Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Moderátor: Moderátoři

bluenite
Příspěvky: 9
Registrován: 23 dub 2020, 19:19

Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od bluenite »

V Crosslandu zrcadlení Samsungu A40+Android 9 fungovalo normálně. l když s neofic sw z apkmirror.com. Nyní, po vnucené aktualizaci na A10 to už není pravda. Po připojení telefonu se na obrazovce infot. objeví různé hlášky, např. že se má připojit až když to bude bezpečné, nebo žádá aktivaci. Na mobilu to blbne jinak – chce zapojit kabel, vyhodí červený dialog, restartuje se, atd. USB je nový, vyzkoušený jinde. Zkusil jsem zatím všechno, co šlo. Zrušení propojení myOpel, vyčištění cache paměti, restart. Odinstalace AA zde již ani není možná, dá se pouze deaktivovat. Nic nepomohlo. Divné je, že neofic apk se aktualizovala (z v5.1 na 5.3) přes Google Play, ale když ji tam chci najít samotnou, tak tam není. Takže další projev hegemonie Googlu. Má s tím někdo podobný problémek? Co se s tím dá dělat?
Díky za reakce
Petr
Reklama
 

mironto
Příspěvky: 40
Registrován: 03 dub 2020, 22:04

Re: Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od mironto »

bluenite píše: 04 čer 2020, 00:28 Divné je, že neofic apk se aktualizovala (z v5.1 na 5.3) přes Google Play, ale když ji tam chci najít samotnou, tak tam není.
Nezobrazuje sa ti zrejme preto, lebo nie je kompatibilna s tvojim telefonom resp. Android 10 po opgrade. Chod do Google Play cez web na pc so svojim kontom, co pouzivas na mobile a najdi tu appku. Ak je nekompatibilna, bude to tam pisat.
Zafira B (2013) A16XER
bluenite
Příspěvky: 9
Registrován: 23 dub 2020, 19:19

Re: Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od bluenite »

mironto píše: 04 čer 2020, 10:35
bluenite píše: 04 čer 2020, 00:28 Divné je, že neofic apk se aktualizovala (z v5.1 na 5.3) přes Google Play, ale když ji tam chci najít samotnou, tak tam není.
Nezobrazuje sa ti zrejme preto, lebo nie je kompatibilna s tvojim telefonom resp. Android 10 po opgrade. Chod do Google Play cez web na pc so svojim kontom, co pouzivas na mobile a najdi tu appku. Ak je nekompatibilna, bude to tam pisat.
Místo vysvětlování posílám screen z Google Play, kde je vidět, že JE kompatibilní.
btw, jak jsem psal, že ji tam nelze najít přímo. Tuhle jsem vyhledal před Moje aplikace. CZ pro Google není zajímavé nejspíš.
Napadají mě různé varianty, i reset mobilu, jestli by to pomohlo. Nebo nějaké povolení pro aplikaci...
Byl jsem s tím v Opelu, technik s tím taky neuměl nic dělat. Nejspíš nebudu sám s podobnou věcí.
Přílohy
aauto1.jpg
Uživatelský avatar
Fazol
Příspěvky: 25
Registrován: 19 kvě 2020, 12:22

Re: Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od Fazol »

Podle obrazku mas posledni verzi .... V A10 je android Auto by default (je soucasti). Takze z apkmirror uz ji tam nedostanes ( i kdyz mozna jo). Jsou vsude povolena opravneni pro AA, beh na pozadi, prava atd. ? Btw, nekdy ty updaty na nove systemy jsou k nicemu. Muj nazor. Proto mam vsechny updaty zakazene a delam je rucne.

