Astra x Tipo

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od mattonecz »

Jistě toho víš více než inženýři v Opelu, VW, BMW atd. Asi by tě měli zaměstnat.
Holt nemáme archaický motor v Tipu, ale nový motor v Astře. Někteří z náš si to pěkně odnesli, ale teď už je to ok, a ten výkon i spotřeba je o dost lepší..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od mattonecz »

lukas-svk píše:
Cinda píše:
lukas-svk píše:.......Minule som pozeral na YT video recenziu majitela po 20kkm na astru HB. Ten clovek to mal takmel vo full vybave, ale nanestastie jedna z prvych vyrobenych. Dopadlo to tak ze to cez pravnika nejak riesil a dostal uplne nove auto MY2017 alebo mozno uz MY2018 ale v automate. ( 1.4T 150 ps ).
Docela by mě to video zajímalo, můžeš sem, prosím, hodit link?

Z jiného soudku. Minulý týden mě celkem vyděsila jedna událost. Kamarád se chtěl svést s mojí Astrou. Já jel za ním s jeho AJ. Při každém řazení nebo přidání plynu Astry K, se z výfuku vyvalil černý kouř. Kdybych nevěděl, že to je můj benzín, tak bych si myslel že je to nafťák s vykuchaným filtrem pevných částic.
Všimli jste si toho někdo?
Hi, ten cierny dym spominali niekde na forach ze je to priznak problemov s motorom.
Inak tiez som pocul nieco o problemoch s piestami - udajne nekvalitny material. Neviem vsak ci to neplatilo skor pre starsi 1.4T v astre J.

YT video je tu: https://www.youtube.com/watch?v=pERnYEDZVkI&t=1s


Edit: prikladam link na vlakno kde spominaju ten cierny dym pri 1.4T 150ps motore...

https://www.astrakforums.co.uk/viewtopi ... =11&t=1802
S tim typkem si pravidelne pisu na UK foru,mel s tim autem fakt velky trable, jeste vetsi nez u nas. Tipuju ze tam maj dost tragickej benzin. Je z Litvy tak buhvi co tam maj. Jemu to auto kolikrat skoro zastavilo a hulilo z vejfuku jak traktor. Byl v kontaktu primo s centralou Opelu a konecne se mu to podarilo dostat do faze kdy mu daj novy auto.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Martin72
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2017, 14:43

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od Martin72 »

mattonecz píše:Jistě toho víš více než inženýři v Opelu, VW, BMW atd. Asi by tě měli zaměstnat.
Holt nemáme archaický motor v Tipu, ale nový motor v Astře. Někteří z náš si to pěkně odnesli, ale teď už je to ok, a ten výkon i spotřeba je o dost lepší..
:lol: Ty jsi komik, inženýři v koncernu už na to dávno přišli a jejich třetí generace motorů už používá kombinaci přímého a nepřímého vstřiku, dle zátěže a provozních podmínek, to samé Ford, Toyota a další, jen k vám to nějak nestihlo dorazit. No nic užívejte si s vašimi Hi-tech motory , já dám přednost dinosaurovi v mém Bravu.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od mattonecz »

Moc nechápu proč tu vlastně otravuješ? Většina z toho co píšeš je nesmysl, ale to nebudem řešit. Konec debaty, je to tu Astra x Tipo, ostatní mažu.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Bert
Příspěvky: 18
Registrován: 16 čer 2017, 18:39

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od Bert »

Drobné postřehy z dnešních Aut na Náplavce (astru všichni známe, neb v ní jezdíme:):
Tipo - vizuálně využitelnější a větší kufr; v krátkosti lepší sedadla než astra (dlouhodobě netuším), stísněnější interiér, palubka masivní až hutná (to byl teda dost nepříjemný šok), opticky méně místa nad hlavou (mám 190cm).
Byl jsem rád, že jsem se o pár metrů dál vrátil do známých končin (i když v plné palbě). Teprve tady člověk ocení ladmou střídmost astry.
OT: konečně jsem si taky pořádně ošahal oktávku a to bylo taky zklamání - od plastů až po příšerný sedačky. Jenom ten kufr jim závidím. Astra prostorem pod podlážkou až nezdravě plýtvá, ačkoli chápu, že rovina s nákladovou hranou a tak.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“