vadne podsvietenie palubovky u insignie

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ja.Jaro
Příspěvky: 1
Registrován: 16 zář 2017, 17:37

vadne podsvietenie palubovky u insignie

Příspěvek od ja.Jaro »

Zdravim, prosim o radu. Mam problem z podsvietenim pristrojovky na insignii st rv.2011. postupne mi zhasinaju ziarovky v palubovke. niekedy mi nesvieti jedna ziarovka, niekedy cely tachometer a cast ostatnych budikov. robi to len na bielom podsvieteni, cervene je v pohode. vsimol som si ze cim je v aute chladnejsie,tym viac ziaroviek svieti. v lete je to uplne zle.v zime niekedy svieti cela pristrojovka. ked som sa s tym zastavil v opli, tak mi mudry ujo povedal z touto poruchou sa este nestretol a su mi schopny vymenit celu pristrojovku za nejaku sialenu cenu. budem vdacny za kazdu radu

Jaro
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: vadne podsvietenie palubovky u insignie

Příspěvek od Sunman »

Ahoj, je to určite nepríjemná závada. Zrejme studené spoje na okruhu s bielymi ledkami - ale to sa len domnievam, nikdy som palubku Insignie nemal rozobranú na rozdiel od VeCe kde som to mal niekoľkokrát vonku kvôli rôznym doplneniam výbavy. So zhasnutím som sa nestretol u Insignie, asi mám viacej šťastia.
Myslím, že máš štyri možnosti:
1/ servis Opel - nový prístroj
2/ rozobrať to sám, ak vieš ako na to a skúsiť zmerať či sú osvetľovacie prvky správne napájané. Otázkou je ako sú tam upevnené a čo tam je, či sa dá ledka vymeniť alebo opraviť studený spoj
3/ dať to nejakému miestnemu "vrtákovi" a modliť sa, že nezničí niečo iné
4/ zohnať palubku zo šrotoviska a namontovať

Mám poznámku k šialenej cene a múdremu ujovi bez toho, že by som sa chcel zastávať kvality práce servisov:
čo iné ti mohol asi povedať. On musí určiť cenu za opravu vopred, inak je tvoja objednávka neplatná a ide to na jeho triko. Takže mal dve možnosti:
A/ dať ti cenu za výmenu prístrojovky, to vedel že bude 100% fungovať a nebudeš nič reklamovať. To zrejme urobil, cena ako hovoríš šialená, mohol by si trebárs povedať koľko, aby sme si urobili obraz. Na MY11 máš podľa mňa nárok na zľavu 30%
B/ dať ti cenu za "zistenie poruchy" to by bolo predpokladám povedzme 5 hod x 40 EUR = 200EUR. Neviem či by si bol ochotný zaplatiť 200EUR aby ti na konci povedal, že je to na výmenu palubky aj tak, pretože jednotlivé ledky ti nikto nebude montovať, opravu bez záruky totiž zrejme Občiansky zákonník nepozná aj keby si mu to tam podpísal.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Interiér a exteriér“