Opel Insignia 2.0 96kw

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi nového či ojetého vozu této značky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Honziky
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2023, 19:37

Opel Insignia 2.0 96kw

Příspěvek od Honziky »

Zdravím,
mám možnost si za dobrou cenu koupit od známého Insignii 2.0 96kw, manuální přev., rok výroby 2011, najeto 282 000,
bral bych to auto pouze na dojetí do práce a nějaké blbnutí :lol: , prostě dokud bude sloužit tak jezdit a potom konec.
Chci se tedy zeptat, na co si dát při takovém nájezdu pozor, nebo spíše na co nejvíce trpí tyto motory aby ještě chvíli vydržel, popřípadě co co nejdříve vyměnit, samozřejmě aby se to vyplatilo peněžně, zvládnu si to udělat sám. Auto bylo služební ve firmě, tudíž se k tomu všichni chovali jako prasata :)
S autem jsem dříve jel, motoricky mi přišlo v pohodě, ale to řazení bylo takové divné.
Díky všem co tyto auta mají nebo mají s nimi zkušenosti za rady :D
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Insignia 2.0 96kw

Příspěvek od Sunman »

moja Insignia z roku 2012 2.0CDTI 118kW jazdí 10 rokov v rodine a má teraz 330tkm.
čo ťa teraz prakticky okamžite čaká sú komplet rozvody - zisti kedy ich menil, či pri 150 alebo skôr. Vrele doporučujem výmenu najneskôr po 135tkm.
spolu s tým je treba vyčistiť nejaké sitko v olejovej skrini - kolegovia tu budú vedieť presnejšie kde sa tto sitko nachádza - jeho zanesenie spôsobuje zadretie stredného ložiska kľukového hriadeľa.

Inak ma nenapadá vôbec nič.
zablbnúť si s týmto motorom moc nezablbneš - 96kW je bohužiaľ žalostne málo na ťažkú Insigniu. Je to dobré približovadlo do práce ako píšeš.
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Opel Insignia 2.0 96kw

Příspěvek od mfilip »

Jo razeni je takove divne a nedosahuje presnosti a preciznosti jako u VW group.
Jinak mne nic nenapada, jen si proste overit, ze DPF funguje a vypaluje se po 400-1200km podle stylu.
Do te prace at to mas aspon 20km tam a 20km zpatky
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Insignia 2.0 96kw

Příspěvek od Sunman »

:lol: asi si neskúšal M6 ktorá je v spojení 1.5TSI napr. u O4. zlatučký Oplík. Prvé prevodovky sa aj rozsypali - boli tam nejaké krátke skrutky. toto už nie je problém ale napríklad zaradiť R znamená často spočítať koľko zubov majú kolieska v prevodovke....
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Oplíka“