Xenony a denní svícení - vectra C

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dapos
Příspěvky: 197
Registrován: 15 dub 2011, 15:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od Dapos »

ja vykopnu mlhovky z naraznikutejne je nepouzivam a jsou zezloutly... a dat tam tohle , sedi to presne velikostiii...

http://www.e-taznezarizeni.cz/denni_svi ... z2761.html
Radši čerpadlo u opela za 30 tis. než ukradené auto od koncernu VW.
Reklama
 

kutulin
Příspěvky: 6
Registrován: 26 čer 2011, 13:02

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od kutulin »

Marky píše:Takze jsem si nakonec nechal namontovat u opelu denni svetla, neni to samozrejme original, protoze se nedela, ale ma to homolagaci a me se to tam libi.
Ahoj Marky, můžeš sem prosím napsat jaká světla to jsou co Ti tam dávali ve Znojmě v Opelu? Jsou to tato?: http://www.tuningcenter.cz/204-svetla-p ... -typ2.html a kolik si v Opelu řekli za práci? Díky moc, mám AFL a chci též šetřit světla. :roll:
Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 151
Registrován: 22 kvě 2011, 20:14
Bydliště: Olomoucko

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od martulik »

Pánové, ti z vás kteří máte xenony s AFL, nemůžete se přece zbavit mlhovek na úkor denního svícení.
Ty mlhovky mají plnit ještě jednu zásadní úlohu. Když se vám někdy stane, že vám z nějakého důvodu zhasne xenon během jízdy, tak se vám na té straně rozsvítí mlhovka. Je to z bezpečnostního hlediska, aby jste nejeli potmě. Výbojka se nedá vyměnit na cestě jako obyč žárovka, světlo se musí vyjmout z auta a to si troufnu říct, že tohle nikdo z vás dělat nebude. Na tohle je lepší klid a čisté prostředí. Já osobně mám bixenony AFL a když rozsvítím mlhovky, tak to téměř nepoznám. Ty xenony jsou prostě úžasný a tak mlhovky vůbec nepoužívám. Ale i tak jsem je tam nechal a denní svícení namontoval vedle nich. Tak si to pořádně promyslete. Čaute a hodně zdaru při montáži.
Insignia Sports Tourer 2.0 DTE MY2015
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d
Možnost načipovat TPMS snímače
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od megabeda »

Já mám denní svícení také vedle mlhovek, ale zas tak podstatné to není. Když Ti praskne klasická žárovka tak se taky mlhovka nerozsvítí a jedeš na "jedno oko". Auto mám 3 roky a mlhovky jsem použil cca 2x. U pofaceliftové Vectry se k tomu místo po mlhovce vybízí a vypadá to dost dobře skoro jako továtní řešení.

Obrázek
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od Marky »

kutulin píše:Ahoj Marky, můžeš sem prosím napsat jaká světla to jsou co Ti tam dávali ve Znojmě v Opelu? Jsou to tato?: http://www.tuningcenter.cz/204-svetla-p ... -typ2.html a kolik si v Opelu řekli za práci? Díky moc, mám AFL a chci též šetřit světla. :roll:
Na svetlech je napsano drl116/1w tu je homologace http://www.levnealarmy.cz/get_file.php? ... download=0 , cenu ti presne nereknu, ale tusim, ze to bylo komplet do 2,5litru.
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
kutulin
Příspěvky: 6
Registrován: 26 čer 2011, 13:02

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od kutulin »

Marky píše:
kutulin píše:Ahoj Marky, můžeš sem prosím napsat jaká světla to jsou co Ti tam dávali ve Znojmě v Opelu? Jsou to tato?: http://www.tuningcenter.cz/204-svetla-p ... -typ2.html a kolik si v Opelu řekli za práci? Díky moc, mám AFL a chci též šetřit světla. :roll:
Na svetlech je napsano drl116/1w tu je homologace http://www.levnealarmy.cz/get_file.php? ... download=0 , cenu ti presne nereknu, ale tusim, ze to bylo komplet do 2,5litru.
Ahoj Marky, dík za rychlou reakci :roll: Ta tvá světla jsem už našel a musím potvrdit, že vypadají na VC skvěle hlavně u VC po fcl. Jen mám ještě dotaz: Svítí Ti ta světla přímo dopředu? Přece jen nejsou zkosená a nárazník u VC je celkem dost šípovitě zahnutý. Zkoušel jsi si kleknout 10 metrů před autem v ose a pak i ze stran jako je např. chodník či příkop? Kdy je intenzita svítivosti největší? Jinak nikomu neberu myšlenku zbavovat se mlhovek, ale já jezdím pracovně dálky a jsem rád za každé to světlo na autě navíc. Pokud bych auto používal jako soukromník t.j. po městě a na chalupu, tak se mlhovek též zřeknu a v tomto případě bych možná vlastně ani neřešil přídavná led denní světla... Díky moc Marky předem za odpověď o té svítivosti Kutulin. :)
Uživatelský avatar
cejkin
Příspěvky: 50
Registrován: 19 lis 2009, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od cejkin »

