Opel Kadett 1,6 i-občas si postaví hlavu a nestartuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pinasa
Příspěvky: 1
Registrován: 16 pro 2013, 21:10

Opel Kadett 1,6 i-občas si postaví hlavu a nestartuje

Příspěvek od pinasa »

Ahoj Opelkámoši.
Mám Opel Kadett, 1,6i , r.v.1989 asi patnáct let a nyní mě občas ničí.. Ujedu dvě stě kilometrů, popojíždím mezitím po Praze, pak dvě stě kiláků zpět, motor šlape jak hodinky, ale když si pak v Penny nakoupím a chci odjet domů , startuju, motor točí, ale nenaskočí..:-)..benzínu jsem měl půl nádrže. Počkal jsem tedy deset minut a motor zas naskočil. Ovšem včera jsem, v přestávkách startoval asi půl hodiny a nic...nakonec bylo potřeba do Opla strčit ...Ale vypozoroval jsem , že pokud dojíždím třeba na křižovatku a podřadím pozdě, tj., motor má při zastavení malé otáčky, občas chcípne....Můžete prosím někdo poradit, co to může být za problém?
Dík
Reklama
 

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 634
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Kadett 1,6 i-občas si postaví hlavu a nestartuje

Příspěvek od ernst »

možná máš jen ucpaný pal. filtr, nebo svíčky

nezaznamenal jsi horší tah/úbytek výkonu?
motor jde pravidelně? když jede?
má na startování vliv okolní teplota?
Označení motoru by také hodně pomohlo :)
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Opel Kadett 1,6 i-občas si postaví hlavu a nestartuje

Příspěvek od denny »

Zřejmě máš motor C16NZ.U tohoto strojku je žastým zdrojem těchto anomálií modul zapalování v rozdělovači a impulzní cívka taky v rozdělovači.Dalším zdrojem problému je vlhkost ve víčku rozdělovače,je to AC delco system a víčka dost sáknou vlhkost.Tento problém se nejčastěji objevuje na podzim a na jaře,když jsou větší rozdíly nočních a denních teplot.
Vše zkontroluj,hlavně impulsní cívka se nesmí nijak pohybovat.
Odpovědět

Zpět na „Kadett“