trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od palah »

Cinda píše:Kdo je R. Chvala?
tiež som nevedel… :D
https://www.google.sk/search?hl=cs-CZ&i ... T6UIehlPgN
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Co si od toho slibujete? Medializaci problému s trháním?
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
yggdrasilsk
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2016, 14:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od yggdrasilsk »

Ty si co slubujes od cakania? Zazrak? Ze to jedneho dna same od seba prestane trhat? Alebo konecne bude dost dobry benzin v ceskoslovensku aj pre opel????
VW Golf 6 Variant 1.6 TDi
Opel Astra-K ST Inovation 1.4T už doma
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Na zázraky dávno nevěřím! Zatím to řeším soustavnými reklamacemi v servisu. Dnes mi například bylo doporučeno dát alespoň 3 nádrže prémiového paliva například VERVA 98. Potom prý demontují vstřiky a budou testovat karbonizaci....No, je to poněkud úsměvné, ale přesto zatím postupuji tak jak se má. Reklamacemi. No, možná mě někdy "bouchnou saze" a v tu dobu budu mít v ruce již štos reklamačních protokolů....a tak dále!
Jen aby bylo jasné, nic nemám proti medializaci, ale moc si od toho neslibuji. Nic není starší jak dnešní noviny! Brzo se na jeden článek v odborném časopisu zapomene. Myslím si, že lepší způsob, všech nás co mají problém, je: reklamovat, reklamovat.......a reklamovat. Ono to OPEL přestane bavit, protože každá reklamace jsou náklady.

Promiňte, moc jsem se rozepsal.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
astrak
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2016, 21:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od astrak »

a ked reklamujes, preco to nieje zreklamovame?
opel astra k inovation 150k
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Opel Astra, 1,4l Turbo 110kW. Chcem sa podielat na probléme trhania motora.
Mal som ten istý problém.
Mál som už 11000 km a robilo to aj nadlej to trhanie pri prudkej akcelerácií mädzi 2000-3000 ot.
Minulý týžden som bol na 1.servisnej prehliadke a samozrejme som to hlásil prijimacému technikovy v servise Opel. Pokrčil plecami a povedal že sa z tým ešte nestretli doteraz a že ani žiadna zvolávačka kvoli tomu neje hlásena noo ale že pozrú na to.
Ked som prišiel pre auto tak som sa ho spítal čo z tým trhaním? čo riešili?
Povedal že preinštalovali najnovšiu verziu softwaru v riadiacej jednotke aku mali.Povedal že to mám vyskúšat či to pomože.
Nebol som z toho nadšený ked tak neisto hovoril ale ked som šiel domov bol som v šoku-naozaj to pomohlo naschval som provokoval a skušal to pásmo otáčok v ktorom to robilo a nič auto išlo supééééér bez trhnutia dokonca v celom pásme otáčok bez problémov. Skušal som to až do 5500 ot. a supééér. Je to neskutočné ale pomohlo to som velmi rád a zdá sa mi že má aj trochu lepší výkon jak malo pred tým.Bal som sa že je to večší problém a že to nebude take jednoduché než sa zistí čo je za problém,ale teraz z istotov možem povedat že v mojom prípade to bol len softwarový probléém.

Som štastný ako blcha že je to už za mnou a som z autičkom výsoko spokojný.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

No ja napríklad tankujem len 99 na Slovnaftke a nemám absolútne žiadny problém s trhaním. Rozdiel medzi plnou nádržou 95 a plnou 99 tvorí cca 5€ čo neriešim. Auto má výkon, ťahá a aj spotreba je lepšia. Tých 5€ na nádrž mi za to stojí keďže pri 95 je to lenivé, nejde to.
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Napiste si do podpisu aky mate mesiac a rok vyroby. Pomaha to pri reseni problemov. Ti co nemaju problem, mozu mat novsi sw uz z vyroby. Peto, problem sa nevyskytuje stale, takze najlepsie bude pockat par km.
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Opel Astra K, r.v.2015/10-mes.
Viem že na 98-oktánový to ide lepšie ale ja som chcel aby išiel na benzín aky predpisuje výrobca 95.
Povedali mi servise že ak preinštalovanie nepomože mám vyskúšat ešte 98-oktánový benzín ako pojde,aby sa vedelo či to je chyba paliva alebo niečo iné.
Chvala bohu som uz nič riešit nemusel z 98-benzínom lebo softwar pomohol a autičko ide aj na 95-okt. benzíne jak raketa.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

Hej asle odporúčam pridávať nejaké aditívum do benzínu. Aj 99 je lepšie aditivovaná no ja prilievam aditívum radšej aj do nej.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“