Xenony a denní svícení - vectra C

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
matko33
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2009, 17:04

Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od matko33 »

zdravim oplaci, ma niekto skusenosti s dorabkou xenonu do vece. prosim o radu resp. aku sadu vybrat aby check kontrol neregistroval vypaleni zarovky,

este jedna otazocka ako to je s intalacii? zvladnem to aj sam?
Reklama
 

Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenon - vectra C

Příspěvek od megabeda »

Ahoj, zkušenosti mám celkem bohaté, přestavbu jsem dělal. ;) Pokud jsi trochu zručný (umíš pájet a tak) tak se to dá udělat i doma. Mám ještě 2 kompletní originální světlomety včetně předřadníků, řídící jednotky a výbojek, pokud by jsi měl zájem můžu Ti je prodat.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Tonik
Příspěvky: 2
Registrován: 20 čer 2009, 20:42

Re: Xenon - vectra C

Příspěvek od Tonik »

neviem ako u vas ale u nas su dorabky zakazane potom to stoji 300 eur a technicak.
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenon - vectra C

Příspěvek od megabeda »

Máš pravdu instalace HID sady nebo něčeho podobného je nelegální. Tudíž problém při STK eventuelně s Policií. Já ve svém příspěvku mluvil o předělávce na originální tovární xenony se vším všudy, tudíž tam výše zmíněné problémy nejsou. Takže pokud by někdo chtěl poradit ohledně přestavby z klasických světel H7 na xenony (originál) můžu sloužit.........
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
JanAltman
Příspěvky: 12
Registrován: 24 čer 2009, 09:51

L E D denní světla

Příspěvek od JanAltman »

Ahoj. Netušíte někdo o vhodných LED světlech, které by akorát pasovaly do mřížky vedle mlhovek (Vectra C GTS rv. 2004)?

Nebo víte o nějakém dalším vhodném místě, kam světla (a jaká?) namontovat? Nechce se mi řezat nárazník či mřížka...

Vzhledem k tomu, že mám skla předních světlometů docela poškrábaná (sakra, z čeho to dělaj??), uvažoval bych i o celých nových světlometech, pokud by v sobě měly i denní světlo.
Něco jako toto: http://www.tuning-in.cz/opel-vectra-c-0 ... black.html
Jenže si nejsem jist, že by do těchto reflektorů šly přenést moje xenony....


Úplně nejlepší by bylo, kdyby někdo vyráběl tuningový díl - mřížka mlhovek pro VectraC s LED denními světly.

Jaké máte kdo zkušenost a doporučení?
Dík...
JanAltman
Příspěvky: 12
Registrován: 24 čer 2009, 09:51

Re: Xenon

Příspěvek od JanAltman »

A co denní LED svícení? Má někdo zkušenosti s montáží na VectraC? (GTS rv. 2004)?
Kam je nejvhodnější zamontovat? Jaký typ/tvar světel?
Mám skla předních světlometů už docela poškrábaná, takže bych uvažoval i o celých nových světlometech, pokud by v sobě měly i denní světlo.
Něco jako toto: http://www.tuning-in.cz/opel-vectra-c-0 ... black.html
Ale mám orig. xenony (ne BI) tyto neoriginální světla budou jen halogen - půjde do nich orig xenon přenést?
Úplně nejlepší by bylo, kdyby někdo vyráběl tuningový díl - mřížka mlhovek pro VectraC s LED denními světly.
Díky za jakoukoli zkušenost a doporučení ohledně LED denních světel či přenosu orig. xenonů do neorig světlometů s AngelEyes či jiným denním svícením.
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenon - vectra C

Příspěvek od megabeda »

Co se týká denního svícení taky jsem to řešil. U VC je to problém. Obecně je známo že klasické halogenové světla u Vectry C svítí hůř. Já mám na autě Bi-xenony takže náhrada za jiná světla nepřipadá v úvahu. U VC vidím jako alternativu sadu světel od Helly, montáž vedle mlhovek. Dá se obědnat i u nás a je homologovaná. (Obsahuje relé, kabeláž 2 světla a schéma elektroinstalace) Hella dělá 2 varianty podlouhlé a kulaté. Mě se líbí víc ty kulaté. Jsou buď levnější s klasickou halogenovou žárovkou nebo dražší s LED. Jak to vypadá je vidět na obrázku (levnější varianta s led).
Obrázek

Já osobně to takhle provedu s tím rozdílem že dám světla s LED. Montáž a výsledek je vidět v tomhle odkazu na Passatu: http://www.tagfahrlicht.com/inc_media/0 ... /Story.pdf


Pokud máš na autě xenony, tak na obyčejný světla zapomeň, xenonovou výbojku do nich nenarveš, xenon světlomet je jiný má zespodu předřadník který do klasického světla nedáš, leda tak HID sadu :) A rozdíl mezi svítivostí origo xenonu a AngelEyes je propastný, takže pokud máš originální xenony tak montáž AngelEyes by byl podle mě krok zpátky.


