Tlačítko sport

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sallva
Příspěvky: 5
Registrován: 06 črc 2020, 08:38

Tlačítko sport

Příspěvek od Sallva »

Ahoj všem jsem čerství majitel opel signum rv2005 a mám elektrické tlumiče a ve vozidle tlačítko sport když ho stisknu nic se neděje ani se ne rozsvítí otazke je proč? Diagnostika delphy žádnou chybu nahlásí a na budikach také bez chyby nesvítí žádná kontrolka tudíž nevim zda tlačítko sport je funkční děkuji moc
Popřípadě jak to vše zprovoznit
Reklama
 

StanC
Příspěvky: 246
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Tlačítko sport

Příspěvek od StanC »

Sallva píše: 06 črc 2020, 11:41 Ahoj všem jsem čerství majitel opel signum rv2005 a mám elektrické tlumiče a ve vozidle tlačítko sport když ho stisknu nic se neděje ani se ne rozsvítí otazke je proč? Diagnostika delphy žádnou chybu nahlásí a na budikach také bez chyby nesvítí žádná kontrolka tudíž nevim zda tlačítko sport je funkční děkuji moc. Popřípadě jak to vše zprovoznit
Můžeš zkontrolovat (proměřit) funkci spínače semi-aktivního tlumícího systému a přívody od řídící jednotky karoserie ke spínači.
Tato řídící jednotka karoserie je napájena přes pojistky umístněné u nohou řidiče F17, F19 a F112 ta hlídá relé omezení přetížení.
Pokud to bude v pořádku, tak pravděpodobná závada přímo v řídící jednotce karoserie která je umístněna v místech u nohou řidiče.
Vyndej spínač tlumícího systému a zkontroluj (prozvoň) funkčnost - průchodnost napětí sepnutého spínače mezi Pin 6 a Pin 5 (ukostření),
Pin 1 a Pin 2 jsou světelné diody ve spínači a přívody jsou přivedené od ŘJ (řídící jednotky karoserie) .
Pokud bude spínač v pořádku, tak proměřit přívodní vodiče z řídící jednotky karoserie ke spínači tlumícího systému.
Svorkovnice od ŘJ XC31/Pin70 - Modro-žlutý vodič vede na Pin 6 spínače (kontakty spínače).
Svorkovnice od ŘJ XC31/Pin71 - Modro-bílý vodič vede na Pin 1 spínače (světelná dioda spínače).
Svorkovnice od ŘJ XC31/Pin17 - šedo-žlutý vodič vede na Pin 2 spínače (světelná dioda spínače).
Hnědý vodič od spínače tlumícího systému Pin 5 je ukostření - mínus pól, tak proměř i ukostření.
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Jak na to“