Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

1994-

Moderátor: Moderátoři

Martina1
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2014, 17:13

Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od Martina1 »

Ahoj,

koupili jsme si starsi omegu a jak nam stala delsi dobu u baraku, tak se kompletne vybila baterka (asi nebyla uplne nabita ani predtim). Lepe receno, rano jeste trosku fachala, ale nenastartovala jsem. Pak jsem teda nechala auto autem, zamkla jsem ho KLICEM - cvaklo to normalne (dalkac to uz na zamknuti nevzalo). A kdyz jsem ted opoledne prisla z prace a chtela jsem jit do auta, otevrit kapotu a nastartovat pres kable, tak jsem uz neodemkla - zadnym zamkem - necvakne a dalkac samozrejme nejde. Nevite nekdo, jak se dostat pod kapotu, nebo do auta, aniz bych zpusobila nejakou vetsi ujmu? Vim, ze se tu uz o tom kdysi psalo - cetla jsem to, ale nejsem z toho nijak moudra..
Dik Martina
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od Colommbo »

Pokud není Omča zamčena na "dva západy", tedy na závoru, lze dveře u řidiče odemknout normálně mechanicky klíčem, doleva přes odpor a kolík dveří se vysune nahoru, neměl by to být problém... ;) Pokud ale nějakou zvláštní shodou došlo k tomu, že Omča je zamčena na závoru (servomotorky ve dveřích vysouvají zvláštní zábrany znemožňující třeba po rozbití okna vytažení kolíku rukou a tím otevření dveří), je to složitější, musí se pod auto a z nějakého náhradního zdroje pomocí kabelů přivést 12V do palubní sítě - buď připojením na kontakty starteru anebo na kontakty klaksonu pod nárazníkem v LP rohu auta a pak odemknout normálně centrálem... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Martina1
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2014, 17:13

Re: Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od Martina1 »

Jo dik, mechanicky klickem prave nejde :( Zkusim to ostatni dle tve rady. A staci normalni baterka z jinyho auta jako zdroj, nebo jiny nastartovany auto? Jsem fakt uplne asi blba.. Jsem umela spoustu veci na astre, ale mladej ji rozbil, tak ted se musim ucit opravovat si omegu, ale nikdy jsem se s timhle prave nesetkala. Tak promin, ze se tak blbe ptam. :-D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od Colommbo »

To je v pořádku, Martino... ;) Ano, jako náhradní zdroj stačí jiný nabitý akumulátor. Jednodušší to bude přes klakson, je mnohem přístupnější než starter, to se musí zvedat auto. Na konektor odpojený od klaksonu (je na něm stálé plus, na volantu se spíná mínus) připojíš plus z baterky, minus někam na kostru auta a pak už normálně klíčem nebo DO přes centrál odemkneš... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Martina1
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2014, 17:13

Re: Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od Martina1 »

Dik, zkusim :lol:
Martina1
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2014, 17:13

Re: Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od Martina1 »

Ahoj,tak auto otevreno :) Dik za radu :lol:
Miro
Moderátor
Příspěvky: 1297
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od Miro »

a pokud to nejde klíčem tak je zámek nemocnej, protože i přes závoru se dá klíčem odemknout ;)
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od denny »

MIRO-u Omegy neee.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od Colommbo »

Jsem téhož názoru. Přestože jsem se už taky setkal s tvrzením(i), že to možné je - hodně velkou silou doleva, ale lze. Osobně tomu nevěřím, nezkoušel jsem to a ani nebudu, nemám zájem zlomit klíč nebo doku*vit zámek... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: Jak se dostat do auta s vybitou baterkou?

Příspěvek od Mirpie »

u caravanu by to i na závoru mělo jít klíčem na pátých dveřích, ale jistý si nejsem.
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
Odpovědět

Zpět na „Omega“