automatická převodovka - kolísání otáček

Moderátor: Moderátoři

Nico
Příspěvky: 1
Registrován: 15 dub 2015, 08:57

automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od Nico »

Dobrý den, jsem z Brna, koupil jsem si před pár týdny Insignii r.v.2011, diesel 118kw, automat, najeto 180tis. Maximální spokojenost, jen se chci zeptat na pár věcí. Až mám nyní auto trošku déle, člověk si začne všímat různých věcí... ;) Takže pokud můžu poprosit někoho zkušeného o odpověď.
1) Při jízdě na rovince zhruba v rychlosti okolo 90km/h při automaticky zařazeném stupni 6 mně začnou kolísat otáčky. Vždy o 100 - 300 dolů a zase zpátky, jako kdyby nechtělo dovolit podřazení, nevím... Pokud už jedu zhruba 110km/h nic se neděje. A pokud mám zvolený režim TOUR také je vše v klidu. Automat funguje jak má - po puštění brzdy se sám plynule rozjede, do kopce také, nebo v prudším stojí.

2) Ráno při první jízdě se mně při aut. řazení protáhne stupeň tři (slyšitelně)

3) Po přezutí na 18 palcové kola se mně o něco zvýšila spotřeba, je tomu tak??

4) Spotřebu mám v kombinaci okrsky - město 6,7

Děkuji moc za odpovědi
Reklama
 

jozkos
Příspěvky: 15
Registrován: 07 bře 2015, 20:39

Re: automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od jozkos »

v pohode to asi nebude , mne nic take nerobi, akurat som si vsimol ze mne robi to ked je studeny a rano je tak okolo 0stupnov teda bolo, tak (byvam na kopci) ked idem s kopca prvy km dva tak nema ako keby zaradene, ma okolo 800 otacok a ked stlacim plyn vybehnu otacky a len mierne zrychluje, akokeby smyka na spojke a zaradi az o chvilku, prepokladam, že to je funkcia tej prevodovky kym je studena a skopca, aby necukala ked je olej este hustejši, lebo auto ma 30 tis km a je skoro nove, a inak radi krasne takze tolko, :)
Darata
Příspěvky: 16
Registrován: 04 čer 2014, 10:50
Bydliště: Brno

Re: automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od Darata »

bohužel Vás asi nepotěším, ale tohle je začátek problémů s AT. Doporučuji navštívit specializovaný servis a tím nemyslím Opel! Tam Vám totiž řeknou, že AT převodovka má "celoživotní" náplň oleje. Jenže realita je taková, že je nutné ji měnit tak po 100 tis. jinak nečistoty začnou vydírat pouzdra pístů v mechatroniku. Já se aktuálně potýkám s něčím podobným a zatím jsem vyměnil olej a citelně se to zlepšilo. Až to začne znovu zlobit tak nový mechatronik to jistí.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od Colommbo »

Darata píše:...Doporučuji navštívit specializovaný servis a tím nemyslím Opel! Tam Vám totiž řeknou, že AT převodovka má "celoživotní" náplň oleje...
Tohle snad nemohou (v případě AT) říct ani v autorizovaném servisu... :? Kdes byl, v BS Auto...? :D
W124 E320 R6 Coupé 1994
Darata
Příspěvky: 16
Registrován: 04 čer 2014, 10:50
Bydliště: Brno

Re: automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od Darata »

přesně tam... :(
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od Colommbo »

Osobní zkušenost nemám, ale dle různých ohlasů jsou tam opravdu borci a tys (mi) to jen potvrdil... :roll:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Darata
Příspěvky: 16
Registrován: 04 čer 2014, 10:50
Bydliště: Brno

Re: automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od Darata »

no borci je příliš lehké označení, po této zkušenosti tam už nepojedu. Asi hoši čekají že budou zlaťáčky za výměnu převodovky. Ale podle slov člověka, který se opravami AT živí je to bohužel skoro běžná praxe i u jiných značek. Snad jen Mercedes má uvedený a přiznaný servisní interval na 60tis. Holt chybama se člověk učí :roll:
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od Brembo SV »

problémom je,že kým samotný výrobca prevodovky nariaduje alebo odporuča menit olej,automobilky to už nerobia. Ved je doba,ked nikto nechce počut o výmene náplní a o servise. Z osobných skuseností zatial možem povedat tolko,že výmenu oleje určite odporučam a to ešte skor,než začnu nejaké problémi. žiadny problém s automatom som nemal,no po výmene celej náplne je to neporovnatelné. rozdiel si všimol i kamarát,ktorý má tiež automat,a s mojím autom jazdil až po výmene oleja.
Drago_Ivan_2
Příspěvky: 7
Registrován: 08 srp 2018, 11:00

Re: automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od Drago_Ivan_2 »

Ahoj,

mám podobný problém:

Mam insigniu 2011, 2.0, 118kw 4x4, automat - diesel. Zacalo mi robit na aute, ze ked zaradim do D tak to kopne celkom slusne + od prevodovky ide taky piskot, ktory sa zvysuje a znizuje rychlostou. Na volnobehu to nerobi. Bol som v servise a povedali mi ze tie prevodovky sa prehrievaju a ze je v nej filter, ktory sa upchava a sa to zapeka. Cize treba vymenit vnutri prevodovky filter a mechatroniku kvoli tomu kopaniu a cena bude do 2000e. Je to mozne, alebo ma chcu natiahnut ? Olej aj s filtrom v automate bol meneny preplachom. Aktualny najazd je 148t a vymena bola pri 135t.
Darata
Příspěvky: 16
Registrován: 04 čer 2014, 10:50
Bydliště: Brno

Re: automatická převodovka - kolísání otáček

Příspěvek od Darata »

tak pokud ti to kope tak to je opravdu na výměnu mechatroniku. Cena je bohužel šílená, já dával cca 35 tis. Kč, ale už si to nepamatuji přesně.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Motory“