Klepnutie pri rychlom pusteni spojky/na volnobeh/

1991-1998

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
frenkyto
Příspěvky: 63
Registrován: 28 dub 2019, 16:06

Klepnutie pri rychlom pusteni spojky/na volnobeh/

Příspěvek od frenkyto »

Zdravim VAS chalani:
Prosim o radu mam motor astra X16SZR 1.6 55kw 8V na volnobeh pri rychlom pusteni spojky pocut klepnutie /charaktreistika jemneho kovoveho zvuku/.Pri vypnutom motore nic nebucha nic nevrzga pri stlacani a pusteni spojky.Mam tam druhy motor len prevodovka ostala stara.Robilo mi to aj pri tom starom motore.Tam som mal ale zle axialne lozisko na kluke ,kluka bola vydrata,lozisko sa vymenilo ale aj tak to napokon nevydrzalo,co som cakal.Prikladal som klepnutie problemu ze tam ostala ta vola.

Ako som pisal motor je tam teraz iny a ostala len prevodovka a spojka zmojho predchadzajuceho motora .Spojkove lozisko sa dalo teraz nove,spojka bola v pohode kedze bola raz menena,ziadne ine nedostatky pri rozobrati sa neprejavovali,cize sa to zlozilo.

Rychlosti preradovanie,vsetko funguje ziadny problem,co moze sposobovat to klepnutie pri prudkom pusteni spojky na volnobeh.mam pocit ze ten zvuk je niekde v mieastach prevodovky.

Kto ma taky motor poprosim nech vyskusa ci to robi aj jemu.
Niekde som cital klepnutie prevodovky pri prudkom pusteni spojky na volnobeh je bezna vlastnost,kedy otacky motora roztocia stojaci hriadel prevodovky.
Bojim sa aby to nebolo zasa axialne lozisko,uchytit za remenicu a vyskusat sa to da ci tam nie je vola to planujem na druhy tyzden.Beznym uzivanim je to neregistrovatelne.

Ide mi len o to kto ma taky motor aby to vyskusal ci to nerobi aj jemu,pripadne poradil.

Dakujem vopred vsetkym.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Astra F“