čierna skrinka - kamera do auta

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od pavel_k »

Zatím zde jen statické foto pro představu záběru 16:9. Video doplním časem.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Reklama
 

qeeZz
Příspěvky: 14
Registrován: 14 říj 2016, 10:14

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od qeeZz »

foto uplne staci. diky.
prochor
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2017, 15:56

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od prochor »

pavel_k píše:Tak jsem si taky jednu pořídil - Mini 0806. Chtěl jsem ji umístit na horní okraj skla před spolujezdce, ale protože stěrač na té straně je menší a zanechává celkem velké okraje, tak to nešlo. Nakonec jsem ji dal zespodu na kastlík systémové kamery před zrcátkem. Sice je ve výhledu, ale když vidím, co tam jiní vozí pověšené na zrcátku, tak tohle nic není.
Udělal jsem skrytou instalaci napájení - ze středových pojistek takovým pojistkovým adaptérem. Místo pojistky pro zadní stěrač (u mě jediná pojistka napájená až za zapalováním), do adaptéru se vrátí původní pojistka pro stěrač a přidá druhá pojistka pro nový obvod. Napájecí zdroj 5V jsem přilepil na spodní stranu skříňky před spolujezdcem - teprve později mi došlo, že se výměna kabinového filtru děje po vyndání toho kastlíku, jestli je to stejné, jako u Jéčka - "Pamatujte, chybama se člověk učí." :D Kostru jsem chytil na šroubu středového tunelu u nohou spolujezdce.
Vše z Činy, kromě kamery za pár $.
Po měsíci provozu pozitivní zkušenosti, žádné padání záznamu apod. Kameru lze jednoduše vytáhnout z držáku. Už mám objednaný druhý držák do auta manželky nebo zkusím přidělat k univerzálnímu držáku na sklo třeba na služební cesty.
Ahoj kde jsi prosímtě kopil ten zdroj.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od pavel_k »

např. tady:
https://www.aliexpress.com/item/Brand-N ... 0.0.nvQjIS
Ale je toho spousta, jen si musíš ohlídat, aby měl ten správnej usb konektor.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Sunman
Příspěvky: 1334
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od Sunman »

chlapci, pridávam čerstvú "jobovku" ako vám môže pomôcť vaša "čierna skrinka". Nie aby ste si mysleli že mám z toho nejakú radosť. Je to len upozornenie, že žijeme v banánových republikách tak aby ste si nejakou nezmyselnou aktivitou "aha, ja mám záznam z mojej čiernej skrinky" neurobili viac problémov s policajtmi, súdmi, mafiánmi a podobne.
viď link na videonižšie. Je natočené čiernou skrinkou minulý týždeň. Končí haváriou, kedy do chlapa s čiernou skrinkou napálil zozadu v plnej rýchlosti kamion. Chlapka "vybrzdil" na diaľnici čierny passat (ktovie aké mali problémy spolu posledné kilometre pred týmto záznamom, to sa dotyčný nepriznal). V každom prípade, na vybrzdenie passatu doplatil hlavne chudák kamioňák. Polícia neriešila záznamy čiernych skriniek ale mu napálila pokutu, že nedodržal bezpečnú vzdialenosť keď mu tí dvaja blbouni vpálili do cesty. A tým pádom zacáluje škodu jeho poisťovňa.

http://www.topky.sk/cl/10/1672083/Hrozo ... kt-policie

Tak prajem lepšie cesty a ohľaduplnosť na cestách hlavne počas sviatkovej mely na cestách.
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od sova »

pánové s výbavou Innovation... kam jste umístili kameru? uvažuju o koupi, ale nevím kam ji umístit, aby to nehaldilo všechny ty senzory v krabici za zpětným zrcátkem...
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od Mike »

Líbí se mi tahle kamerka -> https://www.alza.cz/navitel-r1000-d5115954.htm
Pěkně se jen cvakne na magnet... řešil jste někdo doinstalaci přes autorizovaný servis kvůli záruce? Taky bych si to nějak nabastlil, ale moc se mi do toho nechce...
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
CrazyPlum
Příspěvky: 59
Registrován: 24 kvě 2017, 23:21

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od CrazyPlum »

Kto nechce zbytocne zaberat miesto kamerou, da sa pouzit aj mobil. A je to lacnejsie ako nova kamera.

Konkretne aplikacia Sygic, ktora ma sluzbu Sygic Dashcam a ak mate drziak na mobil, mobil pekne nahrava co je pred vami. Jedina nevyhoda, ze to treba pred kazdou jazdou zapnut, na druhu stranu mate video rovno ulozene v telefone v kvalite aku robi dany fotak telefonu.

Viac najdete tu - https://www.sygic.com/what-is/dashcam
Opel Astra K ST, 1.4 benzin, 92kW, vyrobene 07/2017, vybava Innovation + Zimna sada 1 + Odhlucnovacia sada
rincewind
Příspěvky: 14
Registrován: 10 lis 2016, 12:28

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od rincewind »

Po vyzkoušení hromady možných kamer jsem nakonec skončil u levné Viofo A119 s GPS. Za ty prachy super koupě. Nalepenou jí mám úplně vpravo za clonou spolujezdce, které nijak nebrání ve sklopení. Doběhnu do auta vyfotit umístění ;) Videa A119 jsou k dohledání na YT, případně můžu nějaké dodat.

Za mobily v držácích uprostřed čelního skla se u nás naštěstí dávaj pokuty, protože takhle si dobrovolně zaplácnout výhled může fakt jen **** :lol:

EDIT: fotky
2018-03-09 15.09.35.jpg
2018-03-09 15.09.03.jpg
2018-03-09 15.07.53.jpg
Uživatelský avatar
Gaboom
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2017, 17:47

Re: čierna skrinka - kamera do auta

Příspěvek od Gaboom »

Taky jsem koupil Viofo A119 s GPS. Ale dal jsem ji jinam ;)
Z venku je celkem neviditelná a ve výhledu nezavazí.
Přílohy
viofo.jpg
Opel Astra K ST 1.4i 74kW Enjoy+zimní sada 1+komfortní sada 2
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“