Troubení při otevření dveří?

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
filjak
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2019, 13:48

Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od filjak »

Ahoj všem,
rozhodl jsem se pro upgrade z mé Astry J a momentálně vybírám mírně ojetý "Káčko". Již jsem si pravděpodobně vybral, ale ještě bych potřeboval vyjasnit jednu věc. Když jsem auto zkoušel, tak při vystupování (asi když se otevřely dveře) auto velice krátce zatroubilo (tušim 3x nebo 2x). Majitel tvrdil, že je to tak v pořádku. Je to řada Innovation, tzn. má to bezklíčkové zamykání. Je to troubení opravdu v pořádku? Pokud ano, co to vůbec znamená? Alarm nebo něco jiného? Díky moc předem za odpověď
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) ST Innovation
Reklama
 

Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od nulda »

Zatroubí když je nastartováno, otevřeš a zavřeš dveře u řidiče. Nevím co to je za funkci.
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
Miro.sk
Příspěvky: 7
Registrován: 25 říj 2018, 15:07

Re: Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od Miro.sk »

Ano je to v poriadku, trubi to preto ze sa otvorili dvere a auto bolo bud nastartovane alebo kluce od auta boli v aute a auto dalo najavo ze sa kluce zabudli v aute alebo sa odchadza od nastartovaneho auta s klucami vo vrecku. Funkcia sa da vypnut. pripadne si to vyskusaj na tom K-cku ;)
Opel Astra K 1.6 CDTI 100KW automat
ex Opel Astra J 2.0 CDTI 121KW manual
Uživatelský avatar
filjak
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2019, 13:48

Re: Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od filjak »

Miro.sk píše:Ano je to v poriadku, trubi to preto ze sa otvorili dvere a auto bolo bud nastartovane alebo kluce od auta boli v aute a auto dalo najavo ze sa kluce zabudli v aute alebo sa odchadza od nastartovaneho auta s klucami vo vrecku. Funkcia sa da vypnut. pripadne si to vyskusaj na tom K-cku ;)
Myslim, že tak nějak to bylo. Klíč byl tušim položenej na středovým panelu a otevřeli jsme dveře. Tak to asi bude v poradku. Tak už mám asi vybráno a za chvíli to budu moct všechno pořádně vyzkoušet:) Přeci jen to umí trochu víc věcí, než moje současná Astra. Díky moc za info!
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) ST Innovation
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od morgoth »

Přesně tohle jsem už kdysi řešil i na UK fóru, ale nepřišel jsem na to co to způsobuje, ani v servisu nevěděli. Prostě to občas 3x rychle zatroubí, někdy když vypnu motor (aniž bych otevřel dveře), někdy když odcházím od zamknutého auta, někdy když otevřu dveře... V nastavení jsem všechny možné upozornění na klíče v autě vypnul a stejně to občas udělá.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
filjak
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2019, 13:48

Re: Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od filjak »

morgoth píše:Přesně tohle jsem už kdysi řešil i na UK fóru, ale nepřišel jsem na to co to způsobuje, ani v servisu nevěděli. Prostě to občas 3x rychle zatroubí, někdy když vypnu motor (aniž bych otevřel dveře), někdy když odcházím od zamknutého auta, někdy když otevřu dveře... V nastavení jsem všechny možné upozornění na klíče v autě vypnul a stejně to občas udělá.
No právě že ten majitel taky nevěděl, proč to dělá. Což mě trochu zarazilo. Myslel jsem, že to má co do činění s alarmem, ale asi ne.
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) ST Innovation
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od Joska »

Když je motor nastartovaný a vystoupíš s klíčkama...tak upozorňuje že může nastat problém s příštím startováním,
když chcípneš motor, otevřeš a pak zavřeš dveře u řidiče a necháš klíček vevnitř - pak troubí aby ti šlo pak zamnout auto.

nebo kdykoli když zmáčkneš střed volantu :lol:
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
Papír
Příspěvky: 22
Registrován: 30 led 2019, 21:19

Re: Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od Papír »

Joska píše:Když je motor nastartovaný a vystoupíš s klíčkama...tak upozorňuje že může nastat problém s příštím startováním,
když chcípneš motor, otevřeš a pak zavřeš dveře u řidiče a necháš klíček vevnitř - pak troubí aby ti šlo pak zamnout auto.

nebo kdykoli když zmáčkneš střed volantu :lol:
V IT jsem ujel 50km s kolegovou O3 bez klíčků.
Cena taxikem pro klíče byla smrtelná.
Astra K 1,4T innovation
Mokka 1,4T 103 kW AT.
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od Joska »

V kterým to bylo filmu, kdy kluk brečel do operátorce, že táta umírá a oni mu nastarovali baworáka...(Willis tam tuším hrál), stálo by to za zkoušku - do auta se člověk dostane mobilem(s onstarem)

Třeba by to šlo..pak se ještě udávalo, že šlo otevřít auto (fabie) tak, že se zavolalo mobilem někomu s klíčky a zmáčkl tlačítko otevření, vlny signálu se přenesly a auto se otevřelo. Tohle jsme ze srandy zkoušeli. Sice statisticky platný vzorek 1kus, přesto s negativním výsledkem... tady asi není komu zavolat na nastartování.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Astronaut
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2017, 07:12

Re: Troubení při otevření dveří?

Příspěvek od Astronaut »

Joska píše:V kterým to bylo filmu, kdy kluk brečel do operátorce, že táta umírá a oni mu nastarovali baworáka...(Willis tam tuším hrál), stálo by to za zkoušku - do auta se člověk dostane mobilem(s onstarem)
Die Hard 4.0
AK ST 92k MY17.5
Crossland 81k
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“