Servisy a služby

Garančky, servisy, ceny a hodnocení servisů.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisy a služby

Příspěvek od mattonecz »

Darwi_tch píše:
mattonecz píše:Zdravím.
Co ti to dělá? Máš olej Dexos 1 g2 nebo ještě starý dexos 2?

No dle FA mi tam šupli DEXOS II 205L :?
To bylo kdy? No tak to by chtelo urychlene vymenit,motor se karbonuje s timto olejem a pak dochazi k LSPI coz nici pisty. Idealne jestli ti to uz LSPI dela predvezt v servise a mohli by ti vymenit pisty. Jak to nasimulovat - jizda do kopce na 3ku, 2tis otacek, plny plyn. Okolo 3tis to muze delat bordel.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Darwi_tch
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2016, 20:52

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Darwi_tch »

mattonecz píše:Zaruku mas 5 let takze bych to nepokousel s tim nasim motorem :)
UPS :shock: :D Ale to je právě jen při dodržení všech předepsaných i doporučených kontrol...což bych ráda měla v ruce a věděla kdy co, jak jsem psala... + je to jen základní na motor a... nabídli mi tu rozšířenou i na elektroniku atd. - máš to?
mattonecz píše:
Darwi_tch píše:
mattonecz píše:Zdravím.
Co ti to dělá? Máš olej Dexos 1 g2 nebo ještě starý dexos 2?

No dle FA mi tam šupli DEXOS II 205L :?
To bylo kdy? No tak to by chtelo urychlene vymenit,motor se karbonuje s timto olejem a pak dochazi k LSPI coz nici pisty. Idealne jestli ti to uz LSPI dela predvezt v servise a mohli by ti vymenit pisty. Jak to nasimulovat - jizda do kopce na 3ku, 2tis otacek, plny plyn. Okolo 3tis to muze delat bordel.
Dnes jdu zrovna na výměnu (po 14tkm), už jsem v servise avizovala, že chci jiný (jaký používáš ty?)
No a stran cukání...zkusím to... Jsem zvědavá, zda-li v případě problému zde v BSauto Brno k tomu přistoupí čelem...
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisy a služby

Příspěvek od mattonecz »

Jaky mas teda motor?

Ta zakladni 5ti leta je na motor/prevodovku/rozvodovku coz je ok, ale jeste asi prikoupim tu rozsirenou. Tim ze mam MY16 je to asi za 9tis (dnes uz to stoji asi 18), coz mi prijde docela fer.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Darwi_tch
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2016, 20:52

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Darwi_tch »

1,4 110kW kód B14XFT

Právě taky uvažuji o přikoupení, jen by to chtělo najít autorizák, kde by se člověk nebál to auto nechat.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisy a služby

Příspěvek od mattonecz »

Ja v ramci rekamace dostal novy vnitrnosti motoru, pri tom tam nalili ten novy olej, GM Dexos 1 gen 2.
S tim uz to tak netrha, ale dokonaly to neni.

Jestli jezdis 2 roky s dexos 2 tak ten motor uz bude asi dost zabordelenej. V autorizaku ti asi nic jinyho nez ten GM olej nedaj, ja jedu za mesic na 2. garancku a po ni si tam asi vymenim sam nekdy na podzim za nejakou lepsi znacku. Ale jeste to nedela tolik firem, je to relativne nova norma.

Nevim odkud si, ja v Praze jezdim do Srby modrany.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Darwi_tch
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2016, 20:52

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Darwi_tch »

No to mě moc netěšíš :( Dnes jdu na výměnu k doporučovanému neautorizáku v Brně (Roman), tak jsem zvědavá, co vypustí za bordel... Jestli tedy termínem "zabordelenej" myslíš šupiny/piliny kovu. Tedy si olej určím já.

Právě že z Brna a BS Auto už mi tzv nesmí přes práh :mrgreen: Ale potřebuji autorizák, aby mi zkoukli odstávající lišty na okně spolujezdce.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisy a služby

Příspěvek od mattonecz »

Bez autorizaku prijdes o tu zaruku. I kdyz dle EU to tak nesmi byt, ale kdo se ma soudit.
Tak hlavne at tam naleje Dexos 1 gen2. No tak olej jako takovej asi hezkej nebude, ale hlavne je karbon v motoru, ten nevypustis. Ja bych teda jel do autorizaku reklamovat trhani..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: Servisy a služby

Příspěvek od blesk »

Darwi, potom napis jaky olej tam dava Roman K. jestli sleduje trendy a je v obraze i u novych aut nebo se diva jaky olej je aktualne predepisovan, nebo mu to chodi z GM....
Uživatelský avatar
Darwi_tch
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2016, 20:52

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Darwi_tch »

mattonecz: pokud dodrží všechny postupy, etc. tak ne... Navíc, jedná se skutečně jen o olej... větší servisní zásah jsem zatím dávala do autorizáku.
Slyšela jsem, že jihlavský Autodobrovolný je v pohodě autorizák (v rámci Moravy), ale ráda bych měla víc info/referecí, za kým konkrétně tam jít...anebo si udělám výlet do Prahy :shock: :lol:

blesk: jasně, večer to sem hodím
Uživatelský avatar
Darwi_tch
Příspěvky: 20
Registrován: 01 úno 2016, 20:52

Re: Servisy a služby

Příspěvek od Darwi_tch »

Tak... můj propad výkonu při akceleraci může být způsoben i svíčkami.
O problémech s cukáním ví, ale teda o oleji nevěděl :?
Zítra to bude hotové a pak se asi objednám k Srbovi :D
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“