Nestartuje, nejede podávací palivové čerpadlo

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Marky
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 08. říj 2009 18:16:49

Nestartuje, nejede podávací palivové čerpadlo

Příspěvek od Marky » čtv 15. srp 2019 10:33:59

Měl bych prosbu, neví tady někdo o šikovném elektrikáři, který rozumí elektrice Opelu, pokud možno někde na Vysočině, případně Jižní Moravě?

Mám problém se starty, tedy měl jsem, teď už nenastartuji vůbec. Začalo to tím, že tu a tam nešlo nastartovat, startér točil, ale nenaskočilo. Pomohlo další otočení klíčkem, občas asi 2x chcípnul dokonce motor za jízdy, ale sám hned naskočil. Dal jsem novou baterku, už tam byla letitá, problémy nezmizeli. Jednoho dne už nešlo nastartovat vůbec, všimli jsem si, že nevrčí palivové čerpadlo v nádrží, po poklepání se chytlo a naskočilo motor. Stupňovalo se to a vždy pomohlo poklepání na nádrž nebo přímo na čerpadlo. Koupil jsem tedy nové a můj kamarád automechanikem provedl výměnu, malou chvilku to bylo dobré, ale pak se to vrátilo, jenže již klepání na čerpadlo nepomohlo. Provedla se kontrola relátek a to jak v motoru, tak v zadním podběhu. Při proklemování podávacího čerpadla v nádrži napřímo, čerpadlo vrčí, ale stejně nedojde k nastartování, motor jen točí. Přes OPCOM se v pohodě spojím s ECM, je tam a teď nevím z hlavy, chyba tlaku na railu, což je logické, když netlačí podávací čerpadlo. Mám obavu, že tam budu mít někde přerušený drát, který bude bránit nějakému elektoventilu, aby se nafta dostala tam kam má. Normální autoelekrikář na nic nepřišel, proto bych potřeboval někoho, kdo má zkušenosti, jak se chová elektronika o opelů. Díky za rady a pomoc.
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS

Reklama
 

Marky
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 08. říj 2009 18:16:49

Re: Nestartuje, nejede podávací palivové čerpadlo

Příspěvek od Marky » stř 18. zář 2019 13:09:38

Takže vyřešeno, už tedy nějakou chvíli vyřešeno, ale čekal jsem jestli se to náhodou nevrátí. Problém byl v kontaktu v konektoru na snímači tlaku paliva na railu (pravá strana railu při pohledu zepředu). Po úpravě přihnutí kontaktů je naštěstí problém pryč, nakonec jsem si to našel a opravil sám, ale nejsem jediný, kdo měl s tímto problém, tak snad to příště někomu pomůže. Vectru jsem již posunul dál, tak se s oplíkem loučím.
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS

Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Autorádia + navigace + elektronika“