Opel Insignia 2.0 D rozvody.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Piskac
Příspěvky: 1
Registrován: 24 bře 2017, 14:17

Opel Insignia 2.0 D rozvody.

Příspěvek od Piskac »

Dobrý den. Jsem tu poprvé a chci se zeptat na výměnu filtru a rozvodu u Opel Insignia 2.0 D r.v. 2009.
Udělaly mi rozpočet na 4500 filtry a cca 9000 kč rozvody . Je to adekvátní k Oplu nebo mě chtějí na táhnout. Děkuji za každý názor Tomáš .
Reklama
 

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2016, 11:56

Re: Opel Insignia 2.0 D rozvody.

Příspěvek od langdon2 »

A to ti robili ten rozpocet v Opli?

Mna vysli rozvody + vodna pumpa + menrznuca zmes cca. 120€. vsetko znacka SKF a nemrznuca original GM Dexcool.

Filtre: olejovy, vzduchovy, kabinovy a palivovy + 5l GM 5W30 oleja musis zohnat do max 60€

Cena za pracu by nemala presiahnut za vsetko dokopy 100€
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Insignia 2.0 D rozvody.

Příspěvek od Sunman »

No, klobúk dolu.
Je pravda, že rozvody som ovládal len za čias žigulíka ale vymeniť rozvody v Insignii, chladiacu zmes, olej, všetky filtre, vyskúšať že to beží ako má a to celé za necelé 3 hodiny práce. dosť natesno s tou stoeurovkou.
Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2016, 11:56

Re: Opel Insignia 2.0 D rozvody.

Příspěvek od langdon2 »

V pohode. Robil som to vonku na ulici. Rozvody hore dole cca. 2 hodiny. Zvysok za hodinu aj s prestavkou na kafe.. :)

A robil som to sebe, Hardymu a asi dalsim XY ludom :)

Neviem co by si tam chcel dlhsie ako tri hodiny robit.

Ja beriem za rozvody 60€ a za filtre a olej 15 - 20€
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Opel Insignia 2.0 D rozvody.

Příspěvek od denny »

langdon2 píše:V pohode. Robil som to vonku na ulici. Rozvody hore dole cca. 2 hodiny. Zvysok za hodinu aj s prestavkou na kafe.. :)

A robil som to sebe, Hardymu a asi dalsim XY ludom :)

Neviem co by si tam chcel dlhsie ako tri hodiny robit.

Ja beriem za rozvody 60€ a za filtre a olej 15 - 20€
A to určitě děláš vše oficiálně,odvádíš DPH a platíš z toho daně a provoz provozovny,že? :D
Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2016, 11:56

Re: Opel Insignia 2.0 D rozvody.

Příspěvek od langdon2 »

Samozrejme :lol: :mrgreen:
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Insignia 2.0 D rozvody.

Příspěvek od Sunman »

denny, prečo nie.
fakturuje 20EUR/hod, po odvodoch a daniach mu zostane ca 10EUR/hod čistého. Za ulicu neplatí prenájom, kanceláriu má v kčme za rohom. Takže pri 180 odpracovaných hodinách má 1800 EUR čistého mesačne. Len sa blbo robí v zime keď sneží a je skoro tma inak super.

Jajaj takí sme už my, slováci... zodrali by sme sa len aby sme mohli ponúknuť lacné služby spoluobčanom.
Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2016, 11:56

Re: Opel Insignia 2.0 D rozvody.

Příspěvek od langdon2 »

V pohode. Uz som aj dva motory pred domom robil.. Treba vediet improvizovat. X10XE som si jednoducho zobral do pivnice, a tam ho cely spravil.

X14XE: tam som dal dolu hlavu a tu robil v pivnici doma. Blok ostal na mieste. Vonku v snehu, konkretne na Silvestra som piesty vyberal z motora..

Corsu uz nemame, Astra do dnes beha. Kupil ju kamarat, dva tyzdne dozadu som mu na nej rozvody menil ;) tiez vonku na ulici :lol:

Ked sa chce, da sa skoro vsetko. .Na komplikovanejsie veci idem do dielne do ZM. Svokor ma autoservis. Tam som si menil na Inse tesnenie na sacom potrubi olejoveho cerpadla. To sa bez zdvihaku robit nedalo...
Odpovědět

Zpět na „Diesel“