Diagnostika Movano

Moderátor: Moderátoři

Jindrasek
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 20:38

Diagnostika Movano

Příspěvek od Jindrasek »

Ahoj, potřeboval bych radu, jak zjistit chyby z řídící jednotky na Movanu 2005. Koupil jsem si diagnostiku skoro za 3 tisíce v domění že to bude šlapat, měla byt na diesly od roku 2004. Když postupuji podle návodu, tak pouze zjistí protokol CAN a poté vypíše, že nenalezla žádnou chybu, ale palubka svítí jak vánoční stromeček... Diagnostika pak zjistí jen VIN auta, data z čidel za běhu motoru pak jen vypíše N/A, tj nezjištěno. Jde nějak zjistit chyby i bez diagnostiky, případně jakou diagnostiku by ste pro toto auto doporučili, může být i pro připojení přes PC, důležitá je však nízka cena jako vždy, díky za rady :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 879
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Diagnostika Movano

Příspěvek od milosh »

Sezen si OPCOM, je tady o nem psano dost 8-)
Jindrasek
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 20:38

Re: Diagnostika Movano

Příspěvek od Jindrasek »

Máš na mysli tohle? http://autobazar.hyperinzerce.cz/servis ... 0-nabidka/

Jde mi o to, aby to šlapalo na tom movanu 2005-2010, už jsou doma dvě a jedno dělá problémy... taky bylo za levný peníz. Asi mi nikdo nezaručí, že mi ta diagnostika pošlape co? Nelépe kdyby s tím měl někdo zkušenosti.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 879
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Diagnostika Movano

Příspěvek od milosh »

Zkus clena RomanK nebo Denny 8-)
Jindrasek
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 20:38

Re: Diagnostika Movano

Příspěvek od Jindrasek »

Zdravím, tak sem pokročil asi takhle. Auto se podělalo uplně, tak šlo k automechanikovi. Ten tam vyměnil nějaky ozubeny kolečka na čerpadle a rozvody, ovšem auto nejde natočit, tak jsem koupil diagnostiku, protože nemá cenu dávat oplu 800 za to abych je dovezl a řekli mi dvě chyby a zdar. Zkoušel jsem vyhodit chyby a vypsalo 4, z toho 2 jsem si tam zanesl asi sám, jak jsme zkoušeli odpojovat nějaky čidla. Jenže jsme ty čidla přpojili a dal jsem opcomu clear fault codes a ty chyby tam okamžitě naskočili znova. Tak se ptám jak se mažou chyby? Protože jedna chyba byla chyba vačky a ta měla opravdu na dvou místěch zlomenej drát, už je to opraveny, ale chyba furt naskakuje, tak chci ty chyby smazat a aby mi to ukázalo jen to, co je opravdu v háji.
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Diagnostika Movano

Příspěvek od denny »

Jestliže ti nejdou smazat chybové kody,tak jsi dosud neodstranil závadu a chyby jsou statické.Clear jsi mačkal Ok,ale dokud neodstraníš závadu,tak naskočí znovu.
Chce to nějaké měření osciloscopem-signál nebude Ok.Nebo nesedí v časové ose s klikovkou..........atd atd atd......
Jindrasek
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 20:38

Re: Diagnostika Movano

Příspěvek od Jindrasek »

No jo, ale měl jsem tam borce z oplu a řekli 2 chyby, pak zkoušel mechoš odpojovat ty čidla a napáchli jsme to na opcom a už tam byli 4 chyby, 2 ty původní + 2 ty čidla co odpojoval, už jsou zase připojený, ale když dám clear, tak zase naskočí znovu
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Diagnostika Movano

Příspěvek od denny »

No jasan,ty ty chyby vymázneš a ony se hned načtou znovu,takže jsou statické a je potřeba je odstranit.Oprava zlomených vodičů ještě nezaručuje odstranění závady-dostává jednotka od toho čidla impuls?Máš proměřené vodiče až do jednotky?Je impuls správného průběhu?Napiš sem i čísla těch chybových kodů a popis z Opcomu.
Jindrasek
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 20:38

Re: Diagnostika Movano

Příspěvek od Jindrasek »

Zdravím, takže jsem pokročil asi takhle. Přišel jsem na to, že když je chyba v present, tak je přítomná, a not present nepřítomná. Všechy chyby sou not present ale smazat nejdou.. Každopádně dali jsme druhy čerpadlo, protože to původní dávalo už menší tlak a nic. Pak jsem řek mechanikovi aby zkouknul rozvody, otočil kliku o 180° a auto chytlo na brnk. Startovalo krásně nekolikrát. Po hodině jsme ho zkoušeli natočit znovu a nejde... Ani neškytne... Diagnostika nehlasí nic nového. Jinak výpis posílam, ale jak říkam, ty dvě chyby jsme tam zanesli sami a senzor vačky jsme zkoušeli v jinym autě a normálně šel. Navíc při startováni se vačka/klika synchronizuji. A stou chybou 1635 druhy movano jezdí v presentu a bezproblému, v oplu jsem se na to už ptal a neví čím to je, ale auto prej žhaví.

OP-COM 090820b - PC based diagnostic tool

Please add your workshop
name in the settings window

OP-COM - KW2000 Communication Window> 2004|Movano|Engine|G9U 754 (2.5l)

Keyword #1: D0
Keyword #2: 8F

Normal timing parameter set.


Identifier: 8200359852
Data version number: 19
Manufacturer code: 37
Software version: B000
Platform identifier: 7008
VDIAG Number: 19
Electronic variant number: 8200311550
Program number: 00CB
VIN:VN1F9CVL531211420


Total number of fault codes: 4

P0341 -
Not present

P1635 -
Not present

P0190 -
Not present

P0115 -
Not present
hanysek75
Příspěvky: 26
Registrován: 29 črc 2010, 23:46
Bydliště: havířov

Re: Diagnostika Movano

Příspěvek od hanysek75 »

taky mi nešly mazat chyby,vyřešila to změna softu.teď ok :mrgreen:
zafira y20dth 2001 davidův pp,tempomat
agila 1,2 2004
opcom v1.39 en
Odpovědět

Zpět na „Movano“