Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

Při aktualizaci systému a map jsem nejprve stáhl vše, ale to mi nefungovalo. Dost důležité je mít maximálně 64 GB USB, jelikož s větším si systém neporadil, prostě větší nepřečetl.
Můj postup byl, stáhl jsem jen systém na menší USB - 16 GB a postupoval podle návodu. Nastartovat auto a motor nechat běžet celo dobu aktualizace. Auto musí stát, bohužel nemůžeš nikam jet - to jsem taky zkusil, ale napsalo to že nelze pokračovat, že vozidlo nesmí být v pohybu.

Takže zaparkováno, nastartováno a nyní vložit USB. Napíše to co chceš aktualizovat, já měl jen systém, takže se to spustí samo. Vše zmodrá a na displeji naběhne hláška, že probíhá aktualizace a dole pod textem je zobrazován průběh aktualizace. Trvá to neskutečně dlouho, cca 30-45 minut, místy se průběh zasekne a vypadá to, že nic neběží, ale je nutné počkat. Mě to několikrát napsalo, že sytém nebyl aktualizován, pro poruch USB, to pak musíš vyjmout USB a systém stáhnout na jiný USB a vložit tam nový. Mě se to podařilo až se třetím USB diskem. Jakmile vše doběhne až do konce na displeji se objeví hláška, že je systém úspěšně aktualizovaný. Pak je možné USB vyjmout a radovat se, že to klaplo.
aktualizace1.jpg
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

Dnes ráno drobná závada.
Bylo mrazivo cca -15°C a po ujetí cca 10 km mi napsalo auto hlášku "Závada motoru" a rozsvítila se kontrolka klíče a v navigaci mi vyhledalo nebližší servis. Nešlo přepnout jízdní režimy.
Po chvíli jsem zastavil v práci a vypl motor. Nastartoval jsem znovu a závada motoru zmizela. Pro klid jsem ujel asi ještě 15 km a vše OK. Tak to asi bylo jen tím mrazem.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

Včera večer sem se pustil do aktualizace map. Na USB velikost 32 GB jsem stáhl aktuální mapy a USB vložil do auta. Napsalo mi to, že na disku se nachází mapy verze bla bla a jestli chci aktualizovat. Dal jsem ANO a následně mi to dalo výběr všech zemí co v mapách jsou. Prioritně jsou všechny zaškrtnuty, takže se nainstalují všechny, ale uživatel si může cokoli odškrtnout a pak se to nebude aktualizovat. Díval jsem se na jednotlivé země, např. ČR byla nějakých 200 MB, Německo 1,2 GB, dokonce i Rusko bylo kolem 1,0 GB. Nechal jsem tedy vše zaškrtnuto a spustil aktualizaci. Napsalo to nevypínejte zapalování a nevyjímejte USB a už to aktualizovalo. No jel jsem z práce tak jsem to nechal a jel domů. Po cca 30 minutách jízdy jsem byl doma a auto jsem nechal nastartované pro další průběh aktualizace. Je škoda, že v průběhu se nepíše kolik procent, nebo času zbývá do dokončení aktualizace. Co 10 minut jsem chodil kontrolovat stav. Pak asi po hodině s čtvrt jsem sedl do auta čekal jestli to proběhne nebo ne. Nakonec to trvalo cca 1:25 minut a napsalo to AKTUALIZACE PROBĚHLA ÚSPĚŠNĚ. Mapy jsou z data 7.7.2023, tak tam stejně nejsou za poslední půl rok novinky. To až v další aktualizaci. Závěr - aktualizace se povedla.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

Aplikace "myOpel" se změnila. Dost jsem ji využíval pro historii svého vozidla, kde se daly spolehlivě evidovat a pak i přečíst veškeré servisní události. Tomu je konec, historie vozu a servisních událostí je nedostupná. :-(

No a taky na mě vyskočila svolávací akce na Grandland. Psal jsem do servisu o co se jedná - odpověď je ta, že se musí přeinstalovat software kvůli emisím, takže další ekologická šikana. :-(
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Že se ztratí/přestane být dostupná servisní historie (záznamy/události) vozidla osobně považuju za, slušně řečeno, velmi nešťastné. Určitě je nemálo majitelů, kteří si takovou evidenci vedou, a pokud do jejich počínání sama automobilka hodí vidle, je to velké chucpe... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Grandland X ULTIMATE 1.5D (96kW/130k) AT8

Příspěvek od R@dek »

Taky na mě vyskočila informace, že "Na Vaše vozidlo je vyhlášena svolávací akce".

Psal jsem tedy do servisu o co se jedná. Technik mi sdělil, že se musí přeinstalovat palubní počítač kvůli emisím, že by pravděpodobně mohl být problém při STK se splněním limitů emisí. No toto? Zase další ekologická provokace.

Takže až pojedu na garančku, tak to asi nechám udělat, respektive budu muset to nechat udělat. Snad to nějak neovlivní výkon vozu nebo něco dalšího do negativna.

Nemá někdo z majitelů dieselů s touto svolávací akcí zkušenost?
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Odpovědět

Zpět na „Grandland X“