Zádní náprava - "áčka"

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukasek
Příspěvky: 69
Registrován: 03 srp 2010, 18:25
Bydliště: Kladno

Zádní náprava - "áčka"

Příspěvek od Lukasek »

Ahoj všem, mám takový problém, když se podívám zezadu na moji Vectru tak má na zadní nápravě docela slušně kola do "A". Řešil jste již toto někdo? Hlavně kluci s GTS? (V okolí je ještě jedna GTS a ta má výrazná áčka také)

Myslím že by to mohlo být unavenými pružinami, když koukám jak je orvaný nárazník(a na něj navazující plastové obložení) u hrany kufru, tak bych hádal že si z toho auta majitelé přede mnou dělali asi pěkný stěhovák :mrgreen: Jestli máte jiný nápad prosím napište. Každopádně když už člověk nakoukne na pružiny tak mne zarazila jedna věc, a to že pružiny z GTS jsou záměnné i na sedan. Přitom se všude možně píše že GTS je o 20mm snížena a přitvrzena, ale všechny díly na zadní i přední nápravě (tlumiče, pružiny, ramena, atd) jsou záměnné, jak to tedy je? V čem tedy spočívá u GTS snížení podvozku? :roll:

Myslel jsem si, že se tento problém odhalí na geometrii a půjde ještě dohnat novým nastavením. Bohužel když jsem koukal na auto po, tak áčka nebyla, po pár zhoupnutích už ale zase ano. :(
GTS
Reklama
 

Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zádní náprava - "áčka"

Příspěvek od m.artty »

Nevím jak u Vectry, ale u Omegy B (po face) jsou vzadu Áčka normálně. Dávali jsme jak nové tlumiče, tak pružiny a kola jsou pořád do A. Takže je možné, že to tak má být....

Kde si vyčetl tu záměnu pružin? Občas na eshopech s dílama jsou špatně napsané záměny...
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Uživatelský avatar
Lukasek
Příspěvky: 69
Registrován: 03 srp 2010, 18:25
Bydliště: Kladno

Re: Zádní náprava - "áčka"

Příspěvek od Lukasek »

martty: projel jsem e-cat.cz , automatejicek.cz, automedik.cz všude jsou pružiny použitelné na klasiku i na GTS
GTS
Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: Zádní náprava - "áčka"

Příspěvek od peter.eu »

Mam stejnou VeCe jako ty a kdyz se na ni podivam zezadu tak mi to neprijde....
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
Uživatelský avatar
Lukasek
Příspěvky: 69
Registrován: 03 srp 2010, 18:25
Bydliště: Kladno

Re: Zádní náprava - "áčka"

Příspěvek od Lukasek »

tak jsem dál pátral, na autokelly již záměna není, poté jsem nahlédl ještě do katalogu monroe, kde jsou pro GTS a sedan jak přední tak zadní pružiny odlišné. Takže jaké pružiny je již vyřešeno ;) Opravdu jsou v těch ostatních e-shopech špátné informace. ;)

Jen jestli je to opravdu pružinami... :roll:

peter.eu: no právě, kromě mě a té z okolí jsem na GTS áčka neviděl. dokonce mi někdo tvrdil že to může být i 18" disky, ale na té zmíněné jsou 16", a je na tom úplně stejně.
GTS
Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: Zádní náprava - "áčka"

Příspěvek od peter.eu »

ja mam na tom origo 17",muzu zitra hodit foto zezadu
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Zádní náprava - "áčka"

Příspěvek od Xandrr »

Ahoj, nechci zakládat další otázku snad někdo fundovaný odpoví. Vyměnil jsem zadní pružiny včetně tlumičů a levé zadní kolo je více do áčka než pravé, na geometrii mi řekli že to více nejde srovnat.
Pružiny včetně tlumičů jsem kupoval KYB pružiny byly stejně dlouhé když byly venku ale co mě překvapilo je, že byly o něco měkčí a jiný tvar než origo. čekají mě nové gumy a mám strach aby se nesjížděly vnitřky. Co s tím? díky.
Lukáš
Vectra GTS Z18XE
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Podvozek a řízení“