Čištění sedadel - polokožené sedadla

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Čištění sedadel - polokožené sedadla

Příspěvek od Mike »

Nikde jsem nenašel vlákno o čištění a péči o sedadla. Co se Vám osvědčilo? Já osobně jsem na předchozím autě látkové sedadla jen luxoval a čistil případné flíčky (voda a mýdlo - následně dosušit do papírové utěrky).Nepotřebovalo to žádnou péči.

Ve výbavě "inovation" jsou standardem polokožené sedadla. Připadá mi to spíše než jako kůže, jako koženka. Čím to ošetřujete. Koženka po čase vysychá a může rozpraskat. Klasickou péči na kůži bych to neviděl.

Má někdo z vás nějaké zkušenosti?
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Reklama
 

Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Čištění sedadel - polokožené sedadla

Příspěvek od Brembo SV »

ošetruje sa to ako plast,pretože je to tkanina s polyuretánovým povrchom-ten popraská. Omyjem saponátom,nastiekam cocpit sprejom a pretirem.
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Čištění sedadel - polokožené sedadla

Příspěvek od Mike »

Známý má insignii s tímto typem "kůže" z vinylu. Má odjeto něco málo přes 100K km a už je vynil prasknutý (řidičovo sedadlo). Má světlý interiér a tam je to dost vidět. Asi to nebudou moc praktické sedačky z pohledu životnosti. Jinak v astře mě ten vinyl přišel trošku měkčí než v insignii a taky ho dali jen na méně exponovaná místa. Tam kde to prasklo v insignii astra má látku. Asi celkově vylepšili recepturu složení a umístění.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“