Plumova Astra

Zde představujeme svoje Astry K a dáváme k dispozici svoje poznatky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Plumova Astra

Příspěvek od fixxxer »

Vďaka za reakciu:)
Ja osobne som totiž nebol auto preberať a tak som to zistil až foma.
Preverím, pripomeniem sa:)
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
CrazyPlum
Příspěvky: 59
Registrován: 24 kvě 2017, 23:21

Re: Plumova Astra

Příspěvek od CrazyPlum »

Dostal si od predajcu lekárničku a trojuholník?
Dostal ako darcek. Bolo to tak uvedene aj na fakture. Ale myslim, ze toto je dost individualne. Kupoval som vo Finald-CD Banská Bystrica.
Opel Astra K ST, 1.4 benzin, 92kW, vyrobene 07/2017, vybava Innovation + Zimna sada 1 + Odhlucnovacia sada
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Plumova Astra

Příspěvek od norinco »

Ahoj, moje poslední tři auta byly od Opla (stejný prodejce) a tam jsem vždy výbavičku (lékárna, vesta, žárovky, pojistky, trojúhelník) dostal zdarma, tak jsem to bral za úplně normální věc. Pak jsme před vánoci kupovali Yetinu a přijedu domů a v autě nic nebylo. Tak jedu hned zpátky, že mi jaksi zapomněli dát tyhle věci do auta.... Koukali na mě jak na blázna, kde žiju, že si to musím koupit.... Předražená škodovka a ještě tam nic nedají.... každopádně to mohli aspoň říct, že v autě nic není. Nevím, jak bych to vysvětloval policajtům.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
mahlpo
Příspěvky: 46
Registrován: 18 úno 2013, 18:34

Re: Plumova Astra

Příspěvek od mahlpo »

Alias Škoda Simply Clever :-)
Všechno co tam chceš mít si musíš připlatit. Já když se rozhodoval mezi vozy, tak jsem Octavii vyloučil - vyšla minimálně o 100 t dráž. Pak jsem se rozhodoval mezi Focusem, ten by vyšel se stejnou akční výbavou o 13 t levnějí (má vyhřívané čelní sklo), ale zase dle zkušeností s reálnou spotřebou a ten středový panel co překáží a i to, že to je Ford mě odlákal - Máme 2 vozy a řekl jsem si, že už Forda ne. Tak jsem šel do Astry K ST. Zatím čekám :-)
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Plumova Astra

Příspěvek od fixxxer »

mahlpo píše:Alias Škoda Simply Clever :-)
Všechno co tam chceš mít si musíš připlatit. Já když se rozhodoval mezi vozy, tak jsem Octavii vyloučil - vyšla minimálně o 100 t dráž. Pak jsem se rozhodoval mezi Focusem, ten by vyšel se stejnou akční výbavou o 13 t levnějí (má vyhřívané čelní sklo), ale zase dle zkušeností s reálnou spotřebou a ten středový panel co překáží a i to, že to je Ford mě odlákal - Máme 2 vozy a řekl jsem si, že už Forda ne. Tak jsem šel do Astry K ST. Zatím čekám :-)
No pekne, pekne s tou Škodovkou....
Ja verím, že s ST-čkom budeš spokojný.
Ja nemôžem zatiaľ povedať krivého slova a dokonca sa k slovu dostal už aj protikolízny systém. To teda boli brzdy! Auto zareagoval9 na vzniknutú situáciu skôr ako ja, asi o 1/2 sekundy a bol to zaujímavý pocit:)
A je v nej naozaj parádne ticho! Aj s dieselovým motorom.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: Plumova Astra

Příspěvek od majusenko »

Fuuuha. Protikolízny hovoríš? A zvládol by si to? Zaujímavé teda. Ja sa trochu obávam toho systému z dôvodu, že som čítal tu aj niekde na nete (už neviem kde), že to občas vyhodnotí hlavne v zákrute protiidúce vozidlo, ako potenciálnu kolíziu a začne brzdiť. A to môže spôsobiť aj vážnu dopravnú nehodu, hlavne pri inteligentoch, pre ktorých je bezpečný rozostup nadávka... Tak potom keď tak napíš ďalšie postrehy.

Ja si idem pre svoje zajtra.
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Plumova Astra

Příspěvek od sova »

spíš to reaguje na auta zaparkovaná podél cesty v mém směru jízdy v lehoučké zatáčce, ale jen bliká a pípá, ale že by brzdil to ne
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: Plumova Astra

Příspěvek od pelito »

skoda ze to nereaguje aj na zver :D minule mi na dialnici vybehol v 130km/h asi 60kg pes nastastie som to ustal ale bola to "zabava"
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Plumova Astra

Příspěvek od fixxxer »

Ahojte.

K tomu aktívnemu brzdeniu...
Išlo sa po bratislavskom obchvate od mosta Lafranconi smerom na Prístavný most. Bratislavčania to tu veľmi dobre poznajú. Večne hustá doprava a vždy vznikne nejaká nepochopiteľná situácia.
Tak to bolo aj v tomto prípade. Zapnutý adaptívny tempomat, držanie odstupu od vozidla na strednú vzdialenosť a zapnutý aj asistemt jazdných pruhov, či ako je to pomenované.
Nuž a pred nami (2-3 autá vpredu) sa niečo udialo a všetci začali brzdiť. Chcel som aj ja, ale auto bolo prosto rýchlejšie. Najprv blikanie červených diód na sklo+pípanie samozrejme a v zlomku sekundy plné brzdy. O ďalší zlomok sekundy už som mal nohu na pedáli, ktorý bol už tvrdý ako skala a ABS tiež pracovalo. Bolo to spomalenie z 90km/h na nejakých 40-45 km/h. Paráda! Úplne správne vyhodnotené a aspoň to človeka prebralo :)

Zatiaľ sa ešte nestalo, že by auto brzdilo kedy nemá. Všetko zatiaľ funguje na jednotku a neľutujem tie peniaze za tú výbavu ani trochu.
Ale zatiaľ sa s autom jazdí (ale že fest denne a už tam je nejakých 1200km) hlavne po meste a v okolí mesta. A všetko je v poho.
Ani len regenerácia filtra pevných častíc sa ani raz neozvala a za poslednú nádrž s týmto automatom a 80% podielom jazdy iba v meste tam dnes svieti 6,3L/100km. Je mi jedno, že reál je asi viac, ale na nové auto je to pre mňa fajn a takýto výsledok som aj čakal.

Ale škoda, že tých chodcov a zvieratá radar a kamera nevedia detekovať. To by bolo úplne najlepšie.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Auta členů a RECENZE“