Strata zaruky a blokova vynimka

Garančky, servisy, ceny a hodnocení servisů.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

tosen
Příspěvky: 29
Registrován: 22 čer 2016, 13:15

Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od tosen »

Kedze sa tu objavila informacia ze nie je mozne pri vymene oleja priniest vlastny olej inak padne zaruka, nasiel som informaciu, kde na zaklade legislativnej upravy europskej komisie c. 461-2010 existuje takzvana "Blokova vynimka", ktora hovori ze záručná doba nesmie byť viazaná na opravy a prehliadky v značkových autoservisoch a použitie originálnych náhradných dielov.
Cize ak si prinesiem do autorizovaneho servisu vlastny vyrobcom predpisany olej, vymena takehoto oleja nemoze byt podmienena stratou zaruky.
Ak by som chcel ist este dalej tak podla tejto "vynimky" mi servisnu prehlaidku moze urobit aj neautorizovany servis ak splni vsetky servisne postupy ktore predpisuje vyrobca.
Tu je nejake strucne vysvetlenie tejto vyhlasky.

Co si o tom myslite.
Opel Astra-K ST Innovation, 1.4T 92kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
klm121
Moderátor
Příspěvky: 122
Registrován: 15 pro 2009, 15:44

Re: Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od klm121 »

Otázne je ako je to brané s predĺženou zárukou na 5rokov/150tis km, ktorú poskytuje Opel. Táto bloková výnimka, aspoň podľa toho čo som čítal, sa vzťahuje len na klasickú zákonnú 2 ročnú záruku .
Opel Insignia B Sports Tourer Business Inovation 2.0 CDTi 2019 (154 kW) Automat 4x4
Opel Zafira Tourer Cosmo 2.0 CDTi 2015 (125 kW) Automat
Opel Meriva B Cosmo 1.6 CDTi 2014 (100 kW)
Opel Astra J Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTi 2015 (121 kW) - ex
tosen
Příspěvky: 29
Registrován: 22 čer 2016, 13:15

Re: Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od tosen »

Opel Astra-K ST Innovation, 1.4T 92kW
Martin_CZ
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 16:22

Re: Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od Martin_CZ »

Vlastní olej záruku rušit nebude, pouze způsobí to, že pokud dojde k poruše motoru, bude se ten olej testovat v labáku. Pokud bude zjišťěno, že je tzv. pančovaný, tak pak tu záruku nemáš, jinak je vše OK.

V servisní knížce bude pouze pozn.: vlastní olej.
Opel Astra K - Innovation, 1,4 T (92 Kw)
Uživatelský avatar
klm121
Moderátor
Příspěvky: 122
Registrován: 15 pro 2009, 15:44

Re: Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od klm121 »

Tak už potom sa v tom strácam, na pravde písali toto:
Celkom iná situácia v uplatňovaní záruk je v prípade, ak si s novým vozidlom kupujete aj nadštandardné služby, napríklad predĺženú záruku nad rámec zákonných garancií. Typickým príkladom je 7-ročná záruka vozidiel Kia. Výrobca vtedy môže určiť podmienky, za akých sa bude predĺžená záruka dodržiavať. Jednou z týchto podmienok môže byť vykonávanie záručných opráv výlučne v autorizovanom servise značky
Asi by bolo dobré pozrieť podmienky čo boli v zmluve k predĺženej záruke.
Opel Insignia B Sports Tourer Business Inovation 2.0 CDTi 2019 (154 kW) Automat 4x4
Opel Zafira Tourer Cosmo 2.0 CDTi 2015 (125 kW) Automat
Opel Meriva B Cosmo 1.6 CDTi 2014 (100 kW)
Opel Astra J Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTi 2015 (121 kW) - ex
tosen
Příspěvky: 29
Registrován: 22 čer 2016, 13:15

Re: Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od tosen »

V predlzenej zaruke sa pise
Rozšírená záruka nemá vplyv na práva kupujúceho podľa platných zákonov alebo kúpnej zmluvy na
vozidlo.
Opel Astra-K ST Innovation, 1.4T 92kW
tosen
Příspěvky: 29
Registrován: 22 čer 2016, 13:15

Re: Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od tosen »

A dalej

Kód: Vybrat vše

12. Záruka neplatí ani v prípade, že pôvodná príčina poruchy vyplýva z:
b) opravy alebo údržby motorového vozidla, ktoré neboli vykonané autorizovaným servisom Opel;
Nic take ze servis musi byt vykonavany vylucne v autorizovanom servise som tam nenasiel.
Opel Astra-K ST Innovation, 1.4T 92kW
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od Sunman »

Pohľad z druhej strany:
na základe vlastných skúseností s olejom od zákazníka - ale nie auto, priemyselné zariadenie - by som ťa s tvojim olejom nevzal na servis.
Zákazník si u nás tiež takýto olej dal sám - aby mal podľa jeho logiky (celkom správnej) rovnaký vo všetkých zariadeniach. Po dvoch týždňoch bol problém, náš technik vypustil olej a ten vyzeral ako po 20 rokoch používania. Škoda bola niekoľko desaťtisíc EUR. Zákazník sa dušoval že v bandaske ktorú priniesol bol nový olej.
Kde je pravda?

Prečo chceš ísť do opel servisu so svojim olejom? Pretože tam je drahý? Tak prečo si nenecháš ten olej vymeniť inde, keď máš smernicu EU že strata záruky nehrozí?
tosen
Příspěvky: 29
Registrován: 22 čer 2016, 13:15

Re: Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od tosen »

Ak by sa olej menil v inom servise musia byt splnene dalsie podmienky napr. vsetky prace riadne zadokumentovat. A cim viac povinnosti tym viacej moznosti na stratu zaruky.

Ak si kupim origo olej aky pouziva opel(z obchodu ktoremu verim), ale lacnejsie tak nevidim dovod aby mi ho servis nevymenil. Ak to servis odmietne pride o mna ako zakaznika.
Opel Astra-K ST Innovation, 1.4T 92kW
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: Strata zaruky a blokova vynimka

Příspěvek od pepojoky »

tosen píše:Ak by sa olej menil v inom servise musia byt splnene dalsie podmienky napr. vsetky prace riadne zadokumentovat. A cim viac povinnosti tym viacej moznosti na stratu zaruky.

Ak si kupim origo olej aky pouziva opel(z obchodu ktoremu verim), ale lacnejsie tak nevidim dovod aby mi ho servis nevymenil. Ak to servis odmietne pride o mna ako zakaznika.

Ak by tie nenažraté servisy brali za liter oleja 15€ tak by som neriešil je že tam o 100% drahší ako v obchode - ale oni chcú 28€ za liter oleja - preto si každá robí radšej auto sám doma. Chcel by som vedieť aká je cena oleja v nemeckom opli či to naši nenažranci neprebrali po nich. Keby servis bol o 50% lacnejší tak si tam dam urobiť všetko ale oni chcú na den urobiť 5 aut a mať obrat 1000€ tak by mali iba 500€ a museli by dva krať tolko makať... to je celý problém nenažratých originál servisov kde prístup je ako v kravíne možno ešte horší.... ale na vine sme my zákazníci mali by sme sa sťažovať tak žeby si každého zákazníka vážili ako človeka ktorý kúpou auta živý ich rodiny lebo oni sú závislý od našich penazí...
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“