Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Ukažte ostatním vaše auto

Moderátor: Moderátoři

KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Zdravím,
23.5.2014 jsem koupil na Aukru tohle auto... chtěl jsem kombíka za pár korun, diesel nebo LPG a nechtěl jsem Felicii... několik měsíců jsem vybíral, až mi do oka padly tři auta.
Astra F, Vectra B a Daewoo Nubira. Nakonec to vyhrála Astra, protože byla za pár korun (12500Kč).
Motor to má X20XEV a LPG do sání... z výbavy el. zrcátka, přední okna v elektrice, klimu (zatím nefunkční), ABS (taky nejde), tažné a centrál.
Auto je obouchané ze všech stran a orezlé, ale nic není skrz.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tady už je foto po přivezení domů :)

Obrázek

Při koupi mi chlapík říkal, že to má prasklé svody a že to při jízdě po městě smrdí vevnitř.
Tak jsem se na to doma kouknul a svody to nejspíš nejsou :lol:

Obrázek

Provizorně opraveno

Obrázek

Airbox byl úplně rozštípaný a filtr tam ani nemusel být

Obrázek

Obrázek

Chtěl jsem koupit nový airbox, ale nikdo mi dlouho neodpovídal na inzerát a tak jsem se rozhodl pro montáž sportovního filtru, který jsem měl doma.
Jenže jsem k němu neměl hadice a na netu byly všechny drahé. Zajel jsem do Obi, tam jsem koupil jedno koleno a jednu odpadní trubku o průměru 75mm a všechno to s trochou silikonu hezky sedlo :)

Čínská kopie HKS za 350Kč z ebay :lol:
Zvuk na volnoběh to má jak Mustang :lol:

Obrázek

Koleno na váhu sedlo jak prdel na hrnec :lol:
Drží to hodně dobře, ale pro jistotu ho ještě utěsním silikonem.

Obrázek

Při montáži jsem zjistil, že váze "něco" chybí :shock:
Takže musím koupit novou...

Obrázek

To je zatím vše :)
Naposledy upravil(a) KARBURAToR dne 15 srp 2015, 20:12, celkem upraveno 1 x.
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od Colommbo »

Po tvé zmínce o instalovaném LPG do sání je vysvětlení poměrně jednoduché - LPG střelilo do sání a roztrhlo jak airbox tak i vedení od něho k motoru, bývá to šlupka jako kráva, můžeš se těšit na další pokračování představení a mezitím shánět znovu díly... :mrgreen:
P.S. Váha vzduchu to odnesla pochopitelně taky... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Je to šlupka jak sviňa... už mi to střelilo několikrát :lol: Ale nejspíš to bude tím, že to nemá čtyři roky udělanou revizi a je to celé rozladěné... teď budu měnit bombu, tak snad to dají do kupy.
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od Colommbo »

Osobně se o LPG nezajímám, ale co se mi doneslo, tož nasávané LPG i při správném seřízení si prostě do sání semtam šlehne... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Dneska jsem ještě studoval na netu to LPG a prý za zášlehy do sání může i reduktor ve špatném stavu.
Při prodeji mi chlapík říkal, že mu tam chtěli za 2000 vyměnit membrány, tak je poslal někam. Takže to bude asi tím. Koupím rovnou nový reduktor a nechám si ho vyměnit spolu s bombou :)
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Před třemi hodinami si pro sopla přijel chlapík od LPG a teď mi tam mění bombu a reduktor... jsem zvědavý, jak to pojede po výměně a seštelování... a hlavně o kolik klesne spotřeba, když to bude seřízené :)
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Po výměně reduktoru a následném seřízení jsem se zášlehů zbavil a spotřeba je kolem 10 litrů na sto, což je u systému do sání a u dvoulitra celkem pěkné a hlavně to jede skoro stejně jak na benzín :)
Auto dostalo bavlněný filtr, protože ta houba byla od zášlehů zevnitř opálená :lol:
Taky jsem namontoval DRL, které se mi doma válely nefunkční. Byla to ta první verze, která měla "startéry" (pěkně debilní označení u LED :D ), které po dvou letech odešly. Tak jsem změnil zapojení LEDek ze seriového na paralelní a z ebay jsem objednal dva převodníky na 3,7V a světla opět fungují :)

Obrázek

Pak jsem si vystřihl do kufru nový koberec, protože ten starý byl celý od nějaké černé lepivé sračky, a taky jsem udělal lepší osvícení kufru :)
Použil jsem 60ks LED diod s rozptylem světla 160°. LED pásek by bylo jednodušší řešení, ale nebylo by to hezké.

Obrázek


Za 2400Kč jsem koupil 15" litá kola Mazda, u kterých jsem musel nechat zvětšit středový otvor, ale vzhledem k tomu, že na nich byly dvě skoro nové gumy, tak se mi to vyplatilo.

Obrázek

U budíků jsem změnil podsvícení na bílou a ručičky mění barvu z modré na červenou. Vypadá to moc dobře :) TID taky dostal bílé LEDky.

Video budíků: http://youtu.be/LJ3MuMhB3Yo

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) KARBURAToR dne 15 srp 2015, 20:15, celkem upraveno 1 x.
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od m.artty »

Nešlo by to denní svícení ještě níž dát? Všimnul sis někdy, jak auta s takhle umístěným denním svícením nejsou před horizontem vidět? Jinak budíky hezký ;)
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
KARBURAToR
Příspěvky: 29
Registrován: 26 kvě 2014, 12:14
Bydliště: Opava

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od KARBURAToR »

Umístění splňuje vyhlášku, takže víš je dávat nebudu.
Astra F Caravan rv97 X20XEV + LPG
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 634
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje "fotrkára" Astra F Caravan X20XEV LPG

Příspěvek od ernst »

máš více fotek toho podsvícení? jak moc jsi budíky upravoval? vypadá to fakt dobře.

Mohl bys popsat úpravu?:)
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“