Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od megabeda »

Ahoj, pokud se rozhodneš pro výměnu potenciometru doporučuji koupit nový. Cena u Opelu je cca 2400,- číslo dílu 93190877 katalogové číslo 12 07 384
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Reklama
 

Uživatelský avatar
vosel
Příspěvky: 12
Registrován: 24 čer 2012, 19:17
Bydliště: Kladno

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od vosel »

megabeda píše: V roce 2006 došlo k modifikaci potenciometru, který měl tento problém z části eliminovat.
Mám r.v.2007 a problémy mám stejné, v zimě žádný problém ale jak stoupne teplota na 20+ tak je musím dovírat ručně.
Vectra C Caravan 1.9 CDTI 110kw 2007
lluciano
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2012, 06:56
Bydliště: Plzeň

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od lluciano »

Jsi drak, to se musí nechat. To je velká fajnovost.

Vzhledem k tomu, že se mi to moc líbí a vážně o tom uvažuji, mohu mít několik drobných otázek?

Na kolik to celé vyšlo?
A především kde (a tedy cca za kolik) jsi sehnal potřebné díly (vzpěry, naviják s převodovkou, zámek, držák, instalace)? Našlo by se něco na vrakárně?
Mechanická stránka je mi vcelku jasná. Ale jakým způsobem bylo řešeno otvírání. Táhly se kabely k ovládání u řidiče, nebo jsi jen zapojil instalaci a vyměnil ovládací konzoli na dveřích u řidiče a stačilo?
Poslední dotaz - řešil jsi i ovládání klíčkem? To by mě rovněž zajímalo, potřeboval bych druhý klíč, koupil jsem VeCe pouze s jedním, takže bych jej řešil rovnou s ovládáním 5. dveří.

Díky za reakce. Případně do SZ.

Velmi často tahám plný kufr muzikantského vybavení a zavírání velkým švihem (a ne vždy s úspěchem) je hodně velký problém.
Vectra C Caravan 1.9 CDTi Z19DTH 2006 Executive
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od megabeda »

Ahoj, na vrakáči těžko něco takového seženeš, moc aut tohle nemá.
Co se týká kabeláže mění se 2 svazky - zadní (větev od zadní pojistkové skříně) a druhý svazek v zadních dveřích. Nic složitého, pouze se vycvaknou z pojistkovky a dá se nový, trochu silnější.
Otevírání a zavírání funguje 3 způsoby:
1. klíčkem DO - mám tam 3 tlačítka (zavření otevření a kufr), ten se dá doobědnat za cca 2000,- ti ho podle carpassu udělají u opelu.
2. delsším stiskem tlačítka kufru od řidiče (musí být klíč v zapalování a zatažená ruční brzda)
3. krátkým stiskem tkačítka na zadních dveřích (stejně jako když otvíráš klasické dveře)
Zavírání potom stejným způsobem s tím že nejčastěji použiješ tlačítko na hraně dveří.

Je to bezva věc, jak říkáš, když nesu krabici, batoh, cokoli a mám plné ruce, pouze stisknu ovladač a kufr se otevře, nemusíš nic odkládat na zem apod. Zavírání potom pouze stiskneš tlačítko - a máš čisté ruce...... :-)
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Kluk
Příspěvky: 6
Registrován: 03 črc 2013, 11:14

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od Kluk »

vosel píše:
megabeda píše: V roce 2006 došlo k modifikaci potenciometru, který měl tento problém z části eliminovat.
Mám r.v.2007 a problémy mám stejné, v zimě žádný problém ale jak stoupne teplota na 20+ tak je musím dovírat ručně.
Asi se modifikace moc nepovedla, protože já mám auto z roku 2008...
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od megabeda »

Pokud se páté dveře zastavují opakovaně v průběhu zavírání, je to téměř vždy chyba potenciometru. (Neplatí při extrémně vysokých teplotách, nad 30 st., kdy dochází k vysoké rozpínavosti plynu ve vzpěrách). Z konstrukčního hlediska, je zde totiž jeden problém. Páté dveře se musí z důvodu bezpečnosti zastavit v průběhu zavírání, když detekují nějakou překážku. (Jednou mi to přimáčklo dítě - došlo k zastavení, ale i tak je to nepříjemné.) Právě zastavení má na starosti potenciometr, který detekuje vyšší napětí potřebné k zavírání dveří. Dle monitorování této veličiny, může řídící jednotka přerušit zavírání. Jelikož dveře, musí pracovat při extrémech -30 až +30°C. (což je rozdíl 60°C), kdy dochází v plynových vzpěrách k rozdílné rozpínavosti plynu, musí být nastavena určitá tolerance. Přestože byl potenciometr, (jak jsem již psal) v roce 2007 modifikován a je mnohem spolehlivější, stejně dochází k tomuto problému, který časem postihne každého majitele této technologie.

Oprava je triviální a trvá 10 minut. Mechanismus zavírání se povolí a povytáhne ven, aby byly přístupné dva torxy na potenciometru, který se vytáhne, pomocí kancelářské sponkoy se vytáhnou 3 piny z konektoru. Následně se zamontuje nový, přičemž nezáleží na pozici ozubeného kolečka. Správná pozice se nastaví až při kalibraci dveří. (5x zavřít a otevřít ručně)
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Kluk
Příspěvky: 6
Registrován: 03 črc 2013, 11:14

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od Kluk »

Díky za vyčerpávající popis. Pravděpodobně mi nezbide nic než ho vyměmi. Ještě jsem se k tomu nedokopal...
vkucera1
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2010, 16:06

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od vkucera1 »

Ahoj, mám problém se zavíráním patych dveří, dveře dojedou k zámku, ale zámek je neuzamkne. Podle servisu opel bude v hájí. Můžeš mi prosím napsat kde jsi ten zámek koupil a kolik stál? Děkuji. Václav
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od megabeda »

Zámek je extrémně drahý u Opelu stojí přes 15.000,- Kč (číslo dílu 133181)
Sehnat ho samotný je problém, já ho koupil na eBay jako součást montážní sady.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
vkucera1
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2010, 16:06

Re: Elektické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan

Příspěvek od vkucera1 »

Tak 5té dveře opět fungují!!!
Rozpis ceny: zjištění závady servis opel ústí - 1050,-Kč;
nákup zámku na vrakáči Praha 2500,-Kč; montáž a naprogramování servis opel ústí 303.-Kč. Celkové náklady 3853,-Kč. Nepočítám naftu, jezdím do Prahy cca 5-6x měsíčně. Lepší jak koupit nový. Servis to počítá 14 500,-Kč a na starší vozy má slevu 20 procent.
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Autorádia + navigace + elektronika“