Z16XEP Spotreba, Nepokojný chod motora, Kolísanie otáčok

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
PeterAstraH
Příspěvky: 3
Registrován: 15 pro 2023, 03:01

Z16XEP Spotreba, Nepokojný chod motora, Kolísanie otáčok

Příspěvek od PeterAstraH »

Zdravím, keď sa oteplí chystám sa dať dokopy svoju Astru H 1.6 77kw (Z16XEP). Chcel by som sa spýtať či by mi niekto nevedel pomôcť s ukazovateľom spotreby. Skrátka spotrebu nevidim. V BC mi ukazuje iba Timer bc1 ani bc2 nemám v ponuke na palubnom počítači ako vídam v iných oploch vyrobených v tých rokoch (2006) :cry: nevidím ju dokonca ani v skrytom menu (podržanie tlačidla settings a nasledujúce pípnutie-pomocou tlačidla bc sa orientuje v rôznych kartách údajov) čo s tým? Ďalej mi dosť pomaly padajú otáčky. Z 5 000 na voľnobehu padnú na 1000 asi za 5 sekúnd, už som sa s tým naučil žiť, ale raz sa mi stalo že ostali zaseknuté na 4000 a musel som auto opäť vytočiť až potom padli. Môže to byť špinavou vzduchovou klapkou? Ďalej má motor často nepravidelný chod na voľnobeh, niekdy až trasie s celým autom a vibruje volant, avšak pri rozbehu alebo pridaní plynu sa chová pekne. Takisto mi semtam šklbe s motorom napr. Keď idem na 3ke 60km/h a snažím sa o čo najmenší prívod paliva a udržaniu 60km/h (akoby snaženie sa ísť na spotrebu) tak autom mierne pošklbáva akoby ho dusilo alebo nevstrekovalo palivo. Ďalej mám dosť vysokú spotrebu. Musím ju prepočítavať od tankovania do tankovania ale vychádza mi 10L/100km. Môže to mať nejaký súvis s tou vzduchovou klapkou/váhou vzduchu? Ďakujem za akúkoľvek odpoveď. Niesom odborník na autá a moc sa nevyznám ale je to moje prvé auto a zvládam zatiaľ meniť olej a filtre. Bol by som rád ak by mi niekto poradil na čo sa zamerať, prípadne čo pozrieť. Ďakujem a vážim si každú odpoveď <3 .
Reklama
 

MP84
Příspěvky: 18
Registrován: 06 pro 2020, 21:21

Re: Z16XEP Spotreba, Nepokojný chod motora, Kolísanie otáčok

Příspěvek od MP84 »

Sice nejsem odborník, ale.....
"Takisto mi semtam šklbe s motorom napr. Keď idem na 3ke 60km/h a snažím sa o čo najmenší prívod paliva a udržaniu 60km/h (akoby snaženie sa ísť na spotrebu)..."
Zařaď 4ku, pokud chceš jezdit na spotřebu. A možná ti nebude ani škubat motor.
Astra H Caravan 1.6 16v 2006
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Z16XEP Spotreba, Nepokojný chod motora, Kolísanie otáčok

Příspěvek od Sandal »

Pri tejto "snahe":
..."Keď idem na 3ke 60km/h a snažím sa o čo najmenší prívod paliva..."
máš aké otáčky?
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
PeterAstraH
Příspěvky: 3
Registrován: 15 pro 2023, 03:01

Re: Z16XEP Spotreba, Nepokojný chod motora, Kolísanie otáčok

Příspěvek od PeterAstraH »

Viem jazdiť na spotrebu. Išlo mi skôr o prirovnanie pre lepšiu predstavivosť.... nie je to šklbanie zapríčinené citlivosťou plynu vo vysokých otáčkach, skôr hranica kedy je plynový pedál presne v polohe kedy je prívod paliva najnižší tak, aby auto udržovalo rýchlosť a vtedy mi to zvykne urobiť. Ešte mi napadla jedna závada: po studenom štarte a následom rozbehnutí (nechávam auto vždy vrčať minimálne 5minút) začne auto na 1ke pri púšťaní spojky skackať. Spojka zaberá ešte ďaleko pred ½ ale robí mi to len pri studenom štarte prvých možno 5 rozbehov z miesta...
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Z16XEP Spotreba, Nepokojný chod motora, Kolísanie otáčok

Příspěvek od Sandal »

Sice si mi neodpovedal na moju otázku, ničmenej skúsim ešte jednu:
ako dlho máš vodičák, resp. koľko km máš najazdené?
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Odpovědět

Zpět na „Astra H - Motory“