Multimedia Navi PRO / MY2019

Informace ohledně aktualizací, DVD mechanik a jiných multimedií a elektroniky

Moderátor: Moderátoři

farberd
Příspěvky: 13
Registrován: 24 led 2022, 10:55

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od farberd »

Ahoj, dotaz/postřeh k Car play - ve chvíli, kdy je používán, tak nevidím venkovní teplotu. Dostat ji na prostřední budíky či head up asi možné není co? Taky mi dost uprostřed chybí hodiny, či doba jízdy. V tom je koncern trochu lepší...
Reklama
 

artsvec
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2019, 08:34

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od artsvec »

Sunman píše: 05 dub 2022, 08:55 v tom nemecku sa stiahne trebárs len Sasko pokiaľ chodíš do Drážďan. Až sa priblížiš k hraniciam ďalšej spolkovej krajiny tak sa dá stiahnuť ďalšie mapa. Je teda dobre mať pripojený telefon v hot spote - mapy ak ich pravidelne updatuješ sú okolo 50 ÷ 10O MB ktoré musíš dostať cez data v roamingu.


Ahuojte, tak jsem aktualizaci vyzoušel přímo před barákem přesně dle návodu viz. výše a navvigace mi odpověděla viz. obrázek na odkazu.
Mám to chápat, že pro danou oblast byla poslední aktualizace v 2.3.2021 a tu již mám nainstalovanou?
Děkuji za odpověď.

obrázek: https://1iq.cz/img/j3zDM/RgM84.jpg
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Sunman »

už sem nechodím pravidelne, pretože môj posledný Opel bol vymenený v júli 2022.
Ano, obrázok, ktorý si ukázal znamená, že posladná aktualizácia mapy prebehla 2.3.2022 a bola aktualizovaná časť mapy pre Česko. Tzn. že napríklad španielsko tam môžeš mať z dátumu, keď si to auto kúpil a mapa ktorá bola originálne na SD karte.

Tak ako som písal, keď vyrazíš daným smerom, auto bude hlásiť nové mapy v okolitých oblastiach a treba vykonať aktualizáciu v tej časti europy.
Česko, Slovensko, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko mi vždy ukazovalo aktualizáciu ako celý štát. V Nemecku aktualizácie boli pre jednotlivé spolkové krajiny.
Ak sa pohybuješ často vo viacerých susediacich krajinách, tak sa stiahnu aktualizácie pre 2÷3 krajiny naraz - bežne som mával ČR/SR/AT.

Veľa šťastných kilometrov v roku 2023.
Kazan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 kvě 2016, 14:25

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Kazan »

Přidám se s dotazem. Mám ovšem MY2022, verze navigace Bilstein APK 3.3.101.29218-P, nevím jak velké rozdíly v navigaci jsou.
Postupoval jsem s aktualizací dle postupu, wifi jede, v mapách vidím LIVE, ale v sekci aktualizace map nevidím jednotlivé země (mapy). Jsem tedy zmaten, zda mám aktuální mapy všechny, pro Česko, nebo vůbec :)
IMG_20230210_134114.jpg
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Sunman »

Podľa obrázku to vyzerá, že si ešte nebol v oblasti, pre ktorú by bola k dispozícii novšia mapa než máš na karte.
Má to myslím aj logiku pokiaľ máš auto 2022.
Updaty nechodia pravidelne - napríklad Garmin to má 4x ročne v podstate v rovnakých intervaloch - u Opla som mal napríklad v auguste 21 možno 3 updaty a potom zase dlhšie nič.

WiFi je potrebné mať pripojené dlhšie, overenie nových máp trvá do 15 minút.
Ja som mal automatický update vypnutý a raz za mesiac som pozrel do tohto menu, či sa tam update neobjaví. Potom som ho spustil ručne.
Mám pocit, že to čo sa updatovalo je vidieť až po inštalovaní mapy - ukáže sa dátum inštalácie a oblasti, ktoré sa updatovali. Napríklad Česká rep., Polsko, Rakousko. Alebo inokedy len Česko alebo Slovensko.
CR, SR, PL, HU, AT sa aktualizovali vždy ako celok, DE po bundes krajinách
Kazan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 kvě 2016, 14:25

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Kazan »

Auto bylo na wifi cca hodinu, takže to by se asi něco ukázalo. Zkusím tedy počkat, zda nějaké aktualizace naskočí. Díky
Marty000
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2023, 11:24

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Marty000 »

Zdravím, řeším problém a jsem celkem bezradný, pořídil jsem si nový telefon s Android 14. Telefon se přes bluetooth spáruje s infotainmentem ale bohužel již se nepřipojí. Na chvilku se připojí ale potom se odpojí a již se nepřipojí. Telefon mi hlásí po pokusech o připojení - vypněte a zapněte zařízení. I když toto udělám tak se telefon stejně nepřipojí, zkoušel jsem dát telefon do továrního nastavení a stejně nic. Nemáte někdo stejný problém? Myslíte že by pomohla aktualizace infotainmentu nebo se musím smířit s tím že do doby než se to nějak podaří opravit na straně telefonu, tak jsem bez handsfree? Android Auto funguje ale telefonování jde pouze přes telefon. Vytáhl jsem i pojistky rádia abych ho zkusil resetovat ale nic.

Jde o Opel Insignia B 2019
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Marek L »

Mě napadá zatím jen jedno, zda si rozumí verze bluetooth. Jsou nějaké řady 5.0. 5.3. atd...těžko říct.
Jako pitomý příklad uvedu, že Airpody 5.3. nespáruju se svým android mobilem 5.2. S android mobilem který už má bluetooth 5.3. to jedou hned.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Marty000
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2023, 11:24

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Marty000 »

Pro jistotu jsem stejnou verzi bluetooth zkusil i na jiném telefonu a ten se připojí naprosto v pohodě, takže mám pořád podezření že to bude chyba v novém software telefonu.
mayya
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2023, 15:15

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od mayya »

Můj problém je, že po telefonickém spojení přes BT se rádio samo ztlumí o cca 30% (ač to na stupnici není vidět). Teprve po resetování se vrátí na normální úroveň. Možná se s tím někdo setkal.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Autorádia + navigace + elektronika“