Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Ferry
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2013, 22:33

Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od Ferry »

Zdravím, měl jsem včera klíče v zapalování a když jsem byl vedle auta, doklaply mi dveře a zamkl se mi centrál, naštěstí mám auto na hlídaným parkovišti, ale i tak se mi ta představa klíčku v zapalování nelíbí. Náhradní klíč momentálně nemám poruce, takže by mě zajímalo, jestli kromě placení zámečníka a rozsekání okýnka existuje nějaká jiná možnost. Díky za radu

Jde o Cali (97)
"Your body doesn't fail you, you are choosing to fail." Derek Poundstone
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1781
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od Colommbo »

Pokud náhradní klíč nemáš momentálně po ruce, tož si pro něj radši zajeď - co se zámečníka týče, zrovna dneska mi kamarádka telefonovala, že se jí přihodilo v Kladně něco podobného s Roomsterem - přivolaný zámečník auto otevřel nějakou planžetou během pěti minut a stálo to devatenáct stovek... :shock: Samotnému se mi kdysi totéž stalo s áčkovou Omegou na chalupě, vyřešil jsem to tehdy odjezdem domů půjčeným autem (2x150km) pro druhý klíč. Pak jsem si nechal vyrobit náhradní klíč bez čipu jen na mechanické odemčení dveří a připevnil jsem jej na skryté ale přístupné místo. U současné Omegy to mám také... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Ferry
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2013, 22:33

Re: Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od Ferry »

Jo, právě to o tom, že si zámečník vezme za pár minutek raketu vím, proto bych si raději rozbil malé okénko a otevřel si :-) No, pro náhradní klíč si sjedu, jen doufám, že ho tam mám, jinak je to jasné okénko, pokud by mi to nějaký zdejší zámečník neudělal za pakatel.
"Your body doesn't fail you, you are choosing to fail." Derek Poundstone
Uživatelský avatar
Kuba
Příspěvky: 584
Registrován: 15 led 2009, 20:12
Bydliště: Havířov, Ostrava, Opava, Rýmařov a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od Kuba »

Na zabouchlé dveře mám "přípravek" :lol: zatím jsem s tím otevíral jen Felicie :lol: pokud by to stálo v blízkém okolí Ostravy, tak se můžeme domluvit přes SZ ;)
Opel Astra F Caravan 1,6 8V 75kW (1994) alias Suzy + Opel Corsa B 1,0 12V 40kW (1999) alias Létající koberec

Jakékoli díly na jakékoli automobily, více info přes SZ
Uživatelský avatar
Ferry
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2013, 22:33

Re: Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od Ferry »

Praha bohužel :( A vypadá to, že náhradní klíče nemám :/
"Your body doesn't fail you, you are choosing to fail." Derek Poundstone
Uživatelský avatar
milhauzz
Příspěvky: 303
Registrován: 04 kvě 2011, 13:17
Bydliště: Šumava

Re: Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od milhauzz »

Praha,nebo Ostrava-to je fuck. . . cikáni jsou všude a Laco za krabičku "máček" to otevře :lol: ;)
Insignia 118 kW ST, automat
P.S.
Příspěvky: 468
Registrován: 28 říj 2009, 20:33
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od P.S. »

mě se to s vectrou stalo v chorvatsku odtáhli sme roh dveří a nacpali tam dřevěnej klínek -silnější větev pak sme kusem drátu -rozpletli sme kus plotu - na drátu sme udělali oko a to natlačili na čudlík ve dveřích a vytáhli ho a otevřeli dveře no povim vám to byla operace po celonoční jízdě po ránu hned vedro moc pěkný to bylo :lol:
VB 1.6 16V 74 KW 1996 -ex
škoda octávie combi 1.9 TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74 KW
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od megabeda »

No tohle všechno jde, pokud auto nemá "Dead Lock" (Dvojité zamykání), kdy dochází k mechanickému zajištění zámku - to potom můžeš tahat za čudlík jak chceš a nic - jedině vymlátit okénko a vlézt do auta tímto otvorem :-D
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Uživatelský avatar
Ferry
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2013, 22:33

Re: Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od Ferry »

Já hlavně nemám čudlíky :/ a jak jsou ta okna bez rámu, tak nevím, abych to při tom "kolíkování" nezkurvil. Centrál na vzduch asi není, takže tenisák taky padá, takže okénko nebo navrtání zámku u spolujezdce :/ Nevíte na kolik tak to okénko výjde?
"Your body doesn't fail you, you are choosing to fail." Derek Poundstone
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabouchnuté klíče, zkušenosti?

Příspěvek od m.artty »

Caliber na díly je celkem dost, takže prvotně bych si sehnal okno a pak něco rozbijel (cenu bych viděl maximálně 500 Kč). Každopádně je divné, že se ti to zamklo samo od sebe. Tam asi nebude originální centrál, co?
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“