Vybrace volantu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Šnek
Příspěvky: 5
Registrován: 02 pro 2009, 12:05

Vybrace volantu

Příspěvek od Šnek »

Zdravím, mám z roku 2006 Opel Vectra C 1,9 88kw. Při rychlosti nad 120km/h mi lehce začne vybrovat volant, když auto není v tahu jsou vybrace citelnější. Také jsou vybrace citelnější při zařazení 6tky. Auto bylo na geometrii, jsou nové brzdové kotouče a nové přední a zadní brzdové destičky. Pneumatiky jsou nadvakrát převážené, pokaždé v jiném servisu a bohužel se to chová stejně jak na letních tak na zimních pneu. Disky mám jiné jak na léto tak na zimu.
Za každou radu budu vděčný, přece jen na dálnici je to docela nepříjemné.
Reklama
 

L.u.k.e
Příspěvky: 15
Registrován: 06 bře 2009, 00:31

Re: Vybrace volantu

Příspěvek od L.u.k.e »

A kdy to zacalo delat? Jen tak, nebo po vymene neceho? :shock: Je-li opravdu geometrie v poradku, pneumatiky, koutouce, tak proverit dalsi rotujici casti: poloosy, prevodovka, dvouhmotovy setrvacnik. Vibruje jen volant nebo i pedaly a radici paka?
Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 235
Registrován: 30 říj 2008, 07:30
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrace volantu

Příspěvek od genius0011 »

jestli to začalo cca po výměně kotoučů může to být i tím ;)
Moje Astra New foto str.1Obrázek Moje ICQ Obrázek Můj Obrázek
DIAGNOSTIKA OP-COM Třebíč a okolí SMS: 605 268 134
emil1
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2009, 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrace volantu

Příspěvek od emil1 »

genius0011 píše:jestli to začalo cca po výměně kotoučů může to být i tím ;)
mám s tímto stejnou zkušenost.
Šnek
Příspěvky: 5
Registrován: 02 pro 2009, 12:05

Re: Vybrace volantu

Příspěvek od Šnek »

Vybruje to už asi rok. Vybrovalo to i před výměnou kotoučů a brzdových destiček. Myslel jsem, že se to vyřeší výměnou. Bohužel. Řadící páka je v pohodě. Jediné co je s tím spojené je spojkový pedál, který vybruje jen při položení nohy na pedál a mírném položení nohy.
L.u.k.e
Příspěvky: 15
Registrován: 06 bře 2009, 00:31

Re: Vybrace volantu

Příspěvek od L.u.k.e »

Kde ti delali tu geometrii? Nejsou vibrace zavisle na otackach motoru? A kdyz zvysujes rychlost, vibrace rostou nebo zustavaji stejny?
Šnek
Příspěvky: 5
Registrován: 02 pro 2009, 12:05

Re: Vybrace volantu

Příspěvek od Šnek »

Geometrii dělali v autorizovaném servisu Drnec v Plzni. Ještě mi tam digitálně zjišťovali jestli nebylo auto buchlý a dopadlo to velmi dobře.Vybrace bych řekl, že jsou trochu výraznější při nižších otáčkách.
Uživatelský avatar
cejkin
Příspěvky: 50
Registrován: 19 lis 2009, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Vybrace volantu

Příspěvek od cejkin »

A vyvažoval jsi všechna čtyři kola ? Dělalo mi to taky, kola čerstvě vyvážená (zimáky). Pak mi známý vysvětlil, že jde o vlastní frekvenci soustavy a je prý známé, že když volant hází kolem 80km/hod, jde o vadu na přední ose, když kolem 120, tak je to na zadku. Prý může i blbě sedět kolo na náboji, stačí trocha bordelu ... náboj jsem vyčistil od rezu drátěným kartáčem a pořád nic ... nakonec jsem to nechal komplet převážit a nasadit v Barum servisu, nic jsem jim neřekl a pozoroval, vše sami znovu očistili, kola vyvážili, nasadili a bylo po problému. Fakt od tý doby OK, tak bych to tipnul, žes měl 2x smůlu na pneuservis, sice mě to převážení stálo asi 800 (nepočítám vyhozených 350 za první vyvážení), ale mám klid.
Opel Signum 2.2 Direct , 114 kW , r.v. 2004 - prodáno
Šnek
Příspěvky: 5
Registrován: 02 pro 2009, 12:05

Re: Vybrace volantu

Příspěvek od Šnek »

Tohle já samozřejmě zkoušel, kola ze předku jsem přendal na zadek a pak zase obráceně i s vyvážením. Bohužel je to stejné jak na letních tak na zimních gumách. Dotahl jsem na předních kolech ložiska možná trochu lepší, ale problém to nevyřešilo.
Agent
Příspěvky: 1
Registrován: 06 led 2010, 18:36

Re: Vybrace volantu

Příspěvek od Agent »

Pokud Ti vybruje volant, tak to může být volný čep na předku, nebo vůle na zadní nápravě. Zvední to a vyzkoušej vůli na predním kole do stran ( doprava doleva) na zadku (nahorudolu). Na předku jen lehce vem za kolo a kdyby tam byla vůle, tak by jsi to cejtil.
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Kola a pneu“