Android auto

Informace ohledně aktualizací, DVD mechanik a jiných multimedií a elektroniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
robozaho
Příspěvky: 20
Registrován: 29 led 2022, 23:06

Android auto

Příspěvek od robozaho »

Ahojte,

takže mám dotaz takýto. Opel Insignia, 2017 má Android auto ak áno je cez to si možnosť spustiť navigáciu Sygic...viete mi povedať k tomu niečo bližšie...postup.

Ďakujem vám.
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Android auto

Příspěvek od Sunman »

no tu bude odpoveď veľmi nejednoznačná a závislá
- na tom aký infotainment systém si tam prvý majiteľ kúpil.
- na telefone a verzii AA resp. AC ktoré chceš použiť
- či odpovedá niekto kto je "mobilnotelefonovýaplikačný typ" alebo ja kto používa telefon na to, na čo ho pán Bell vymyslel. budem sa snažiť byť nestranný
- na čo kto používa navigáciu - či len na to, aby vedel kde je hliadka, alebo cestuje napríklad často po českej D1 a pri zablokovanej diaľnici potrebuje nájsť cestičku po okreskách a dedinských cestách aby sa vyhol zápche na niekoľko hodín

Mám infotainment Multimedia NaviPro.
Z mojich skúseností funguje dobre apple car - úplne bez problémov, bez zasekávania a hlavne bez ovplyvnenia základného infotainmentu auta - skúšané na iphone 7 a 8, neviem už verziu ios snáď 11 alebo 12 - už to bolo dávno. iphone je v šuplíku a používam len kedy tedy na spustenie domáceho vysávača xiaomi - no cez apku samozrejme preotže to inak nejde.

Android car mám možnosť odskúšať na Androide 8.1. Tak ako vo všetkom u androidu, skúsenosti budú rozličné, pretože záleží na telefone a výrobcovi ako si android prispôsobí a na verzii android car, ktorých je možno 50. Niektoré mi nefungovali v telefone, iné zase nefungovali v Opli.
Mal som nejakú verziu, ktorá fungovala celkom dobre. Potom bolo potrebné túto verziu updatovať, nedala sa viacej spustiť. Urobil som update. Nová verzia umožňuje zrkadliť množstvo aplikácií - mapy.cz, waze, google z máp (sygic neviem, to som v živote nepoužil) a tiež množstvo iných aplikácií. Od updatu je však zásadný problém so základným systémom Opel - mrzne originálna navigácia, čo by ti asi nevadilo keďže chceš použiť sygic. Ale sú ďalšie problémy - napríklad autorádio prestane hrať a musíš na obrazovke infotainmentu spustiť ikonou autorádio. toto začne hrať, niekedy sa aplikácia zvuk zrúti a reštartuje a potom hrá. Prepneš na AA, rádio hrá povedzme 15 minút a stav sa opakuje. tiež je problém s pripojením telefonu - na staršej aplikácii AA fungoval paralelne telefon aj v Opel systéme aj v AA. s novou AA aplikáciou sa pripojí k oplu asi na 10% úspešnosť - funguje len z AA.
Opel systém je tiež postavený na androide a zrejme rôzne systémy sa proste neznášajú.

pripojenie musí byť cez USB kábel pretože zrejme opel nemá 5MHz sieť na ktorej tieto aplikácie fungujú.

Moja poznámka k navigáciám - možno ich neviem správne používať, pretože ak použijem niečo z toho tak je to len waze kvôli policajtom. Ale napríklad pokiaľ som cestoval do Tábora, waze navigovalo tam, kde boli cesty rozkopané a nevedel som trafiť do hotela. Google mal rozkopávky aktuálne a vedel navigovať po obchádzkach.

