špatně řadí dvojka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
thegrid
Příspěvky: 7
Registrován: 01 dub 2013, 16:30

špatně řadí dvojka

Příspěvek od thegrid »

Zdravím,

mám problém (Astra h, 6ti kvalt diesel) s řazením dvojky. Ostatní stupně dobře zapadnou (i když na můj vkus řaď. páka neklouže moc čistě - trochu jakoby s odporem) ale dvojku musím dost tlačit silou doleva a dolu aby zapadla, jinak se mi stane, že nezapadne a přev. kola kloužou (po přidání plynu se jen roztočí motor na volnoběh).

Servisák mi řekl, že je to na to auto normální (má 200tis), ale bojím se, aby se to nezhoršilo a navíc mi to normální nepřijde, spíš že se mu dotoho nechtělo.

Prosím o radu, snad to nebude špatná celá převodovka.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: špatně řadí dvojka

Příspěvek od Colommbo »

Trochu problematický oplí šestikvalt M32WR. Pokud jde řadit špatně opravdu jen dvojka, zkontroluj připojení či nastavení táhel/lanovodů a v každém případě vyměň olej za nový GM 1940004 (žlutý) a tak o dvě decky náplň přelij (musí jí být víc oproti předepsanému stavu.). Pokud nic z toho nepomůže, je problém už opravdu uvnitř v převodovce... :cry:
W124 E320 R6 Coupé 1994
thegrid
Příspěvky: 7
Registrován: 01 dub 2013, 16:30

Re: špatně řadí dvojka

Příspěvek od thegrid »

Děkuji,

budu to směrovat na servisáka a doufat v to lepší řešení.
thegrid
Příspěvky: 7
Registrován: 01 dub 2013, 16:30

Re: špatně řadí dvojka

Příspěvek od thegrid »

Dočetl jsem se a připadá mi, že by to mohl být problém synchronů. Což tedy předpokládám, že by se musel vypustit v tomto případě olej ale oprava by zas byla pak už jednoduchá?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: špatně řadí dvojka

Příspěvek od Colommbo »

Když tu zmiňuješ synchrony - do oplích manuálních převodovek je předepsán olej se specifikací API GL 4 popř. GL 4+, v žádném případě API GL 5, přičemž zásadní rozdíl mezi uvedenými oleji je v jejich působení na synchronizační kroužky. Pokud někdo v minulosti nalil GL 5, mohly to odnést právě ony... :idea:
W124 E320 R6 Coupé 1994
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: špatně řadí dvojka

Příspěvek od blesk »

Hodne Polaku dava Fuchs a ten doporucuje pro tyto prevodovky GL5. Ale asi jim to synchronizuje, kdyz ho dam furt davaji.
thegrid
Příspěvky: 7
Registrován: 01 dub 2013, 16:30

Re: špatně řadí dvojka

Příspěvek od thegrid »

Mohl by mi někdo prosím poradit nějaký rozumný servis na výměnu oleje na tu převodovku okolo Prahy?
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“