Nestartuje a když náhodou nastartuje, tak hned chcípne

1991-1998

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Cale
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2019, 08:41

Nestartuje a když náhodou nastartuje, tak hned chcípne

Příspěvek od Cale »

Dobrý den,
Chtěl bych poprosit o radu. Mám Opel Astra 1.4 LPG (44KW) r.v. 1996. Včera se mi rozsvítila kontrolka motoru, ale motor jel normálně dál a když jsem chcípnul auto a znovu nastartoval, tak na pár km kontrolka zase zhasla a pak se zase rozsvítila. Myslel jsem, že by to mohla být lambda, ale dneska ráno jsem zkoušel nastartovat a auto nechtělo chytit. Stále točilo a když už náhodou nastartovalo, tak jsem musel mít nohu na plynu, protože když jsem plyn pustil, tak auto ihned chcíplo. A hlavně když jsem držel plyn, tak auto poskakovalo jako když dochází palivo, ale benzínu je tam dost. Nevíte někdo čím by to mohlo být nebo stalo se to už někomu?

Děkuji za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Nestartuje a když náhodou nastartuje, tak hned chcípne

Příspěvek od milosh »

Neměnil jsi baterii v klíči? Nedávno se mi stalo něco podobného.
Cale
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2019, 08:41

Re: Nestartuje a když náhodou nastartuje, tak hned chcípne

Příspěvek od Cale »

Právě, že jsem nic na tom autě ještě neměnil. Ani baterku v klíči. Nedávno jsem ho koupil a do teď jezdilo úplně bez problému.
Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: Nestartuje a když náhodou nastartuje, tak hned chcípne

Příspěvek od majusenko »

A to si bol na LPG, alebo na benzín? Podobné sa nám dialo na felde na LPG, keď auto presne poskakovalo, alebo som ho musel držať pod plynom aby nezhaslo. Musel som vtedy simultánne pridávať a brzdiť, inak som furt štartoval, bol to celkom zážitok tá cesta. Problém bol v zmesi, bola príliš chudobná, stačilo trochu pootočiť jedno koliesko na hadičke, ktoré ju dávkovalo a auto držalo. Samozrejme, bolo to 15r dozadu, tak netuším ako to funguje teraz a či sa to dá takto manuálne nastaviť. Prehodenie na benzín tuším takisto nefungovalo. Nebral si LPG na nejakom inom než bežnom mieste?
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
Cale
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2019, 08:41

Re: Nestartuje a když náhodou nastartuje, tak hned chcípne

Příspěvek od Cale »

Jel jsem zrovna na benzín, ale mohlo by to být to samé protože dnes ráno to zas startovalo bez problému. Tak jestli to nedává chudou směs.
Děkuji za radu.
Odpovědět

Zpět na „Astra F“