Výměna oleje

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Výměna oleje

Příspěvek od Šroubek »

Ahoj,
Raději založím nové vlákno.
Mám astru K, najeto 11tis. (skladovka koupená 28.2.2016). A olej mám dle palubního počítače na 34%.
Volal jsem do servisu autosalonu kde mi automobil prodávali a servisního technika se ptal na výměnu oleje, že bych ho chtěl vyměnit. Ubezpečil mě, že v automobilu je "one glide W35 olej" (nebo tak nějak), a že ty motory jsou stavěny na to, aby s tím olejem ujeli 30tis do servisní prohlídky.
Na otázku jaktože mi teda za 10tis. km ubylo 66% (dle něj kvality) oleje, a má vydržet ještě dašlích 2x tolik mi řekl, že si o výměnu automobil sám řekne....
Co by jste dělali na mém místě?
Díky, M.
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mattonecz »

čau.

olej je 5w-30. je to long life na 30tis km.
ale zdravej člověk to mění max po 15tis, pokud chceš aby ti to auto vydrželo
já mám teď 9.5tis a chci to vyměnit při 10, i když podle % v PC by to vydrželo přes 20 tis.

auto si to počítá podle stylu jízdy, studených startů atp.

takže bych určitě nelpěl na tom, že to má najet 30.

5w-30 dexos 2 přímo od GM stojí na netu asi 600+pár kč filtry, takže si to můžeš nechat někde mimo a při garančce zas v opelu

nevím kolik si v Opelu řeknou, ale tipuju tak 600 bez dph za litr..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Šroubek »

mattonecz píše:čau.

olej je 5w-30. je to long life na 30tis km.
ale zdravej člověk to mění max po 15tis, pokud chceš aby ti to auto vydrželo
já mám teď 9.5tis a chci to vyměnit při 10, i když podle % v PC by to vydrželo přes 20 tis.

auto si to počítá podle stylu jízdy, studených startů atp.

takže bych určitě nelpěl na tom, že to má najet 30.

5w-30 dexos 2 přímo od GM stojí na netu asi 600+pár kč filtry, takže si to můžeš nechat někde mimo a při garančce zas v opelu

nevím kolik si v Opelu řeknou, ale tipuju tak 600 bez dph za litr..
Proč mi teda v servisu říkal, že tam je 5W35?
i na eshopu doopla je 5W30 dexos 2.....
Hele a kolik listrů tam je potřeba, nevíš?
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Cinda »

U tvého auta je 4,5l. Klidně si olej kup u Vojty (klidně to napíšu - 5l za 590Kč+ doprava) a vyměň si ho sám. Nezapomeň pak udělat RESET počítadla...
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Colommbo »

Naprostý souhlas, na "technika" z Oplu nic nedej a olej si nech vyměnit, jak radí kolega, obzvláště tuhle vůbec první výměnu je dobré udělat mnohem dřív než v nějakých pos*aných 30tis.km... :roll: Kolik je v motoru oleje, bys měl mít uvedeno v servisním manuálu. :idea:
P.S. Olej viskozitní klasifikace 5W35 neexistuje. ;)
Naposledy upravil(a) Colommbo dne 18 srp 2016, 11:01, celkem upraveno 1 x.
W124 E320 R6 Coupé 1994
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Výměna oleje

Příspěvek od morgoth »

Šroubek píše:Proč mi teda v servisu říkal, že tam je 5W35?
i na eshopu doopla je 5W30 dexos 2.....
Hele a kolik listrů tam je potřeba, nevíš?
Neni možný, že jsi ho jenom přeslechnul? 5w35 snad ani neexistuje, navíc i na víku oleje v motoru je napsáno 5w30. Podle manuálu (str. 263) se do 1.4T vejde 4,5l oleje.

Schválně se podívám, jakou životnost oleje to ukazuje mě. Mám najeto necelých 8k a zrovna včera jsem doléval cca 0,5l (ale mám pocit, že mi tam ten půllitr chyběl už od začátku). Jinak kdybych nechával vyměnit olej ještě před garančkou, není potřeba nechat vyměnit i filtr? Neuvažovali jste někdo nechat si při výměně oleje tam dát radši třeba 0w40?
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Colommbo »

Zkrácení výměnných lhůt je něco jiného, ale po dobu záruky velmi doporučuji používat předepsaný olej. A samosebou nový filtr.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Šroubek »

Mluvil jsem s obchodníkem jednoho jiného eshopu, a upozornil mě na to, že když je to nové auto, a nechal bych si to měnit mimo autorizovaný servis OPEL, tak kdyby se poté něco stalo s motorem, nemuseli by mi uznat rezervaci. Volal jsem tedy do SRBA SERVIS, a tam mi servisní technik zdělil že u nich výměna oleje je možná (3500kč), ale že není potřeba, zeptal jsem se jak to vidí on, jestli z hlediska motoru není lepší ho vymenit dříve, a on řekl, že to není potřeba, je to takhle oficiálně od oplu, a všichni zákazníci mění ve 30ti tisících....
Na dotaz jak by to bylo se zárukou, kdybych si olej nechal vymenit sám, tak říkal že bych musel mít nějaký doklad o tom, že olej měnil servis který je schválen oplem, a kdyby se s motorem něco stalo, šel by na expertízu, a záleželo by na opelu, ale mohl by být problém....

Tak tedka nevim teda...při garančce by poznali, že byl olej měnen v mezičase.... :(
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Colommbo »

Máš-li svůj vůz (a hlavně jeho motor) rád a hodláš-li si jej ponechat delší dobu, nedej na nějaká vyjádření servisních techniků, zajeď do autorizovaného servisu, nech vyměnit olej a filtr a učinit o tom záznam do servisní knížky. Ano, bude to stát peníze, ale rozhodnutí je na tobě, s (levnější) výměnou samodomo nebo v jiném servisu má technik pravdu, to bych po dobu záruky neriskoval. Ale autorizovaný servis ti výměnu oleje provést na tvou žádost musí, je to tvůj vůz.
W124 E320 R6 Coupé 1994
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Výměna oleje

Příspěvek od norinco »

U předchozí Astry jsem si kupoval olej na netu a nechal ho vyměnit v Oplu při garančce. Pokaždé ale měli plno keců, že na trhu jsou pančovaný oleje a že nebudou ručit za případnou poruchu motoru. Do servisky také napsali, že jsem měl vlastní olej.
Takže u Káčka asi budu muset překousnout tu nehoráznou cenu za litr oleje v autorizáku.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“