Originálna navigácia Opel je v tomto MultimediaPro na dobrej úrovni - svižná aj v porovnaní s omnoho drahšími modelmi áut.
Výhodou je - alebo to neviem nájsť v iných navigáciách v telefone - že okrem hlavného pohľadu s 3D budovami a povrchom je vpravo stĺpik, ktorý ukazuje celú trasu a na nej miesta s výstrahami. Toto neviem kde nájsť v inej navigácii. Vo waze je to na prehľadovej obrazovke trasy v telefone, ktorá sa nezobrazuje v systéme auta a ani v telefone neobsahuje popis čo sa stalo, indikuje len zdržania.
Po stlačení tlačítka DOPRAVA vidím popis všetkých zdržaní na trase, miesto kde sa nachádzajú, čo je príčinou (havária, cestári), aké je zdržanie a pod. Pritom sa zobrazí mapa kde sa zdržanie nachádza. veľmi podobné Garminu ktorý tiež ešte používam.
Dáta do dopravy sa zobrazujú buď z TMC - t.j. zadarmo a funguje to v západnej európe všade dobre, na slovensku keďže Insignia má verziu TMC 2.5 funguje toto tiež dobre. V česku nanič, TMC obsahuje správy od ČRo a tie majú len uzávierky, nie aktuálne zápchy.
Insignia má však možnosť čerpať tieto správy online po pripojení telefonu cez wifi hotspot. Vtedy svieti na obrazovke LIVE a sú tu všetky dáta online o aktuálnych uzávierkách a zápchach zobrazené. Takže ak platím za dáta, mám informácie rovnaké ako v aplikáciách v telefone

Zároveň v tomto režime je možné aktualizovať automaticky mapy - predplatenie je u mňa do roku 2030. Mapy sa aktualizujú nepravidelne, niekedy 3x mesačne, inokedy pol roka nič. Aktualizujú sa vždy len krajiny kde sa nachádzaš a okolité. t.j. napríklad neaktualizuje sa Taliansko a pri ceste na dovolenku sa takáto mapa bude aktualizovať až pri príjazde na rakúsko/talianske hranice. toto je trocha na mozog, pretože pri plánovaní cesty tak nemožno použiť nové cesty, ktoré ešte mapa neukazuje.
Opel navigácia obsahuje tiež pri výjazdoch z diaľnice obrázok odbočky so smerovými šípkami - nie tak precízne ako Garmin, ktorý má fotky ale celkom dobre.
Sygic nepoznám, neviem posúdiť, predpokladám, že je to o dve ligy vyššie ako waze.
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Android auto

Příspěvek od Sunman »

tak navigácia na ktorú sa kolega pýta je NAVI900.
Vie niekto, či sa dá na to pripojiť android auto?
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: Android auto

Příspěvek od Volfik »

Rok 2017 nemá MultimediaPro, to až 2019 a výše.

S Navi900 funguje Android Auto výborně, hodiny navigace (Samsung telefon s Android 11 a Android 12), a s Waze či Google Maps absolutní stabilita. Pro Sygic bych neviděl důvod, skoro nikdo jej nepoužívá a nemůže se tak rovnat aplikacím Google. Já jezdím s Waze, je zdarma, a naprosto perfektní.

Jinak je to určitě o kompatibilitě, třeba kolega s novým Jeepem a iPhone si stěžuje na neustálé padání. Rovněž lidi s čínskými Android telefony mají různé zkušenosti.
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Android auto

Příspěvek od Marek L »

Asi to bude vždy o nějaké vzájemné kompatibilitě android auto versus telefon. Kolega se ptal zda Sygic....
Mám Insignii z 2017 modelový rok 2018. Rádio Intellilink 4.0 s Android autem. Prekopiruju tu,co jsem již jednou někde psal.

Mám koupený kdysi dávno Sygic.
Sygic je na AA podporovaný, ale nejede nic moc, padá a pro plnohodnotnou navigaci mě nutí zakoupit jakousi verzi PRO, přestože ho mám již jednou koupený a tím u mě skončil, přestal jsem ho používat. Waze je určitě dobrá, ale moje Xiaomi Redmi 8 Note asi nestíhá načítat Online mapy nebo co a tudíž Waze v Insignii mrzne a seká se. A proto jedu přes Mapy CZ. Jsou zadarmo, mají hezky zklopenou mapu a subjektivně u mě předčily vzhledem i Google mapy. V Google mapách stále chybí orientační doporučené rychlostní limity, Mapy CZ již mají a pro ČR jsou podle mě detailnější, než celý Google. V Insignii s mým telefonem fungují perfektně.
Zkusím ten Sygic ještě ověřit... už ho rok nepoužívám.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Android auto

Příspěvek od Marek L »

