koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 168
Registrován: 12 úno 2010, 19:02
Bydliště: Brno

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od Argo22 »

z pohledu automechanika FORD NE
misto srdce motor, v gatích sřoubovák a v hlavě jenom ventily.....
Reklama
 

Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od Marky »

Jezdim jako spolujezdec FF2 neni to vubec spatne auto, i kdyz nejake muchy to ma, ale to pri normalnim jezdeni se da rict temer o kteremkoliv aute v dane tride. Osobne bych se bal koroze, MK1 hnily a MK2 na tom nejsou o moc lepe. Mel jsem mazdicku a to byla katastrova, takze na tuto drobnou banalitu jsem uz vysazeny 8-) .
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od Sunman »

od r.2003 do 2009 som odjazdil 2ks VeCe sedan každá 150t a 1ks VeCe Caravan. Tá ma dnes 240t km. bohužiaľ k motoru moc nepoviem, pretože moje boli 2.2DTI a 1.9DTH.
ad ESP. Štandard to bol v prvých kusoch od r.2003, mal som ho v prvej VeCe. Potom 2005÷2006 bez ESP v štandarde (príplatok asi 20tácov) a po 2007 zase štandard. Za ESP by som úplne neplakal = na skúšobnej dráhe s posuvnou plošinou síce funguje výborne ale v praxi na zašneženej ceste ma asi 3÷4x zaskočilo zásahom tak, že som reakciu auta očakával niekde úplne inde.
Okrem toho, keď nemá vypínač TC, tak sú s tým v zime len problémy - toto doporučujem v každom prípade dorobiť.

ad predná náprava. Na prvej VeCe bol úžasný hluk z nápravy - ale bola to séria so zle uloženými pružinami, ktoré rachotili kovovo o "misky". Inak na nápravách za tých pol melona kilometrov s vectrami žiaden problém. Najskôr sa vybije ložisko, na ktorom je upevnený predný tlmič. Ale oprava sa dá urobiť za rozumnú cenu.

ad veľkosť auta - sedan a kombík je 1000 a 1. Sedan je v zadu pomerne skromné auto. Vhodné pre 2 osoby a 2 deti do 13 rokov. Kufor má problém s malým otvorom. Pamätám keď som chcel odviezť 20" monitor - nevošiel sa ani zadnými dverami ani cez víko do kufra.
Caravan je/bolo najväčšie auto na trhu po Omege. posteľ 2,2 metra v kufri v pohode odvezieš. Na zadných sedačkách úplná pohoda.

ad elektrika - po 150t končí alternátor. ale myslím, že to ide výmenou uhlíkov resp. usmerňovačov ak máš čas, resp.niekoho, kto sa v tom vie pohrabať.

na tvojom mieste by som si zistil, aký servis je po 150t (na DTH sú to napr. rozvody za dosť peňazí), pretože ten servis ťa čaká pri najazdení 135 pomerne rýchlo.

Medzi Insigniou a Vectrou C zase až taký zásadný rozdiel nie je. Napr. hluk je vo vece podstatne menší. Výbava obdobná, jazdné vlastnosti insignie lepšie hlavne vďaka veľkým kolesám a FlexRide - ale to tiež už bolo na VeCe ako IDS.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme VECTRU C + SIGNUM“