Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

1991-1998

Moderátor: Moderátoři

Jaroslav Tomčík
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2018, 09:43
Bydliště: Slovakia

Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Jaroslav Tomčík »

Zdravím vás potrebujem poradiť už nato nemám nervy, moja astra F sa nezohreje na 90.iba keď stojí na mieste ako náhle sa pohnem ručička spadne do modrého poľa. Termostat mam 3 ti keďže tu bolo otom veľa písané kúpil som značkový febi bilstein. Dočítal som sa ze aj nový môže byť zlý tak preto som kúpil ten febi. Stále nič mam novy chladič starý bol deravý nová komplet voda nové vicko nádržky...keď riadne pridám počujem v palubovke bublinky. Zo stredného fukaru mi ide studeni vzduch z bocnich teplejší, keď stojím namieste hadica za termostatom je skôr tepla ako sa zohreje na 90 keď stojím to značí zlý termostat ale je novy značkový nechápem... Neviem sa pohnúť ďalej co skúšať a meniť keď viem ze teplota je základ aby to držalo tích 90 stupnou. Ďakujem už teraz za príspevky oplaci :D
Reklama
 

Jaroslav Tomčík
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2018, 09:43
Bydliště: Slovakia

Re: Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Jaroslav Tomčík »

To mi fakt nikto neporadí? :|
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Colommbo »

Konkrétně ti poradit asi nedokážu, jen budu přemýšlet nahlas. Topení je napojené na "malý" chladící okruh uzavřený termostatem, teprve po jeho otevření se horká kapalina dostane dál a ke chladiči. Píšeš, že při stání na místě se podle teploměru kapalina ohřeje na 90°C - když v tento okamžik zapneš ventilátor topení, fouká dovnitř teplý/horký vzduch...? Co v tento moment hadice ke chladiči, jsou už horké (horní by měla být víc, spodní chladnější) nebo je velký okruh termostatem zavřený a hadice jsou chladné...? Pokud při uzavřeném termostatu topení funguje špatně/málo, bude zanesený radiátor. A ze středních výdechů topení vychází často chladnější vzduch než z krajních, to zas není nic neobvyklého.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Jaroslav Tomčík
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2018, 09:43
Bydliště: Slovakia

Re: Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Jaroslav Tomčík »

Pri zohriati na 90 ide malinko teplý vzduch keď pridám na 2,3,4 stupeň ventilátor, rozfuka sa to do studena na mínusové teploty to rozhodne nieje..
Hadica od termostatu do chladiča je horúca skôr ako ma auto 90 st...skusal som aj zakrit chladič aby mi držalo 90 ale auto stále slabo kurilo. Počujem tie bubliny v palubovke ale ma sa mi to ovzdusnit samo ale podľa toho je to zavzdusnene si myslím nedá sa to ovzdusnit ešte inak? Colombo zatiaľ ďakujem
Jaroslav Tomčík
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2018, 09:43
Bydliště: Slovakia

Re: Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Jaroslav Tomčík »

Potom co si mi colombo napísal začínam osebe pochybovať či vlastne viem na akom princípe funguje kúrenie... Už mi ztoho asi šibe z toľko informácií... Vždy som bol vtom že auto ma kúriť až keď sa auto zohreje a otvorí sa termostat a ide voda do chladiča ale keď to čítam tak logicky chladič ochladzuje vodu takže to tak nieje.. Riadne sa hanbím zato ze mi toto logicky nedošlo.. Musím to naštudovať od začiatku :|
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Colommbo »

Nemáš za za čo hanbiť, priateľko... ;) Topení však bývá opravdu zapojené na malý okruh a funguje ještě před otevřením termostatu. Podle toho, cos napsal nově, tipuju na zanešený radiátor topení. Kolem něj prochází chladný vzduch z okolí, ohřívá se od něho, ventilátor tento průchod vzduchu zvyšuje a současně ohřátý vzduch vhání do kabiny. Pokud po zvýšení otáček ventilátoru jde chladnější vzduch než předtím, přidáváš právě množství procházejícího/nasávaného vzduchu zvenčí, který se však nemá od chladného radiátoru jak ohřát. Taky nejsem žádný motorář, jen laik, ale takhle si to vysvětluju já... :idea:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Jaroslav Tomčík
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2018, 09:43
Bydliště: Slovakia

Re: Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Jaroslav Tomčík »

Ok tak vodnú pupmu môžem vylúčiť keďže mi voda koluje aj ju poháňa cez nadrzku áno? Ten termostat co je nový tiež neverím ze bi bol zlý.. A keby dám ten novy radiátor myslíš ze aj teplota sa potom zdvihne? Čidlo teploty kvapaliny nemôže byť na chybe? Alebo som čítal ze aj cez to sa dá ovzdusnit.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Colommbo »

Kdyby byla vadná vodní pumpa, chladící kapalina by v motoru necirkulovala a ten by měl tendenci se přehřívat. Pokud by byl vadný termostat, buď by se neotvíral, pak by fungoval jen zmiňovaný malý okruh, motor by se opět přehříval, auto by taky topilo jak blázen. Když by naopak termostat zůstával otevřený, motoru by dlouho trvalo, než by se zahřál na provozní teplotu, ale taky by topení fungovalo, i když až za delší dobu. Jediné, s čím si nevím rady, je, že při stání se kapalina zahřeje na 90°C, po rozjetí však ručička spadne až do modrého pole, jak píšeš. Tak velký "skok" by, myslím, být neměl, mně po otevření termostatu teplota poklesne (podle ručky teploměru) asi o sedm stupňů z cca 87 na asi 80 (hrubým odhadem.) Astra F se přestala vyrábět v roce 1994, za těch 24 let už radiátorem proteklo leccos a bůhví, jak často majitelé před tebou chladící kapalinu měnili...
P.S. Jestli auto po výměně radiátoru bude topit - myslím, že ano, ale co si myslím já, není tak důležité. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Jaroslav Tomčík
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2018, 09:43
Bydliště: Slovakia

Re: Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Jaroslav Tomčík »

Každá rada dobrá a vážim si to.. Snažím sa vždy všetko robiť sám ale do motorov som pako :D no mne sa zohreje len na mieste keď idem tak sa ani ne zdvihne... Veľmi sa mi do toho radiatora nechce nieje to ľahká výmena... A astra f sa tuším vyrábala do 99 roku ja mam 98 ročník... A to co tam nalievali predosli majitelia radšej vedieť ani nechcem :D moja astra má 400 000 km.. A ide ako sprostá :twisted:
Jaroslav Tomčík
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2018, 09:43
Bydliště: Slovakia

Re: Opel Astra F 2,0 benzín x20xev nekuri

Příspěvek od Jaroslav Tomčík »

Colommbo mam ešte otázočku.. Mam asi zlu aj klapku vnútorného okruhu stále sa mi rosia okná ale keď to zapnem počujem zosilnenie niečoho a keď vypnem také ako vypustenie vzduchu to urobí tak neviem co ztim
Odpovědět

Zpět na „Astra F“