špatná převodovka?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: špatná převodovka?

Příspěvek od denny »

JÁ NEMYSLEL 6TEJ KVALT,ALE OBECNĚ ŠESTIKVALTOVOU PŘEVODOVKU.Je to jejich veliká nectnost.V Renault servisu jsou ještě dražší než v Opel servisu.
Reklama
 

kodajz
Příspěvky: 23
Registrován: 20 čer 2012, 11:58

Re: špatná převodovka?

Příspěvek od kodajz »

Já si myslím, že 15 000 kč dám určitě. Uvidím. Mění se preventivně všechny ložiska?
kodajz
Příspěvky: 23
Registrován: 20 čer 2012, 11:58

Re: špatná převodovka?

Příspěvek od kodajz »

jj převodovka opravená. Ložiska vyměněny. Drahy kuželíků byly vyloupané, docela síla jak jsou ty ložiska nekvalitní. Na repasované najeto už asi 5000 km a je pořád ok, jen je trochu chrčivější na jedničku když nechám auto volně unášet krouťákem a mění se zátěž. No a taky v nízkých ot když akceleruju. 5ešením je posunout jízdní styl do vyžších ot. rozmezí 1800 - 3000 asi.
Prý to může být i spojkovou lamelou a nebo že by ložiska v diferenciálu? Ale je to asi jedno, není to nijak rušivé a nehorší se to.

Zajímá mě čím diagnostikujete Vivaro, OP COM, TECH2 a nebo Renault Clip ?
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: špatná převodovka?

Příspěvek od denny »

Já mám TECH2,ale jde to i OPcom i Bosch KTS.
kodajz
Příspěvky: 23
Registrován: 20 čer 2012, 11:58

Re: špatná převodovka?

Příspěvek od kodajz »

Svítilo mi žhavení, jeden kluk tu v okolí má Clip. Připojil se, ale nedokázal mi rozchodit na radiu AUX. Radio je Opel CD70. To asi tím Techem, že? Na netu taky čtu, že Tech2 je jen do ročníků 2004 a pak je OP Com. Jsem z toho jelen. Nad koupí jsem přestal uvažovat, radši vždy k někomu zajedu kdo se vyzná.
Šla by v Techu zprovoznit i indikace otevřených dveří? Čidla na dveřích jsou, indikujou rozsvícené světla při vypnutém motoru. Kontrolku otevřených dveří na palubce mám, ale indikace otevřených dveří při spuštěném motoru nefunguje a přitom v návodu o tom píšou. Na konci odstavce je ale hvězdička :-(
Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 87
Registrován: 29 říj 2008, 20:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatná převodovka?

Příspěvek od RomanK »

kodajz píše:...nedokázal mi rozchodit na radiu AUX. Radio je Opel CD70. To asi tím Techem, že? Na netu taky čtu, že Tech2 je jen do ročníků 2004 a pak je OP Com.
AUX http://www.pepas.cz/projekty/opel-navi-aux/
TECH2 je do současnosti a je to originální diagnostika OPEL. Pro nejnovější vozy Astra J, Insignia, Zafira C, Meriva se používá GM MDI
OPCom je diagnostika maďarského původu postavená na bázi normovaných protokolů, upravená pro vozy Opel. Neumí vše co umí TECH2. Hlavně neumí přeprogramovat SW řídících jednotek.
http://www.opeldilybrno.cz info@opeldilybrno.cz
diagnostika TECH 2, prodej použitých i nových dílů Astra G,H Zafira A,B Vectra C Signum
tel: 777620300 nebo 777620301
kodajz
Příspěvky: 23
Registrován: 20 čer 2012, 11:58

Re: špatná převodovka?

Příspěvek od kodajz »

Díky, zorientoval jsem se v diagnostikách Opel. Programovat soft řj neumím-takže nechám čiperům :-)
AUX mi teda povolí v řj někdo kdo má OP COM.
Dráty se samicí jacku si do Fakra konektoru napojím sám. Auto mám vyrobeno (ne prodáno) 6/2008 takže nový soft v radiu by měl být.
Odpovědět

Zpět na „Vivaro“