Stránky Helly věnované dennímu svícení zde : http://www.tagfahrlicht.com/index_de.html

Teď už jen poslední otázka jak vyřešit poškrábaný světla?
Koupit nepoškrábané xenony, nebo přemýšlet o Bi-xenonech, předělání z xenonu je celkem schůdné.
Nebo jsou i firmy, který plastový světla renovujou viz: http://www.autozivnas.cz/renovace.html
Naposledy upravil(a) megabeda dne 25 čer 2009, 20:09, celkem upraveno 1 x.
JanAltman
Příspěvky: 12
Registrován: 24 čer 2009, 09:51

Re: Xenon - vectra C

Příspěvek od JanAltman »

Diky moc za vyčerpívající info. Přesto mám pár dotazů:
Kolik stojí ty LEDkové HELLy? Není to moc, není jednodušší koupit něco méně značkového?
Netušíš, jestli by někdo byl schopen to tam za úplatu namontovat s tím, že úprava mřížky bude provedena fakt precizně?


megabeda píše: Teď už jen poslední otázka jak vyřešit poškrábaný světla?
Koupit nepoškrábané xenony, nebo přemýšlet o Bi-xenonech, předělání z xenonu je celkem schůdné.
Nebo jsou i firmy, který plastový světla renovujou viz: http://www.autozivnas.cz/renovace.html
Co myslíš tím "Koupit nepoškrábané xenony". Jaké a kde a za kolik?
A co myslíš "přemýšlet o bi-xenonech"? O těch já by přemýšlel rád, ale jak to zrealizovat? To se dá někde koupit? Jako nějaký "upgrade", nebo celé světlomety? Kde a za kolik? A co všechno se pak musí vyměnit v elektrice auta (dráty, řídící elektronika, ...)? Já bych vůbec ocenil nějaké "SUPER-DÁLKOVKY", často jedu v noci, auto v protisměru jednou za čtvrt hodiny a nějaké X-krát silnější (třeba i přídavné) dálkovky by se šikly.
Jak tedy funguje předělání xenonu na bixenon? Kdo a kde to dělá, kolik to stojí a co je potřeba řešit okolo?

Ještě jedno dík moc.


PS: Kdysi jsem zkusil dát do parkovaček LEDky, ale počítač je nezaregistroval a furt prudil, že je prasklá žárovka. Je na to nějaké řešení?
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenon - vectra C

Příspěvek od megabeda »

Ahoj, máš moc otázek najednou...... :|

Postupně, k dennímu svícení. Spekulovat jestli je nebo není vhodné koupit nějaké "méně" značkové led je věcí kazdého. Na trhu je spousta výrobců. No name led, různé pásky atd. jsou hodně levné, co ale homologace a kvalita?? Já preferuju řešení od Helly je dražší, ale má veškeré potřebné homologace kvalita je někde jinde a k něčemu to vypadá.

Já tam chci dát tyhle: Hella-Nr.: 2PT 009 599-801
Obrázek
ceníková cena cca: 5000,- na netu se ale dají sehnat i levněji.
Budu to dělat sám.

Leták od Helly v Češťině je tady http://www.hella.cz/_data/svetla-pro-denni-sviceni.pdf

Bi-xenony u VC jsou skutečně "SUPER-DÁLKOVKY". Xenon svítí díky el.magnetické klapce naplno + se přidává ještě další refletkor. Ten největší bonbonek je ovšem AFL (světla se natáčejí do zatáček podle volantu) a mají integrovaná odbočovací světla. Hezky to je ukázáno tady na videu na stránkách německého Opelu:http://www.opel.de/shop/technics/afl/index.act
Přechod z xenonů na bi-xenony u VC jde, já to u svého auta dělal sám. Samotná montáž problém není, časově cca 6 hodin. Problém je sehnat na to levně díly, protože u Opela to jsou strašný pálky. Cena jednoho světla je (na obrázku čirá optika katalogové číslo 1216558) u Opela přes 27.000,- Přesnou cenu možno zjistit tady: http://dily.opel.cz/index.php?action=section&id=19658

Obrázek

Špatný na tom je že kromě dvou světel jsou potřeba ještě další věci:
2 x AFL Powermodul obj. č. 6235257
1x AFL Řídící jednotka obj. č. 6235256
+ drobnosti jako ISO piny, držák řídící jednotky..........
Takže je to dost drahá záležitost :cry:

2 originál velmi zachovalé kompletní xenonové světlomety (čirá optika) mi po přestavbě zbyly pokud by někdo měl zájem můžu nabídnout.

PS: Led do parkovaček nedávám (počítač hlásí prasklou žárovku) koupil jsem modré žárovičky od Philipse a dobrý...... ;)
Miro
Moderátor
Příspěvky: 1297
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: L E D denní světla

Příspěvek od Miro »

LED světla od Milotecu dělaj se pěkný černý, ale cenově jsou trochu jinde. Jinak jestli máš v současných světlech origo xenon tak to nepůjde přenést tyto světla mají většinou žárovičky H1. Ale HID xenon není problém zakoupit. Jó a o spešl lampičkás s mřížkou nevím
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Interiér a exteriér“