Tovární alarm Vectra C

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od megabeda »

Přidávám ještě rychlé fotky spínače palubky, ultrazvukových sensorů, čidla otevření kapoty a klaxonu alarmu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Reklama
 

Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od megabeda »

Chlapi mám na Vás, co máte alarm, ještě jeden dotaz. Jde mi o citlivost otřesováho a náklonového čidla. Otázka zní, když zapnete alarm a zhoupnete autem, popřípadě "kopnete do kola" - spustí se Vám alarm??
Já to zkoušel u mě a ikdyž s autem, řekl bych hodně zahoupu, nic se neděje. Překvapila mě i celkem nízká citlivost ultrazvukových sensorů - když se zamknu v autě musím udělat poměrně prudký pohyb aby se alarm aktivoval.

Díky za odpověď.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Sunman
Příspěvky: 1334
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od Sunman »

1/ kopnutí a zahoupání alarm neaktivuje
2/ tak nahýbať som auto skúšal ale je moc ťažké a nedokážem ho udvihnúť :lol: tak neviem
3/ v prípade,že je auto "zaalarmované" a nechám otvorené okno tak pri prejdení okolo auta sa alarm na 90% spustí

inak je pravda, že alarm je dosť necitlivý. výhodou alarmu je skôr zablokovanie zámkov "na dvakrát" takže nejde odistiť dvere nejakým drôtom
osobne by som ale preferoval proti krádeži radšej "nefiremný" alarm ktorý prípadný zlodej nepozná ako je zapojený. tiež sa mi u predchádzajúceho auta veľmi osvedčilo automatické zatváranie všetkých otvorov do auta po zaalarmovaní, takže sa mi nestalo to, čo už pár krát u Opla že zostalo otverené okno.
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od megabeda »

Děkuji za odpověd, od začátku mi připadalo že je alarm málo citlivý na náklon, resp. vůbec, i přesto že jsem s autem poměrně brutálně houpal. Myslel jsem že mám v háji náklonové čidlo. Dle návodu by mělo na náklon reagovat.

Obrázek

Když mám zaplý alarm a nechám okýnko dole - a projdu okolo je to stejné - alarm se většinou pustí.
Jinak jak říkáš, asi největším bonusem je superzamykání (Dead Lock).

Okna se automaticky nezavírají z důvodu komfortního zavírání - když začne pršet, zavřou se sami. :-) a po 4 hodinách i když neprší - viz návod :-)

Obrázek

To mi funguje, jen se mi nesklopí zrcátka, což už je detail :-)
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
lluciano
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2012, 06:56
Bydliště: Plzeň

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od lluciano »

Zdravím.
Tovární alarm se mi též velmi zamlouvá...po krátké kontrole zjištěno - konektor u tlumiče přítomen, dvě díry na přidělání držáku snímače taky. Pod záslepkou vedle rádia konektor nepřítomen...senzory nejspíš půjdou zapojit do té patice u světýlka. ŘJ pod A sloupkem u řidiče označení ND. Zásuvka u ŘJ v kufru zatím nezjišťována.

Jde to i s tímto osazením elektroinstalace nějak smysluplně dodělat doma? Ptát se v Opelu nejspíš vůbec nemá smysl...

díky za tipy
Vectra C Caravan 1.9 CDTi Z19DTH 2006 Executive
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od megabeda »

Pro představu přidávám grafické vyobrazení co je potřeba k dostavbě alarmu za komponenty.

Obrázek
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
popel
Příspěvky: 1
Registrován: 12 srp 2014, 12:41

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od popel »

Zdravím,

mám nově Vectru C caravan a nejde mi Alarm. Jedno stisknutí na dálce zamkne a druhé nic neudělá, nezamkne se deadlock ani neaktivuje kontrolka na tlačítku alarmu. Vlevo vzadu kufru jsem nenašel sirénku. Je tam jen nějaký konektor se třemi kontakty, pravděpodobně na tu sirénku. Tady ale megabeda psal, že tam má být klakson na dva dráty, tak nevím. Má tam teda sirénka být i u caravanu? OP-COM hlásí

AS Power Supply (Alarm Siren) Not Okay
AS Comunication (Alarm Siren) Not Okay

Takže předpokládám, že tam sirénka být má, ale není.

[img]1.jpg[/img]
[img]2.jpg[/img]
Přílohy
2.jpg
1.jpg
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od megabeda »

Je to tak, že karavan má klaxon schovaný za zadním elektrocentrem, konektor pouze na 2 kablíky. To co jsi vyfotil je připojení na power sounder (houkačka pro GB) která má vlastní baterii, u nás se nepoužívá pouze v GB.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Plexix
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2014, 20:07

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od Plexix »

Rád bych se zeptal zkušených, jestli je možné přes Opcom diagnostikovat originální alarm ve VC. Případně opcomem zjistit čím byl vyvolán poplach. Pokud to možné je tak mě trochu nasměrovat kde bych to v Opcomu našel. Bez zjevné příčiny se mi spouští poplach a zatím se mi nepodařilo zjistit co to způsobuje. Předem všem díky za pomoc a rady.
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Tovární alarm Vectra C

Příspěvek od megabeda »

Originální alarm je plně diagnostikovatelný.
Samovolné spouštění alarmu se mi dělo při používání nezávislého topení. Po opravě, kdy byla změněna variantní konfigurace do ECC (klimatizace) a nastaveno alarm - přítomen toto přestalo.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Autorádia + navigace + elektronika“