Já mám AFL a při poškozené výbojce se mi mlhovka nerozsvítí. Jedu, jak psal Megabeda, "na jedno oko". To jen pro info, že tato fce není asi úplný standard.
Opel Signum 2.2 Direct , 114 kW , r.v. 2004 - prodáno
Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od Lazak »

Já osobně nevidím nějaký přínos dodělávat světla pro denní svícení, pokud má auto origo xenony. Taky jsem prvně nad tím uvažoval, ale potom co mi odešla jedna výbojka v xenonech a já na aukru koupil dvě za 680,- i s poštovným, tak mně to přešlo. Když porovnám poměr cena a výkon, tak v tom nevidím žádnou výhodu. Podotknu ještě, že jsem zkoušel porovnat svítivost Philipsky co byla v autě OK a nové výbojky No Name produkce, tak No Name svítila podstatně lépe. Tak jsem vyměnil obě za No Name(4300 kelvinů) a jednu Philipsku mám jako rezervní. Nemusím nikde nic napojovat, zbavovat se mlhovek a dělat nějaké další zásahy do elektorinstalace auta. Prostě nastartuji, rozsvítí se mi samy přední světla a je to. Tohle je čistě můj názor.

Lazak
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
Uživatelský avatar
lubaan
Příspěvky: 254
Registrován: 10 črc 2009, 17:52
Bydliště: okres Klatovy

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od lubaan »

cejkin píše:Já mám AFL a při poškozené výbojce se mi mlhovka nerozsvítí. Jedu, jak psal Megabeda, "na jedno oko". To jen pro info, že tato fce není asi úplný standard.
Je to tak.Pokud je špatná výbojka nebo její předřadník,tak se mlhovka nerozsvěcuje.Mlhovka se rozsvěcuje jen při poruše systému AFL a to z důvodu,aby nedošlo k oslnění protijedoucích aut,protože při výpadku AFL by se mohlo stát,že světlo na kterým je zjištěná závada by mohlo zůstat svítit nahoru(což elektronika neví) a proto se místo toho rozsvítí mlhovka.Myslim,že je to tak napsaný i v návodu k autu.

Otázka je,jak se zahová systém AFL,když mu seberete mlhovky,protože on s nima počítá.Možná by to mohlo hlásit nějaký chyby.U obyč xenonů asi problém s odebráním mlhovek nebude.
Insignia B ST 2,0CDTI 125kW 2019
Zafira B 1,8i 103kW 2008
Peugeot 307 1,6HDI 80kW 2005
Vectra C Caravan Sport 1,9CDTI 110kW 2005
Bylo:
Astra F Caravan 1,7TD 50kW 1997
Omega A Limousine 2,0i 85kW 1986
Škoda 105M 1986
kutulin
Příspěvky: 6
Registrován: 26 čer 2011, 13:02

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od kutulin »

Lazak píše:Já osobně nevidím nějaký přínos dodělávat světla pro denní svícení, pokud má auto origo xenony. Taky jsem prvně nad tím uvažoval, ale potom co mi odešla jedna výbojka v xenonech a já na aukru koupil dvě za 680,- i s poštovným, tak mně to přešlo. Když porovnám poměr cena a výkon, tak v tom nevidím žádnou výhodu. Podotknu ještě, že jsem zkoušel porovnat svítivost Philipsky co byla v autě OK a nové výbojky No Name produkce, tak No Name svítila podstatně lépe. Tak jsem vyměnil obě za No Name(4300 kelvinů) a jednu Philipsku mám jako rezervní. Nemusím nikde nic napojovat, zbavovat se mlhovek a dělat nějaké další zásahy do elektorinstalace auta. Prostě nastartuji, rozsvítí se mi samy přední světla a je to. Tohle je čistě můj názor.

Lazak
Máš pravdu, jak jsem psal výše: pokud jezdím ročně pár tisíc km, tak bych to neřešil, ale se svou předešlou Vectrou B jsem za necelých 5 let najezdil více jak 190 tisíc km. A výbojky jsem měnil 3x z toho 1x jsem použil výbojky za 600kč z číny. Svítily pěkně, ovšem nevydržely ani rok při mém provozu. A to nemluvím o tom, že Ti na čočkách vznikne matný povlak, který Ti rapidně sníží svítivost. Vím o čem mluvím, (předešlá VectraB), někdo to umí čistit pomocí drátku a vaty... No stojí mi to zato? Novou VC mám 14 dní z Německa a ta světla jsou fakt jako nová, no ještě aby ne, když v Německu se svítit nemusí. Ono když opravdu hodně najezdíš tak se ty diodky fakt zaplatí...a to jsem ještě neřešil jak se u VC po facel. mění výbojka :?
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Interiér a exteriér“