EDIT: postni screenshoty z mobilu, psal si ze to tam pise nejake hlasky ... urcite se z toho da neco vycist
Astra 1.4T ST, Innovation, 2018
bluenite
Příspěvky: 9
Registrován: 23 dub 2020, 19:19

Re: Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od bluenite »

Problémek vyřešen, popíšu shrnutí, jestli se to někomu bude hodit:
Na Samsungu A40 + And9.0 jsem to měl v provozu nějakou dobu neofic verzi AA v5.1 staženou z apkmirror.
Po provedení update na A10 to přestalo fungovat, tak jak jsem psal nahoře. Ty červené hlášky byly kolem práv, běhu programu, zamrznutí a tak podobně.
Abych to zkrátil, nezbylo nakonec nic jiného než záloha dat, hard reset telefonu a znovuzprovoznění, již s oficiální verzí AA v5.3. A jde to vše zatím "normálně".
Jinak, ikonka AA vůbec není přístupná, viditelná, nebo umístitelná na plochu. Vše je zadrátované hluboko v systému, AA se aktivuje pouze po usb připojení k infotainmentu Crosslandu. I setup se zjeví pouze v případě připojení, vše je nastaveno od G. Takže tak. Uvidíme co si vymyslí příště.
Nejvíc štve nemožnost použití jiných map než Googlu. Mají na to asi sakra dobrý důvod.
díky za tipy
Petr
martinhamr
Příspěvky: 6
Registrován: 24 říj 2014, 03:22

Re: Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od martinhamr »

bluenite píše: 04 čer 2020, 00:28 V Crosslandu zrcadlení Samsungu A40+Android 9 fungovalo normálně. l když s neofic sw z apkmirror.com. Nyní, po vnucené aktualizaci na A10 to už není pravda. Po připojení telefonu se na obrazovce infot. objeví různé hlášky, např. že se má připojit až když to bude bezpečné, nebo žádá aktivaci. Na mobilu to blbne jinak – chce zapojit kabel, vyhodí červený dialog, restartuje se, atd. USB je nový, vyzkoušený jinde. Zkusil jsem zatím všechno, co šlo. Zrušení propojení myOpel, vyčištění cache paměti, restart. Odinstalace AA zde již ani není možná, dá se pouze deaktivovat. Nic nepomohlo. Divné je, že neofic apk se aktualizovala (z v5.1 na 5.3) přes Google Play, ale když ji tam chci najít samotnou, tak tam není. Takže další projev hegemonie Googlu. Má s tím někdo podobný problémek? Co se s tím dá dělat?
Díky za reakce
Petr
Prosím tě, a co jsi použil za aplikace do telefonu na to zrcadlení? Já se již s insignií objednal na upgrade radia, ale třeba by to vydrželo na později?
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od Volfik »

Ikonka pro AA se dá zobrazit i pro telefony, co mají AA vestavěný, je potřeba si stáhnout "Android Auto for Phone Screens":
https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... -download/

Ofiko zde: https://play.google.com/store/apps/deta ... reen&hl=cs
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Uživatelský avatar
Majulo
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2021, 16:49

Re: Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od Majulo »

Spustil som android auto, bo som potreboval navigačku, v pohode sa to rozbehlo.....telefónpripojený káblom ale aj cez BT....išloto ok akurát to sekalo
a auto vypisovali striedavo že pripojenie aktívne potom za chvíľu neaktívne a takto dookola, ale ako tak to išlo....
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od J@ck »

A čo? :roll:
Čo si chcel s tým príspevkom povedať? Nevidím v ňom nejakú relevantnú otázku či odpoveď na predchádzajúci problém. Vzhľadom k dátumu jeho uverejnenia už bol pravdepodobne vyriešený, len dotyčný to sem "zabudol" uviesť.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Nery
Příspěvky: 2
Registrován: 07 čer 2021, 23:25

Re: Android Auto+Navi Intellilink 4.0_přestalo fungovat.

Příspěvek od Nery »

Po nějaké době bych měl dotaz - jak Vám funguje AA? Mám týden nový vůz, telefon Xiaomi a po připojení pomocí kabelu mi korektně funguje vlastně jen aplikace Google mapy. Waze se nějak sekne, Mapy.cz - tam mi zůstává viset přes půl displeje vyhledávací okno.
Odpovědět

Zpět na „Crossland X“