Asi moc nepomůžu, tazatel má jiné rádio, ale aspoň pro info. Zdůrazňuju, že mám rádio Intellilink 4.0 a koupený základní Sygic! Stáhl jsem i mapu ČR.
Zkusil jsem ho 20 km. Nepadá!!! kdysi jsem měl android 9 a moc dobře to nejelo, teď mám android 10, jede, ale to bych teď neřešil.....
Výsledek je takový, že po připojení telefonu k autu USB kabelem, se Sygic hned objeví jako podporovaná aplikace, není pro to třeba nic víc dělat.
Jde spustit, zadat cíl a naviguje.
Nemá však vůbec žádnou zvukovou odezvu v reproduktorech auta a prakticky s ním nelze nic víc dělat, neukazuje tachometr ani doporučené rychlostní limity, pořád jen píše, že další funkce jsou dostupné ve verzi Premium+. Ale jako němá navigace funguje. Pro mě to však trochu ztrácí smysl jak jsem popsal výše.
1 TN_IMG_20220222_185701.jpg
2 TN_IMG_20220222_191152.jpg
3 TN_IMG_20220222_191212.jpg
Naposledy upravil(a) Marek L dne 22 úno 2022, 19:50, celkem upraveno 1 x.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Android auto

Příspěvek od Marek L »

4 IMG_20220222_151948.jpg
5 sygic.jpg
Tyto hlášky jsou z mobilu z aplikace.
Fotky jsou horší, měl jsem ztížené podmínky a krátky kabel :)
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
kejlycz
Příspěvky: 11
Registrován: 01 úno 2021, 19:41

Re: Android auto

Příspěvek od kejlycz »

A mas opravdu modelovy rok 2017, nebo jen uvedeni do provozu v roce 2017 a starsi model? Protoze jak to znam z Astry, tak do roku MY2016 zadne radio Android Auto nepodporovalo, podpora je az od MY2017, koukal jsem ted rychle i na manual infotanmentu k Insignii a tam je to stejne, do MY2016 umely radia jen CarPlay, od MY2017 i Android Auto. Resit se to da asi aktualizaci, jako u Astry, ale muze to udelat jen autorizovany servis, aktualizuje se nekolik jednotek, trva to cele nekolik hodin a je to placene.
Pokud mas uz radio s podporou Android Auto, tak Sygic funguje dobre (mam Sygic, Seznam mapy, Google mapy), plnohodnotne funguje jen se Sygic Premium+, nebo se da koupit i samostatna licence na pro Sygic Android Auto, ale uz nevim, kolik jsem za ni platil, asi mirne pod tisicovku a vsechny funkce, co @Marek L postrada, mam aktivni.
Koda
Příspěvky: 3
Registrován: 27 zář 2023, 10:44

Re: Android auto

Příspěvek od Koda »

Sunman píše: 05 úno 2022, 10:43 no tu bude odpoveď veľmi nejednoznačná a závislá
- na tom aký infotainment systém si tam prvý majiteľ kúpil.
- na telefone a verzii AA resp. AC ktoré chceš použiť
- či odpovedá niekto kto je "mobilnotelefonovýaplikačný typ" alebo ja kto používa telefon na to, na čo ho pán Bell vymyslel. budem sa snažiť byť nestranný
- na čo kto používa navigáciu - či len na to, aby vedel kde je hliadka, alebo cestuje napríklad často po českej D1 a pri zablokovanej diaľnici potrebuje nájsť cestičku po okreskách a dedinských cestách aby sa vyhol zápche na niekoľko hodín
Mimochodem, můžete navštivte webové stránky a vydělat nějaké peníze hraním online her.

Mám infotainment Multimedia NaviPro.
Z mojich skúseností funguje dobre apple car - úplne bez problémov, bez zasekávania a hlavne bez ovplyvnenia základného infotainmentu auta - skúšané na iphone 7 a 8, neviem už verziu ios snáď 11 alebo 12 - už to bolo dávno. iphone je v šuplíku a používam len kedy tedy na spustenie domáceho vysávača xiaomi - no cez apku samozrejme preotže to inak nejde.

