Vypaluje DPF za studena ASTRA J

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Michal_KE
Příspěvky: 5
Registrován: 19 lis 2023, 15:43

Vypaluje DPF za studena ASTRA J

Příspěvek od Michal_KE »

Zdravíčko, mám astru J ST 1,6 CDTI 2015,

Teraz ako sa ochladilo som si vsimol, že asi minutu po štarte ked prejdem pár sto metrov mi zapne vypalovanie DPF motora + robí to celkom často možno aj raz za týždeň.
Denne chodím cca 20 až 50 km.
Vonku 5 stupnov čiže fakt studeny motor.
Aspoň teda podla mna je to klasicke vypalovanie pretože tak sa auto aj chova, pri zaradenej rýchlosti a pustenom plyne sportreba od 2-3l, voľnobeh tiež...prestane to po pár minútach.
Stretol sa s tým niekto ? Aký by to mohol byť problem ?

Michal
Reklama
 

Dominattor
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2023, 16:26

Re: Vypaluje DPF za studena ASTRA J

Příspěvek od Dominattor »

Koľko to má nabehane? Je ta trasa diaľnica, okreska alebo mesto alebo dokopi? Mne to robilo tiež, asi by bolo dobre dat chemicky vyčistiť dpf hlavne nie ultrazvukom. Odvtedy regeneruje cca každých 400km.
Michal_KE
Příspěvky: 5
Registrován: 19 lis 2023, 15:43

Re: Vypaluje DPF za studena ASTRA J

Příspěvek od Michal_KE »

Nabehaných má cca 155 000 km, bol som aj na diagnostike kde 70km po poslednom vypálení DPF ukazovalo 41% naplnenia DPF filtre ..což je asi dosť.
A idem skoro celých 15km po rýchlostke alebo po výpadovke, takže nestojím na červenej a pod ...plynule cca 50 až 110 km/h, otáčky sa snažím stále držať okolo 2000
Prečo neodporúcaš ultrazvukové čistenie ?
Chemické čistenie mi povedal servisák že nemá zmysel práve, že len mechanicky..neviem ale ako to myslel či ultrazvukom alebo to ide aj nejak inak.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“