý, či rozumiem. Ak myslíš, že napr. po 4och rokoch začneš odpisovať auto, tak to sa myslím dá, ale iba od tej hodnoty, ktorú má auto v čase keď začínaš odpisovať. Spätne sa to tuším nedá, ale musel by som sa spýtať účtovníčky :) Veď zistíš, keď bude treba. S DPH + nákladmi sa to samozrejme dá, "problém" je, že poníženie daní je super, ale aj tak na to auto treba v konečnom dôsledku zarobiť :D

blesk: Neviem. Jedným z dôvodov, prečo sa mi páčila astra bolo to, že je odladená za tých pár rokov, resp. ak nie je, tak sa o tom dočítam. A dočítal som sa, preto som volil motor, ktorý som zvolil. ďalšia vec je, že síce sa opel mrská a stojí to samozrejme nervy, ale v zásade by toto malo byť riešené zárukou = bez dopadu na financie. + si nemyslím, že keby mal napr. matoneecz astru na leasing, tak mu ju vezmú a dajú mu novú. Takisto by sa bránili samozrejme. Jediné, čo by ťa vtedy hrialo je to, že o rok / dva sa auta zbavíš.

Netvrdím, že je to blbosť, nepočítal som to, ale zatiaľ OL nie som naklonený. Nemusím mať každé 2 roky nové auto, takže jedna z výhod padá. Mať poistenie, gumy a servis v cene OL je takisto pre mňa mimo, lebo aj tak mi to žere čas (servis a pneu). A či to platím v splátke za auto, alebo samostatne tam je pracnosť rovnaká. Keby tá cena za OL vyšla výrazne nižšia, ako sú celkové náklady za vlastníctvo auta, tak to má opodstatnenie, ale ako vravím, nepríde mi to, na druhej strane som sa do toho úplne neponáral.

Z toho, čo som videl boli tie ceny vysoké.
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1334
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Sunman »

Majušenko, je to inak:
1/ OL nie je na dva roky, ale 4 roky alebo 150t km čo nastane skôr. U dízlu sa dá dohodnúť 180t km ak jazdíš veľa.
2/ OL je výhodné ak jazdíš naozaj veľa, pretože auto pri kúpe alebo FL nemôžeš odpísať za dva roky ak aj najazdíš 300t km. Pri OL ano.
3/ to čo je v OL je len na tebe. Môžeš tam mať len auto + bežný servis podľa predpisu výrobcu v minimálnom rozsahu až po náhradné auto a plnú mobilitu kdekoľvek v europe.
Môžeš si tiež dohodnúť že ti po auto prídu do práce, odservisujú, vymenia pneu atď atď je len na tebe či je lacnejšia tvoja hodina strávená v pneuservise alebo zatiaľ zarobíš v práci na dve nové astry.

nech ti to jazdí :D
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisy a služby

Příspěvek od mattonecz »

Ol je na jak dlouho a na kolik KM chces.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: Servisy a služby

Příspěvek od majusenko »

Jj, chápem, ale pri mojom nájazde 15-20k mi to nepríde výhodné. Ale opodstatnenie to určite má. Keď by som jazdil viac, alebo mal zamestnancov a sharovali by sme auto tak asi áno. Ja som ale retail, auto beriem bez DPH aj to len pomerom k súkromným výdajom ;-)
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
Sunman
Příspěvky: 1334
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Sunman »

mattonecz píše:Ol je na jak dlouho a na kolik KM chces.
no tak si ho skus dohodnúť na 10rokov alebo 500 000 km. Buď ťa pošlú rovno do Bohnic alebo ti napočítajú takú sumu že tam skočíš sám. :D
Každá OL firma hrá vždy na istotu aby sa nepopálila a od 150t hore počítajú s nespočítateľnými nákladmi, pretože uvažujú tak, že pos...ť sa môže čokoľvek.

ad DPH, to je práve jeden z dôvodov prečo OL... ale pri 10t km/rok to asi určite nebude výhodné.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisy a služby

Příspěvek od mattonecz »

V nejakych mezich samozrejme.. 1-5 let, 10-50tis rocne rekneme.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Darwi_tch
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2016, 20:52

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Darwi_tch »

Tak poslušně hlásím, že výměna oleje na Dexos 1 výrazně pomohla s cukáním a propad výkonu kolem 2600ot. vymizel prozatím zcela... uvidím na jak dlouho.
Takže díky za upozornění na změnu oleje :)
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisy a služby

Příspěvek od mattonecz »

Ono to pomůže :) ale dokonalý to teda u mě neni. Holt ten motor má najeta 22tis na dexos 2
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Darwi_tch
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2016, 20:52

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Darwi_tch »

36tkm... :ugeek: :lol: :lol:

:cry:
kisond
Příspěvky: 21
Registrován: 14 lis 2016, 14:45

Re: Servisy a služby

Příspěvek od kisond »

Nedá mi to a musím se s Vámi podělit o nemilou zkušenost s opravdu výjimečným jednáním servisu BSAuto Brno.
Byl jsem na roční prohlídce vozidla klasika olej a zároveň jsem reklamoval mezi jinými LED metrixy a jejich zamlžení. Jedno světlo dokonce v noci začalo problikávat.
Při přejímce a zároveň i v předávacím protokolu servisní technik zapsal, že vevnitř obou světel je opar. K mému údivu jsem byl zaskočen informaci, že po pěti dnech v servisu mě bylo sděleno - závada se neprojevila, tudíž reklamaci servis neuznává. Naštvaný ale co s tím udělám jsem šel dnes vozidlo převezmou. Se servisním technikem se bohužel nešlo domluvit světla jsou v pořádku opar v těchto světlech je v normě, a že reklamaci neuznal centrální servis Opel.
Poté jsem šel zaplatit práce a přejímací technik šel přivést vozidlo předal mi klíče a pokynul, že vozidlo je nastartováno. Šel jsem k vozidlu a říkal si projdu si ho no a v tu chvíli jsem se nestíhal divit. Přední nárazník celý vylomený a kolem senzoru proražený v místě nad světlem zlomený a celý odchlípnutý od kastle vozidla. Přední světlo podřené.
Jednání servisu? Hm zastavte se v úterý my vám to opravíme - oprava bude zdarma. Nejvtipnější bylo to, že na očích předávacího technika jsem si nárazník postupně do vylomených zámku zacvakoval sám jen aby tak nebyl odchlípnutý. Co bude dále uvidíme, náhradní vozidlo nezapůjčili, takže s vozidlem jsem doma. Omluva technika se taktéž nekonala jen mi stroze oznámil – oprava bude určitě zdarma. Bohužel po zkušenostech se obávám pouze přelakování nárazníku a světlo nevymění, neboť jsou na něm pouze drobné škrábance.
Přílohy
IMG_20180303_092010.jpg
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“