Android car mám možnosť odskúšať na Androide 8.1. Tak ako vo všetkom u androidu, skúsenosti budú rozličné, pretože záleží na telefone a výrobcovi ako si android prispôsobí a na verzii android car, ktorých je možno 50. Niektoré mi nefungovali v telefone, iné zase nefungovali v Opli.
Mal som nejakú verziu, ktorá fungovala celkom dobre. Potom bolo potrebné túto verziu updatovať, nedala sa viacej spustiť. Urobil som update. Nová verzia umožňuje zrkadliť množstvo aplikácií - mapy.cz, waze, google z máp (sygic neviem, to som v živote nepoužil) a tiež množstvo iných aplikácií. Od updatu je však zásadný problém so základným systémom Opel - mrzne originálna navigácia, čo by ti asi nevadilo keďže chceš použiť sygic. Ale sú ďalšie problémy - napríklad autorádio prestane hrať a musíš na obrazovke infotainmentu spustiť ikonou autorádio. toto začne hrať, niekedy sa aplikácia zvuk zrúti a reštartuje a potom hrá. Prepneš na AA, rádio hrá povedzme 15 minút a stav sa opakuje. tiež je problém s pripojením telefonu - na staršej aplikácii AA fungoval paralelne telefon aj v Opel systéme aj v AA. s novou AA aplikáciou sa pripojí k oplu asi na 10% úspešnosť - funguje len z AA.
Opel systém je tiež postavený na androide a zrejme rôzne systémy sa proste neznášajú.

pripojenie musí byť cez USB kábel pretože zrejme opel nemá 5MHz sieť na ktorej tieto aplikácie fungujú.

Moja poznámka k navigáciám - možno ich neviem správne používať, pretože ak použijem niečo z toho tak je to len waze kvôli policajtom. Ale napríklad pokiaľ som cestoval do Tábora, waze navigovalo tam, kde boli cesty rozkopané a nevedel som trafiť do hotela. Google mal rozkopávky aktuálne a vedel navigovať po obchádzkach.

Originálna navigácia Opel je v tomto MultimediaPro na dobrej úrovni - svižná aj v porovnaní s omnoho drahšími modelmi áut.
Výhodou je - alebo to neviem nájsť v iných navigáciách v telefone - že okrem hlavného pohľadu s 3D budovami a povrchom je vpravo stĺpik, ktorý ukazuje celú trasu a na nej miesta s výstrahami. Toto neviem kde nájsť v inej navigácii. Vo waze je to na prehľadovej obrazovke trasy v telefone, ktorá sa nezobrazuje v systéme auta a ani v telefone neobsahuje popis čo sa stalo, indikuje len zdržania.
Po stlačení tlačítka DOPRAVA vidím popis všetkých zdržaní na trase, miesto kde sa nachádzajú, čo je príčinou (havária, cestári), aké je zdržanie a pod. Pritom sa zobrazí mapa kde sa zdržanie nachádza. veľmi podobné Garminu ktorý tiež ešte používam.
Dáta do dopravy sa zobrazujú buď z TMC - t.j. zadarmo a funguje to v západnej európe všade dobre, na slovensku keďže Insignia má verziu TMC 2.5 funguje toto tiež dobre. V česku nanič, TMC obsahuje správy od ČRo a tie majú len uzávierky, nie aktuálne zápchy.
Insignia má však možnosť čerpať tieto správy online po pripojení telefonu cez wifi hotspot. Vtedy svieti na obrazovke LIVE a sú tu všetky dáta online o aktuálnych uzávierkách a zápchach zobrazené. Takže ak platím za dáta, mám informácie rovnaké ako v aplikáciách v telefone

Zároveň v tomto režime je možné aktualizovať automaticky mapy - predplatenie je u mňa do roku 2030. Mapy sa aktualizujú nepravidelne, niekedy 3x mesačne, inokedy pol roka nič. Aktualizujú sa vždy len krajiny kde sa nachádzaš a okolité. t.j. napríklad neaktualizuje sa Taliansko a pri ceste na dovolenku sa takáto mapa bude aktualizovať až pri príjazde na rakúsko/talianske hranice. toto je trocha na mozog, pretože pri plánovaní cesty tak nemožno použiť nové cesty, ktoré ešte mapa neukazuje.
Opel navigácia obsahuje tiež pri výjazdoch z diaľnice obrázok odbočky so smerovými šípkami - nie tak precízne ako Garmin, ktorý má fotky ale celkom dobre.
Sygic nepoznám, neviem posúdiť, predpokladám, že je to o dve ligy vyššie ako waze.
Opel Insignia 2017 podporuje připojení k systému Android Auto. To umožňuje používat navigační aplikace, jako je Sygic, na obrazovce vozu. Je však důležité poznamenat, že kompatibilita a funkčnost se může lišit v závislosti na použitém informačním a zábavním systému, telefonu a verzi Android Auto nebo Android Car.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Autorádia + navigace + elektronika“