trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Martin_CZ
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 16:22

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Martin_CZ »

Co se týče paliva, tak mi bylo včera při převzetí auta doporučeno tankovat výlučně B95, B98, či 100 pouze občas a rozhodně né pravidelně. ;)
Opel Astra K - Innovation, 1,4 T (92 Kw)
Reklama
 

Uživatelský avatar
yogi83
Příspěvky: 57
Registrován: 27 dub 2016, 21:47

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od yogi83 »

OT:

co sa tyka zvolavaciek a roznych pochybnych updatov zo strany Opla, chcel by som upozornit vsetkych, aby si pred "zakrokom" najprv poriadne overili (najlepsie na forach, nie v Opli), ci je naozaj nevyhnutna. Mne takto dokurvili Matrixy. Dialkove, ktorym podla mojich polrocnych skusenosti nic nebolo dokurvili tak, ze bezne prebliknu v strede mesta a naopak v absolutnej tme sa nezapnu, takisto oslnuju.

Asi by to znieslo aj samostatnu temu...
1.6T, 147kW, Innovation+Inovace = ziadne zbytocne kraviny (...iba Start/Stop...)
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Eisy »

Niekedy to staci dat prehrat znova. Viem ze sa to stalo par krat pri AFL svetlach , ze po prehrati softu a naastaveni to bolo horsie ako pred.
Po zopakovani prehratia a nastavenia uz bolo vsetko ok.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

To asi záleží na dovednostech každého jednoho technika. Přirovnal bych to k Windows. Ne každý je schopen je správně nainstalovat.. Zatím nemám z techniků - elektroniků v servisech dobrý dojem. Plácají to jak se dá. Tak asi tak.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

norinco píše:Stále zkouším navodit stavy, které tu popisujete, ale zatím jsem žádné velké trhnutí ani ránu nezaregistroval. Pouze pozoruji takové drobné cukání při prudké akceleraci, a to pravidelně.
Noo Ved o tie cuknutia práve ide.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Už niekto čipoval novu Astru-K ???
Či to náhodov nepomohlo z tým cukánim?
Prípadne kontaktoval niekto čiptuning firmy že čo to može byt? a ako sa to dá odstránit?
Dííík za odpoved.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

ještě ne, možná v německu, tak bych zkusil jejich fórum jestli umíš německy..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 83
Registrován: 15 srp 2012, 20:22

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Tomys »

Dnes narychlo návštěva Srby na Lhotce. Jak jsem již dříve psal, tato pobočka je značně laxní a neochotná, ale jel jsem okolo a mám to nejblíže. ( Jnak jsem obeslal několik dealerství a každý se k mé žádosti a průzkumu kam že jako bych chtěl jezdit jako do domovského servisu staví jinak a někteří pružně a jiní totálně neochotně )

Technik se se mnou bavil mezi dveřmy do salonu ( pospíchal ) a když jsem mu popsal problém ns cukáním ( dnes klasika necelé 3tis otáček, 4 stupeň a opět najíždění na dálnici ... klasický problém a i se přidalo několikavteřinové snížení výkonu, tvářil se že o ničem takovém neví a neslyšel o tom a že kolega řešil nějakou podobnou věc a on neví jak to dopadlo.
Znovu sem mu popsal závadu a že teda se mám objednat a čas mají až v prosinci. A že to tam pak nechám a oni to prozkoumají.
Opět sem mu řekl o co jde s tím, že nevykoumají nic stejně jako jinde a odkázal jsem na diskuní fora. Na to řekl, že pokud se na forech sem tam objeví info že na tom Opel pracuje tak prý bude nejlepší počkat na svolávačku pokud nějaká bude.
Na dotaz jestli se mám s rodinou zabít při předjíždění pokrčil rameny.

No a ještě sem se zeptal jestli mi aspoň přehrajou ventilky u zimních kol, řekl že mám taky přiijet až v prosinci. Ž ev í že to je na 5 minut, ale nemají na to čas.

Takže Srba auto na Lhotce fakt ne, ač to mám za domem.

Takže na řadě je Auto Staiger - tam sem vždy zažil slušný a ochotný přístup.

Do Zlína, kde jsem auto kupoval se mi z Prahy fakt nechce.
Astra K ST , 1.4 Turbo 125k , Innovation, 17"
astrak
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2016, 21:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od astrak »

kolko ludi tu uz podalo oficialne reklamaciu alebo ziadali vratit peniaze koli tomu ze auto je nebezpecne?
opel astra k inovation 150k
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Na rozdíl od Tomyse jsem byl u Srby v Jílovišti. Přejímací technik byl velmi ochotný. Mezi řečí potvrdil, že o problému vědí a že se o něm na nějakém OPEL školení bavili s kolegy. Během dvou dnů, co bylo auto v servisu, byly přehrány některé řídící jednotky včetně řídící jednotky motoru. Na cestě ze servisu se závada projevila dvakrát. Napsal jsem přejímacímu technikovi a ten slíbil, že provede oficiální zápis do OPELU na technické oddělení. Čekám na výsledek.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“